Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy találjam meg a stílusomat?

Hogy találjam meg a stílusomat?

Figyelt kérdés
Már 39 éves vagyok, és nem tudok öltözködni. Eleve utálok bemenni egy ruhás üzletbe, nem szeretek próbálni sem. Akármit felpróbálok, csúnyának látom magamat benne, ezért aztán mindig maradok a farmernél és pulcsinál. Egyszerűen semmiről nem gondolom azt, hogy tetszene magamon. Néha találomra veszek új cuccokat, de aztán kidobom, mert nem érzem jól benne magamat. Nem vagyok kövér, átlagosnak tartom magamat. Annyira szeretnék változtatni, de nem tudok. Azt sem tudom eldönteni, milyen szín tetszik. Kár, hogy erre nincs valami gyógyszer.
2010. márc. 10. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:

először is, mérd fel hogy milyen alakod van. Így megtudhatod a netről, hogy mi áll jól. :) Aztán nézz körül ismerősök között, vagy sztárok között, hogy neked másokon mi tetszik. Így van kiindulási alapod. Aztán ezt a kettőt próbáld összeegyeztetni. És tudatosan törekedj elhagyni a szimpla pulcsi-farmer összeállításokat. Hívd fel magara a figyelmet! És próbálj sokat! Akár véletlenszerűen, olyat is amit amúgy nem próbálnál fel! Hajrá! ^^

Ha nem megy a dolog, priviben szívesen segítek. :)

2010. márc. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

25 éves vagyok és sok olyan ruhám van, amiket ha 10-15 évvel idősebb lennék, is felvennék.

A Te korodban csodásan mutatnak a sztáros, Hollywoodi érzetet keltő szettek.

Szűk nadrág, bő kardigán, napszemüveg, nagy kézitáska, elegáns körömcipő...

2010. márc. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézz körül, hogy a hasonló alkatú csajokon mi mutat jól.

Mérd fel, hogy mik lehetnek azok a tulajdonságaid, amik befolyásolják az összképet (pl rövidebb, vagy hosszabb nyakad van, széles, vagy keskeny a csípőd, vállad, rövid vagy hosszú-e a felsőtested, a lábaid...stb). Ezek pici részletek, de pl sokat számít, hogy egy rövid nyakhoz (pl én ebbe a kategóriába tartozom) nem veszünk fel garbót...

Ebből már eleve ki lehet indulni.

Színeknél sokféle dolgot ki lehet próbálni, az kifejezetten jó, hogy nincsenek bizonyos színek, amik tetszenek, mert így ehhez a témához nyitottabban tudsz hozzáállni, mint a többség.

Érdemes pl ugyanannak a színnek a különböző árnyalatait felvenni, ezzel általában nem lehet hibázni és a jólöltözöttség benyomását kelti.

És érdemes lassanként haladni: pl ha odafigyelsz, hogy harmónikusak legyenek a színek, akkor a szokásos öltözetedet is feldobhatod egy-egy kiegészítővel, ami mondjuk hangsúlyosabb.

És ha már farmer-póló összeállítás, akkor ne legyen a farmer kék, próbalj meg többféle színt, rengeteget lehet kapni. Pólóból is sokféle van. Farmer-póló összeállításhoz fel lehet venni blézert, kardigánt, hosszú nyakláncot, kendőt. Mi van, ha a póló szűkebb, mi van, ha bővebb, vagy hogy mutat a farmer póló helyett egy egyszerűbb blúzzal.

Szóval még ebben az egyszerűbbnek tűnő öltözködésben is rengeteg lehetőség van.

Ha gondolod nekem is írhatsz privit :)

25/L

2010. márc. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Figyi, egyszeru leszek, vannak szinek amik tetszenek? pl. a kek (az egeszseget, tisztasagot mutatja), narancssarga (a vidam, napos ennedet), fekete( hosszabitja a labakat)...

legy meresz egy picit a korodhoz meltoan...

menj el egy fodraszhoz, ulj be egy kozmetikushoz...probalj ki barmit, vagy ha egyedul nem megy, vigyel el magaddal valakit, aki eleg makacs hogy radtuszkolja a ruhakat...:)

pusz

2010. márc. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, jó tanácsokat kaptam, igen, azt hiszem a bátorság hiányzik és talán lusta is vagyok, de megpróbálom.
2010. márc. 11. 08:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!