Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lányok! Ti mennyire vagytok...

Lányok! Ti mennyire vagytok szőrösek?

Figyelt kérdés

Összehasonlításképp szeretném kérdezni, hogy aki lehetőleg sötétebb hajú és fehér bőrű, annak mennyire szőrös a teste? Gondolok itt arra, hogy mely helyekről szedi a szőrt, ami nem megszokott? Pl oké, hogy lábról mindenki, de nekem tök sok helyen nő szőr, nem vészes mennyiség, de azért inkább leszedem, mert különben ronda lenne, pl hasamról, meg a mellemnél is nőnek szálak, és nem tudom, hogy ezzel kéne orvoshoz fordulni, vagy mivel sötét a hajam és nagyon sűrű, talán normális? A derekamnál is nő ilyen sötét pihe, ami borzasztóan zavar, más lányoknál nem látok ilyet.

És ti milyen gyakran szőrtelenítetek, pl ha epilátorral leszedtek mindent, akkor utána az hány napig marad sima? Mert nekem max 4-5 nap, aztán már érzem a kezemmel, ha végigsimítok rajta, hogy kezd visszanőni, és 1 hét után kezdhetem előröl. Pedig semmit nem borotválok.


2013. nov. 4. 14:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy orvoshoz kéne menni. Teljesen normálisak a szőrszálak a mellbimbóudvar körül. Ha túl sötétnek találod és zavar, akkor szedd le. Nekem pár sötétebb szál van, csipesszel szoktam kiszedni.

A hasamról én is le szoktam szedni, mert zavar.

Nincs ezzel semmi gond, sűrű a hajad, sötét, jobban látszik, mint másnak.

Cserébe viszont állítom nagyon király, sűrű, erős, szép, fényes hajad van. Valamit, valamiért :D

Ne aggódj :)

2013. nov. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon, ráadásul hiperérzékeny bőröm van, kínszenvedés a szőrtelenítés - begyullad, kipattog - akárhogy próbálom.


Gesztenyebarna hajam van és hófehér bőröm.

Nekem is pihés a derekam, de csak strandszezonban foglalkozom vele. A hasamon szerencsére szőke és nem látszik. Bimbó körül is van (már ha hagyom). Karomat szoktam még.


Meddig marad sima?

Egy nap. :) Nem vicc (sajnos).

A lábam nyáron napi feladat (epilátor).

A karomon csak bizonyos "hossz" után ronda, így havi szinten szoktam.

Bimbó körül fürdés közben szoktam ellenőrizni, ahogy kibújik egy sötét csipeszt neki.

Egyedül hónaljban vagyok szerencsés, ott a sok-sok év epilálástól már sokkal ritkább. Amikor kórházban voltam egy hónapig, akkor se "brutál ciki" felemelni a karom.


Egyébként nálam ez a szőrösség normális. Én is aggódtam, de rendben van a hormonszintem.

2013. nov. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Akinek sötét haja van majdnem fekete kb a szőrzete is az szinte mindenhol.

A volt barátnőm szőke hajú volt, és szinte alig volt rajta szőr, vagy is egyáltalán nem lehetett látni hogy hol szőrös még a lábát is nagyon ritkán borotválta, azon is csak akkor látott szőrt az ember ha épp olyan szögben érte a napfény vagy más fény, de egyébként nem lehetett látni.

A jelenlegi barátnőmnek majdnem fekete haja van és mindenhol látszik hogy szőrös, jó a hasánál nem annyira vészed szinte az semmi nem is borotválja, de a hónalja időnként nagyon beszőrösödik már akkor lehet látni amikor elkezd nőni neki, pár nappal borotválás után. A punciján csak fazon csík van azt rövidre szokta vágni de nem borotválja le teljesen csak a biki9nivonalat, de azt nagyon gyakran kell neki. Még szerencse hogy a bőre nem túl érzékeny mert bírja az ilyen fajta ingert de ha a karját szőrteleníti amit teljesen feleslegesnek tartok akkor az egész képes kipattogni neki, akár borotva, akár epilálás, és csak a karjánál, még a lába sem szőrösödik ki annyira, de az is bírja a borotválást. De majdnem mindenhol erős, vastag, sötét a szőrzete de ilyen genetikailag ezzel semmi baj nincs. Neki is időnként nőnek szőrszálak a mellénél, azokat csipesszel szokta kiszedni.

2013. nov. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
nekem is sötét pihés a derekam, de az nem akkora mennyiség hogy elkezdjem szedni és utána erős szőr nőjön vissza... lehet hogy én vagyok kifordítva de nekem nem szőrös a mellem :O csodálkozom hogy nektek igen. nemhogy nem szőrös még pihe sincs rajta :O... nekem az államon van egy pici ( én pamacsnak hívom :DDD) 3-4 szálból, áll olyan vastagságú és színű mint a szemöldököm, de nem olyan hosszú. ezt csipesszel kiszedem hetente és kész. a többi részt borotválom/ gyantázom. egyébként derékig érő sötétbarna nagyon dús és erős szálú hajam van.
2013. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nálam ugyanaz a helyzet mint nálad!

Sötétbarna hajú vagyok, fehér bőrű, és sajnos nem tart hetekig az epilálás után (max 1 hét) :// Ráadásul érzékeny a bőröm és állandóan fertőtlenítem a bőrömet epilálás után, nehogy kipattogjon. Derekamnál, mellemnél is (nekem orvos mondta, hogy ez teljesen normális).

A hormonszintem teljesen normális, egészségesen élek, szóval nem hiszem, hogy lenne valami :D

2013. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
én is ilyen vagyok... hulla fehér bőröm van és sötét hajam. eléggé látszik. hónaljamat, lábszáramat, combomat, intim részen, pajeszomon szőrtelenítem magam.
2013. nov. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is ilyen vagyok, és utálom is hogy "tetőtől talpig" szőrös vagyok. Barna bőr, haj, szem, sötét szőr. A hajamat viszont nagyon sokan irigylik mert gyönyörű hosszú, dús meg minden, de sokszor inkább odaadnám a hajam csak hogy ne legyek már ennyire szőrös. Én gyantázni szoktam, akkor 2 hétig oké, de aztán újra elkezd nőni. Havi egyszer szoktam leszedni, mert ugye növesztenem is kell, hogy le is vigye a gyanta :/
2013. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szőkítsd ki,akkor annyira nem feltűnő.Mert azért az elég gáz ha a mellednél,vagy derekadnál borotválod.Én hónaljnál,lábaimnál epilátort használok.Nemi szervnél meg gyantát.Epilátorral több mint 1 hétig sima.
2013. nov. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Akiknek nincs ilyen problémájuk azokat irigylem.Világos bőr,sötét haj,erős szőr minden mennyiségben..A hasam nekem is borzalmas,nem pihés,hanem már rendesen szőr nő ott.Nem tudok vele mit kezdeni,gyantázom ha már kell,kiszőkíteni hiába szőkítem,néha a sírógörcs kerülget ezektől.
2013. nov. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen típus vagyok sajnos. A hajam dús, sötétbarna és göndör, a bőrszínem pedig világos, úgyhogy nekem is látszik szinte mindenhol. (Nyáron lebarnulva valamennyivel jobb volt a helyzet.) Voltam hormonvizsgálaton, semmi bajom, csak genetika... A lábamat, karomat, hasamat gyantázom, hónaljamat epilálom, szám fölött csipesszel szoktam szedni... Mennyivel könnyebb lenne, ha nem kellene ezekkel foglalkozni...

Annyi az előny, hogy a szemöldökömet nem kell rajzolgatni és, hogy szép a hajam. :/

2013. nov. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!