Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek egy ilyen 'féle'...

Szerintetek egy ilyen 'féle' bőrszín undorító, túlzás vagy?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jún. 15. 17:03
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

". nagyon is értem mit írtál... csak nem vágom hogy minek kérdezed meg ha utána aki ellentmond le oltod...

ja és persze hogy nem tehet róla aki fehér bőrű, és szeplős de nekem nem tetszik... ez van :D"


Te megint nem érted. Nem hordok én le senkit csupán válaszolok, kommentet írok, gondolatot írok le. Ez neked mióta leoltás?

2011. jún. 19. 19:33
 32/41 A kérdező kommentje:

"Még a kreolos bőrön is lehet valami csúnya, nem szép, mindenkin és minden bőrön vannak ilyenek, nem kimondottan a fehéren. Nem baj, ha nem szereted vagy nem tetszik (még mielőtt pár valakiknek így jönne le az egész), csak azért legyünk tisztában a dolgokkal.."


Pl ebben benne van, hogy szive joga mindenkinek eldönteni mit szeret és mit nem.

De azért legyünk tisztába azzal is, hogy nem elég beskatulyázni, hogy na most fehér bőr akkor biztos csak ezen látszódnak meg legelőszőr a hibák. Pedig nem, mert ha belegondolna, akkor a kreolosabb bőrön is bizony meglátszódnak. :-) De ez csupán csak annyi, hogy az emberek kategorizálnak, mert..stb.

2011. jún. 19. 19:35
 33/41 A kérdező kommentje:

"nagyon is értem mit írtál... csak nem vágom hogy minek kérdezed meg ha utána aki ellentmond le oltod... "


És megint le kell, hogy írjam, annyira röhejes mikor leoltásnak veszik azt amire próbálok ésszerű magyarázokat adni. Csak egy kicsit elgondolkodni kéne rajta, de ez meg a szövegértés is nehezen megy amit sajnos megint megkellett tapasztaljak.

Amit ti leoltásnak neveztek az nálam kb ennyi: gondolatnyilvánítás, megjegyzés.

Csak nem értem, hogy mikor nem helyeselek az adott válaszolókkal, akkor miért rögtön egyből arra asszociálnak, hogy na akkor én most támadok őket:-D Ez még számomra is megfejthetetlen. De biztos én vagyok a rossz, amiért leírtam a hozzá fűzött gondolataimat. Ami ugye azért gond, mert nem helyeseltem néhány válaszadóval. :-)

2011. jún. 19. 19:44
 34/41 A kérdező kommentje:

"meg engem elborzaszt, ha vkinek átlátszódnak az erei


Akár tetszik neked akár nem, még a kreolos bőrüeknek is vannak ereik amik olykor, ha nem is veszed észre, DE bizony látszódni szoktak;-) "


Erre ezt írtam. Ezzel szimplán csak annyit akartam mondani, hogy nem feltétele annak, hogy ha fehér bőrű valaki akkor biztos mindig látszódnak az erei. Ugyanakkor azon nem tud továbbmenni elgondolkodni, hogy talán neki is vannak erei, mert ugyan nem fehér bőrű hanem kreolos, de őt sem kerülheti el az, hogy néha néha látszódjanak az erei.


"" Nekem is ilyen fehér a bőröm, hozzá vörösesbarna a hajam, nincs nap, hogy ne esne ki a pasik szeme, és nem az undortól;)


Nem biztos, hogy azért néznek mert tetszel nekik..:O " "

"Az ember letudja vágni azért egy bizonyos xy idő után, hogy kinek tetszik és kinek nem. Tudod, vannak egyértelmű jelek, főleg ha az illető tapasztaltabb is ilyen téren:-) "


Itt viszont nem én támadtam, hanem az egyik válaszadó az 1. vsz-nak támadt. Kérdem én ,miért?:-) És igen, az ember persze, hogy letudja venni, egy idő után, hogy kinek tetszik és kinek nem. Vagy ki néz rá undorral, vagy tetszéssel. Itt csak a gondolkodást tudnám felhozni, hogy ezen is továbbkéne menni.


"Az ilyen bőr csak akkor szép, ha nincs rajta bőrhiba."

"Még a kreolos bőrön is lehet valami csúnya, nem szép, mindenkin és minden bőrön vannak ilyenek, nem kimondottan a fehéren. Nem baj, ha nem szereted vagy nem tetszik (még mielőtt pár valakiknek így jönne le az egész), csak azért legyünk tisztában a dolgokkal.."


Ez szerintem korrekt. Minden bőrtípuson, emberen, bőrszínen vannak hibák amik meglátszódnak.


" Őszintébe... minek kérdezed meg ha eddig minden ellent mondót leoltasz.... ha valaki aztmondta hogy neki nem tetszik vagy nem előnyös egyből vissza támadsz....'"


És itt ere is válaszoltam a 3. oldalon. De azt nem másolom be ide, mert túl hosszú lenne így.

Nem oltok le én senkit, sőt még nem is a válaszolóknak akiket ""leoltottam"", nekik írom, hanem csak tényként kezelem ezeket a dolgokat, amiket elvileg mindenkinek tudni kéne. Fentebb bemásolt dolgok. Ha valaki azt mondta, hogy neki nem tetszik

erre mit írtam?->"Nem baj, ha nem szereted vagy nem tetszik (még mielőtt pár valakiknek így jönne le az egész),"

(szövegértés),

vagy nem előnyös- rendben.

egyből visszatámadok-> A hozzá fűzött gondolatok nem támadások, csak ha az ember nem elég nyitott más gondolataira akkor veszi támadásnak a megjegyzéseket, vagy a saját gondolatokat. Én sem vettem annak senkiét, csak volt egy két dolog amin nem tudtam hozzáfűzés nélkül elmenni :-) Mint amiket fentebb bemásoltam, azoknál.

De pl, ha annyira támadásnak vettem volna más hsz-it. akkor erre miért nem írtam semmit?->

"juj én nem viselném el magamon. szeretem a kreol bőröm, nem kap meg a nap, és nem szárad ki mindentől. "


"utalom a feher bort. csunya."


"Nem tetszik az ennyire fehér bőr, az már nekem a hullafehér kategória és IGEN, szerintem undorító. "


Vagy pl erre. Ezekre semmit nem írtam, tartsák nyugodtan undorítónak, ha nekik ez a gondolatuk a fehér bőrről. Nem érdekel. Meg van róluk a véleményük , kész. Nem is akarom egyikét sem megváltoztatni. Ha azt akartam volna , akkor válaszoltam volna rá, hogy miért tartod undorítónak? szerintem a kreol bőr csúnyább, mint a fehér. vagy hogy undorító vagy te, mert..." Ilyeneket írtam? Nem. Ellenben fordítva, írtak nekem ilyeneket:-). Amit elfogadok, mert nem tetszhet senkinek sem az amit mondjuk én vagy más szépnek tart.

De az ésszerű dolgokon (amit fent bemásoltam) azokon viszont hiányoltam azt, hogy az emberek elgondolkodjanak rajta. Ellenben támadásnak vették, holott egyszerű az egész gondolatmenet.

2011. jún. 19. 19:58
 35/41 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy hosszú lett rövidebben nem ment volna.

De tudom ezután mi következik, hogy igen most is támadásnak véltem egy két hsz-t. meg hogy biztos ideges vagyok, tép az ideg... mert ilyen hosszút írtam, és kifejtően leírtam a dolgokat. Pedig nem, halál nyugodtan írtam le ezeket:-)

Most van időm. Nyári szünet van. Ennyi az egész.

De, ha még ezek után is valaki támadásnak fogja vélni amiket leírtam, akkor már nem tudok mit tenni. Ez van. :-D

Csak azt mondom, hogy nyugodtan.

2011. jún. 19. 20:00
 36/41 A kérdező kommentje:

Ja és írtam én olyat, hogy undorítóztam vagy cikiztem, kritizáltam a kreol bőrt? Annyit írtam, hogy igen rajta is meglátszódhatnak a bőrhibák, vagy az erek, mert ez Tény. És ez nem kritizálás. Ha valaki annak vette, akkor ott már nem velem van a gond..

Ellenben nagyon szépen kreáltak véleményt a fehér bőrről. csak hogy ezt emberi módon is meglehetett volna tenni a lebecsmérlő szavak helyett. Mindenkinek meg van a véleménye erről-arról, de nem mindegy, hogy mondjuk /vagy írjuk/le azt.

2011. jún. 19. 20:32
 37/41 anonim ***** válasza:
hú, itt regény született :) Én már nem tudom követni a monológot, de szerintem a legszebb bőrszín a szép középbarna. Egyszerűen gusztusos és egészséges.
2011. jún. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
A barna bőrön is látszanak a hibák, de TÉNY: a fehéren sokkal jobban. Tapasztalat. A szülési csíkjaim a barnulásom után már nem látszódnak, és a pattanásaimnak nyoma sincs amióta sikerült elérnem egy szép középbarna színt :) Nem is beszélve a narancsbőrről (szerencsére kicsi van csak) ami barnán már alig látszik, max nagyon közelről. A barna bőr összességében segít takargatni a hibákat, amik egy fehér bőrön sajnos nagyon kijönnek, ezzel nincs mit érvelgetni, ez így van :) Látom máson is és magamon is.
2011. jún. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Pont az ellenkezőjét tapasztaltam, a narancsbőrrel kapcsolatban, én másoktól azt hallottam, akik kreol bőrűek, hogy nekik látszódik a narancsbőr nagyon. Vagy itt pl gyakorin is olvastam, írta valaki, hogy a szoláriumtól tényleg nem lehet látni annyira a narancsbőrt? Van aki azt írta, hogy még jobban kihozza. Ez inkább genetika, kinek hogy látszódik meg jobban.
2011. jún. 19. 23:40
 40/41 A kérdező kommentje:

"A barna bőr összességében segít takargatni a hibákat, amik egy fehér bőrön sajnos nagyon kijönnek, ezzel nincs mit érvelgetni, ez így van"


Sajnos akkor én vagyok rá az élő példa, aki még a barna bőrön is észreveszi egyből a hibát. Nem lehet azzal sem takargatni, lehet, hogy közelebbről jobban látszik, távolabbról nem, de én az ellenkezőjét tapasztalom azzal amit leírtál. De kinek hogy.

2011. jún. 19. 23:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!