Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A magassarkú cipő melyik...

A magassarkú cipő melyik részén jár az ember?

Figyelt kérdés
Most kaptam az első magassarkú cipőmet (ballagásra) és úgy ahogy tudok benne járni:) Viszont kíváncsi lennék hogy hogyan kell 'helyesen' járni benne. Például a súly nyilván ilyenkor a lábfejre nehezedik, de azért mégis lehet direktbe a sarokra helyezni az 'egyensúlyt'... most akkor ki melyik részen jár (vagy kéne nekem is járni)??
2011. máj. 25. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:

én már többször hordtam magassarkút. legelőször csak egy 5 centis sarkút kaptam, de most ballagásra vettünk egy 12 centis platformos magassarkút. én örülök neki, mert furán hangzik, de a magasabbikban jobban tudok menni mint az 5 centisben. nem próbálkozok úgy lépni benne, mint egy sima cipőben, mert félek hogy a sarka bánja, ezért a súlyom nagy részét nem a sarkára helyezem hanem ahogy lépek benne úgy megy a közepére a súlyom. én mindig a talpcsont részre helyezem a súlyt. ott nem lesz semmibaj sztem.

gyakorolj otthon. ennyi az egész.:)) engem úgy áldott meg az ég hogy én tudok járni magassarkúban :D szal. hajrá !! :)



ez segítenek: [link]

2011. máj. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy kihúzod magad, hasat be, melleket ki! Büszkén! És szerintem adja magát, hogy hogyan lépj. Lényeg, hogy NE görnyedt háttal, hajlított térddel a talpadra lépj, mert akkor mackós és borzaztó látvány. Szerintem igenis nyugodtan léphetsz a cipő sarkára a lépés elején, és próbálkozz nyújtott lábbal előrelendíteni. Optimális esetben az ember gördül a talpán egy átlagos cipőben a lépés indításakor a sarkától a lépés végéig (elrugaszkodás) a lábujjhegyekig. Ezt a gördülést nyilvánvalóan a magassarkúban nem lehet végrehajtani. De ha már ha a lépés indításakor arra törekszel (mint írtad), hogy lendítés után a talpadra érkezz a sarkad helyett, akkor a végeredmény siralmas lesz, mint aki bekak@lt ... Gyakorolni kell otthon. Fontos, hogy ne szőnyegen, hanem kemény felületen. És előszőr csak nagyon lassan sétálgass és ne nézz lefelé a cipődre folyton. Ezt érezni kell, nem látni. Előrefele nézz, nyújtott lábbal előrelépsz és már a következő, másik lábadra koncentrálsz, hogy az is nyújtva legyen. És már megy is magától, sikkesen, elegánsan, dámásan, légiesen, és nem trampli módján. Javaslom, hogy a barátnőddel menj ki sétálni a háztömb körül az új cipődben, beszélgetés közben észrevétlenül gyakorlod, és mire a ballagásra sok ember előtt felveszed, már üzembiztosan tudsz benne lépdelni. Nincs annál cikibb, mint egy olyan valaki, aki úgy megy benne mintha becsinált volna. Még egy adalék: törekedj rá, hogy ahogy a két lábnyomod pályája előrefelé egymás mellett halad, ez a távolság minél szűkebb legyen. Ne párhuzamos pályán menjenek a lépéseid, hanem kisebb távolságra mint ahogy normálisan a csípőd engedné. Tehát ha eltúlozni akarnám, menj úgy, mintha az egyik lábaddal a másik elé szeretnél lépni és nem mellé. Remélem érthető. Extrém járás pl. a kifutón a lányok szinte átlépnek a másik lábuk pályájából a széle felé. Jelszó: egyenes hát és egyenes láb! Sok sikert! 40/n
2011. máj. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! sokat segítettetek:)
2011. máj. 27. 14:59
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm én is az utolsónak!:D Én is most vettem meg z első magassarkúmat a ballagásra,de a mindennapi ,,gyakorlás" segít a könnyed járásban.
2012. máj. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!