Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan találjam meg a stílusom...

Hogyan találjam meg a stílusomat? 20/F

Figyelt kérdés
Szeretnék jól öltözködni, de nem tudom mi mivel passzolna. Eddig a legjobb, amit hordok az a fekete-piros kockás ing fekete farmerrel és hosszúszárú tornacipővel (a régi hagyományos fekete-fehér). Máskor viszont nem igazán találom el. 20 évesen mi a divat, ami még a lányoknak is felkelti a figyelmét? Mármint, ha rádnéznek, akkor azt mondják, hogy milyen jó ízlése van. Szeretem a laza stílust de az ingeken túl nem jutottam (kék-fekete kockás póló fekete farmer stb). Ez az öltözet, amiben kényelmesen érzem magam, de állandóan nem,lehet rajtam és olyankor nem igazán érzem "jól" magam a kinézetemben

2018. nov. 7. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Első sorban ne a divatra támaszkodj, tud valaki úgy is stílusos lenni, hogy közben lövése sincs a divatról. Hord azt amiben jól érzed magad. Abból a példából kiindulva, amit írtál, ilyen szett ebben a stílusban még :

Kék szakadt farmer, fehér póló, bőrjacket,tornacipő. És így tovább, H&M-ben is tudsz venni jó minőségű basic darabokat. Keress pinteresten inspiraciós ötleteket és ha ez tetszik kövesd ezt a laza rockos vonalat.

Remélem segítettem! :)

2018. nov. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nőként írom, hogy semmi nem riaszt el jobban annál, mint mikor valaki divatmajmot játszik és mindenáron úgy akar kinézni mint minden 3. ember az utcán.


Nem a ruha teszi az embert sokkal inkább a kisugárzás. Nekem is van egy stílusom, ami köauönőviszonyban sincs azzal, ami most "trendinek" számít, de lényegében nem foglalkozom vele. Azt húzom fel ami nekem jó, nem azt amit látok a Viktória szikrit kifutóján..javaslom tedd te is ezt.

2018. nov. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó módszer, ha Instagramon bekövetsz olyan oldalakat, amik kifejezetten outfitek összeállításával, különleges ruhadarabokkal foglalkoznak, és screenshotolsz mindent ami tetszik.

Hírességek ruhatáraiból, webshopok kínálataiból is inspirálódj nyugodtan. Figyeld meg, mi tetszik benne a legjobban, mivel kombinálták, hogy ennyire stílusosan néz ki.

Nyugodj meg: van élet ott is a Levi’s-es és NASA pólós TikTokos csajszikákon túl. Valószínűleg már sokan falra másznak tőle, de rengeteg olyan oldal is van, ahol ugyanolyan színű, de eltérő fazonú ruhákat rakna egymás mellé, és így nagyon könnyű kiváltasztani, hogy melyik fazon állna jól neked.


A következő szempontok segítenek eldönteni, hogy egy adott ruha érdemes-e arra, hogy a gyűjteményedbe kerüljön:

- Illik az alkatodhoz

- Illik a színtípusodhoz

- De természetesen fontosabb, hogy mennyire tetszik!

Az előbbi kettőnél nekem többek között Lakatos Márk “Te&Én” c. könyve volt legnagyobb segítségemre. Sokkal könnyebb úgy számomra előnyös ruhákat találni, hogy már tudom, hogy “hideg nyár” típus és homokóra alkatú vagyok.


Szóval... ha egy jó képszerkesztővel készítesz belőlük egy, vagy akár több montázst, akkor azonnal látni fogod, hogy milyen színeket és fazonokat preferálod leginkább.

Ez pl. vásárlásnál is nagyon sokat segít, mert lehet, hogy a fogáson lóg a egy ruhát először teljesen másképp ítélsz meg, és máshogy is látod, pedig felpróbálva nagyon jól mutatna.

Nekem rengeteg ilyen kis montázsom van elmentve a galériámban, és olykor elég meglepő, hogy két egymást követő válogatásban mennyire más hangulatúak a ruhák, de valamilyen szinten az összes én vagyok.

Egyszerre érzem magam romantikus, kicsit “hercegnős”, de egyben extravagánsnak, enyhe alternatív jegyekkel, bár soha nem tartoztam egyik szubkultúrához sem.

2018. nov. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget :) rengeteg jó tippet adtatok :))
2018. nov. 7. 20:41
 5/5 anonim válasza:
75%
Én az elején nagyon nem foglalkoztam milyen ruhát vettem fel, csak felkaptam egy normálisabb iskolás ruhát. Mostmár áttértem a szűkített farmerekre, meg szűkített pólókra(fekete,fehér,szürke.)De vannak normális pólóim is meg zenekaros is. A H&M és Bershka oldalán ha kinézel valami neked szimpi ruhát, akkor általában alatta van egy ilyen "Kombináld ezzel" rész, ami megmutatja hogy az adott pólóhoz melyik nadrág vagy cipő passzol hozzá. És ez a nadrágra is igaz fordított esetben. Én a H&M, Bershka, és Pull&Bear boltokat ajánlom. Nem drágák, jó cuccok vannak, és elég nagy a választék ott tuti találsz kedvedre való ruhát:) 16/f
2018. nov. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!