Miért nem ajánlott erdei sétára a magassarkú cipő?
Tényleg attól függ, milyen erdei séta.
Nekem most hirtelen Szilvásvárad jutott eszembe, ami erdő (mondjuk itt felfelé kell menni) de végig le van kövezve/betonozva, tehát hiába vannak fák/állatok, olyan mintha úton menne az ember. Ilyenre végül is mindegy milyen cipőt veszel fel.
Gondolom mocsaras/aljnövényzetes részre nem mész.
Nagyokos "túrázó" lányok! Jártatok már a Tátrában vagy az Alpokban? Na, az a túrázás. Oda tényleg nem való magassarkú, mert a meredek sziklákon elbillen, ami életveszélyes. A budai hegyekben vagy a Bakonyban az erdei útvonalak 90%-a kényelmes sétaút, és bármilyen utcai cipőben végigjárható. Persze olyan cipőbe ne menj, amit nagyon féltesz a sártól. De aki magassarkúban elakad mondjuk a Normafánál, az inkább tanuljon meg benne rendesen járni.
Ja, és kérdezzétek meg nagymamátokat, hogy 50 éve volt-e sportcipője meg bakancsa a lányoknak. Hát nem volt. Kirándulni mégis jártak ezekre a helyekre. Igen, magassarkúban, és senki nem nyávogott miatta...
"Miért nem ajánlott erdei sétára a magassarkú cipő?"
Egy lányt ölben kellett levinni, mert magassarkúban próbálkozott természetes terepen felfelé menet, kövekkel tarkított részen. Nagyon meredek terep volt, a cask meg bőgött a fájdalomtól. Na még mindig nem érted?
Persze el lehet tipegni benne száraz földúton is, de te olyan kis Eszet Lenke vagy, hoyg inkább nem ia magyarázok neked semmit, rájössz magadtól is, ha kezed lábad eltöröd majd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!