Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nagyon elvagyok keseredve. Ha...

Nagyon elvagyok keseredve. Ha vkire azt mondják, hogy csúnya, annak mennyi alapja lehet? Rád mondták már? Nevettek ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy szerintem átlagos lány vagyok, nem tartom magam vmi szépnek. Már párszor hallottam, ahogyan a suliban azt mondják rám, hogy jajj de csúnya ez a lány:(((((((( Először arra gondoltam, hogy talán nem is rám mondták, mivel ez akkor hallottam, amikor a folyósóóón mentünk az otársaimmal a padon ülők előtt. Aztán később is hallottam nem is egyszer, és a bnőm is, szóval szerintem ez nem véletlen, rám mondhatták. Akkor volt olyan is, hogy vártunk egy tanárra egy bnőmmel, és mellettünk volt két csaj, és összesúgtak, majd nevettek. Mekiben is volt már, hogy vártunk, és az egyik kiszolgáló csaj a pasi társának súgott vmit, és mosolyogtak. Annyira rossz...mert így is a 0-án van az önbizalmam, és még másoktól is ezt kapom...:( most biztosan sokan azt gondolják, hogy beképzelem, vagy túl komolyan veszem a dolgokat, de nem így van.Képet nem szeretnék berakni, mert a kérdésem leginkább az lenne, hogy ha vkire azt mondják csúnya, az akkor úgy is van?:(

Köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 10. 20:06
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
De tényleg biztos, hogy rád mondták? Velem volt olyan, hogy mentem és ott ült a padon három fiú és amikor elmentem előttük nem volt semmi aztán amikor visszafele mentem akkor nevettek. Nagyon rosszul éreztem magam. Tesóm a kocsiban várt. És akkor mesélte, hogy miután én mentem mögöttem egy pasi hasra esett és amikor jöttem vissza a fiúk még akkor is azt nevették. Pedig én biztos voltam benne, hogy engem néztek és nevettek. Bocsi, hogy ezt elmeséltem, de csak azért, hogy nem biztos, hogy rajtad nevetnek. Nekem is az önbizalmam nulla, pedig tényleg sokkal szebb lesz az ember ha önbizalommal rendelkezik. Nekem ha mondta egy fiú, hogy szép vagy néztem rá és mondtam neki, hogy jajj dehogy meg igy meg úgy. Most már rájöttem, hogy ez nem jó. Nem szabad magunkat nagyon lenézni. Azt se mondom, hogy nagyon jó a nagy önbizalom, de a kettő között kell lennie. Illetve amit tudni kell, nem lehet mindenkinek tetszeni/megfelelni.
2011. márc. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat, nem is gondoljátok milyen jó ezeket olvasni:)

igazából nem is az lenne a fontos, hogy olyan legyek, mint egy szépségverseny résztvevője, mert engem nem is zavarna annyira hogy milyen vagyok...csak ezek amiket leírtam, ezek bizonytalanítanak el, és akkor megkérdezem saját magamtól, hogy tényleg ennyire csúnya lennék...és ebből már arra gondolok, hogy kinek kell egy ilyen lány, akár csak havernak...de tudom, hogy biztosan lesz, akinek nem azt számít milyen vagy...:)

2011. márc. 10. 20:25
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban, középsuliban én is sok bántó megjegyzést kaptam a külsőmet illetően, és sajnos ezek máig bennem maradtak. Aztán rájöttem, hogy azért, mert egy csendes, visszahúzódó lányka voltam, és az ilyenek, mint én könnyen válnak céltáblává. Mostmár egy kicsit kikupálódtam, és egyesek még szépnek is tartanak, úgyhogy csak fel a fejjel, ennek az időszaknak is vége lesz egyszer. És sajnos az a tapsztalatom, hogy ez a tizenéves korosztály a legkegyetlenebb ilyen szempontból
2011. márc. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 krameri ***** válasza:

Mindenki másnak lát. Én is hallottam olyat hogy mindenki mondja egy lányra milyen csúnya, mikor találkoztam a csajjal, tök szép volt. Nálunk is volt egy irtó ronda lány, összes fiú hányingert kapott mikor megláttuk, de az osztályban elsőként neki volt pasija, aki meg azt mondta ilyen szépet még nem látott. Meg az idővel is változik. 1-2 év alatt a legcsúnyább lányból a legszebb lehet, más meg szépségkirálynőként is visszataszítóvá válhat(persze közrejátszik pl.a rendszeres hányásigpiálás meg dohányzás is) Tapasztalat.

Szóval a belsőd érdekeljen, a barátaid bírjanak, akiknek nem tetszel őket szrd le, a lényeg úgyis gyönyörűnek lát.

2011. márc. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
20:14-esnek van igaza,látszik rajtad hogy nincs önbizalmad.Próbáld meg azt hogy mielőtt bemész a suliba vagy boltba vagy a mekibe hogy megállsz egy pillanatra és arra gondolsz hogy milyen boldog vagy,nem érdekel semmi.Vagy csak dúdolgass magadba valami jó zenét.Én is ugyanilyen voltam és nem értettem hogy miért csinálják ezt,amikor rájöttem akkor teljesen megváltoztam.Ha piszkáltak akkor vissza kérdeztem hogy probléma.?A lényeg hogy MOSOLYOGJ.Holnap ha bemész a suliba próbáld ki.
2011. márc. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Szerintem is "megérzik" hogy kevés az önbizalmad. Sokan így erősítik a sajátjukat hogy mást gúnyolnak, holott semmi okuk nincs rá. Nem azért mert csúnya vagy, hanem egyszerűen bunkók, tapintatlanok és látják hogy ezzel zavarba tudnak hozni.Jól esik nekik hogy te kényelmetlenül érzed magad. Meg buták is mert az oviba sem csinál ilyet egy normális ember. Sosem értettem, miért kell ezt csinálni. Ne foglalkozz velük!
2011. márc. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Még egy aprócska megjegyzés.

Nekem anno volt egy igencsak túlsúlyos osztálytársam.De a világon soha nem éreztette azt a körülötte lévőkkel hogy neki ez gyenge pontja...és arcra egy gyönyörű lány egyébként még irigylem is.Amikor megismertem és később megláttam vhol beszélgettünk a társaságában nekem a világon soha nem jutott eszembe h istenem de csúnya szegény a túlsúlya miatt.Nem öltözködött hanyagul.Van stílusa és mondom szerintem arcra egy kimondottan szép lány.

Ha engem kérdezel minden a belsőnkel kezdődik hogy mi mennyire fogadjuk el magunkat mit mutatunk kívülre.

Mert elsősorban ezt értékelik az emberek.:)Ha jólérzed magad a bőrödben úgy ahogy vagy biztos hogy más visszajelzéseket fogz kapni.És azt se felejtsd el hogy a szépség relatv.Egyik embernek ez tetszik a másik amaz.

2011. márc. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

nagyon, de tényleg nagyon köszönöm ezt a sok kedves, jó választ:) örülök, hogy ennyi jó ember van itt, aki segít a kérdésem megválaszolásában:)

akinek szintén ilyen prob.-i vannak, annak remélem sikerül megerősödni ezen a téren, elfogadni önmagát:)

és tudjátok, ez nem rég óta van...régebben volt, hogy lecsúnyáztak, de ez a kinevetés az utóbbi pár évben van, pedig nem nagyon változtattam sem a sminkemen, se semmin...igaz, a "csúnya lányozás" már korábban is volt...

na mindegy...hát lehet, hogy igazatok van, és az önbizalmamon kéne változtatnom, és ahogyan egyikőtök tanácsolta, úgy bemenni, akár suliba, vagy máshova, hogy nem búsulva, vagy rettegve attól, ki miért bámul meg, vagy netve, hanem örömmel, boldogan:)

köszönöm a válaszokat:)

2011. márc. 10. 20:37
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Ne bánkódj a sok gonoszkodó miatt. Általános iskolában és gimiben engem is rengeteget bántottak. Akkoriban nem érdekelt a divat, de a pasik se nagyon. Volt hogy a lépcsőn lökdöstek, úgy beszéltek rólam, mint egy kutyáról ,, ez" jelzővel illettek. Az egyik csaj, aki 8 évig a legjobb barátnőm volt, egyik napról a másikra úgy gondolta ciki vagyok, szó nélkül elült mellőlem, került, és azzal a csajjal barátkozott, aki utált engem. Kinevettek a hátam mögött.

Mára viszont egy sikeres csinos nő lettem, az osztály menőinek többsége elhízott vagy még munkája sincs. Van egy szerető párom és a haverjai irigylik miattam.

Lehet, hogy te is egy ilyen rút kiskacsa vagy, csak idő kell, hogy hattyú váljék belőled. :)

25N

2011. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat:) nagyon örülök, hogy neked ilyen jól sikerültek a dolgaid:) megérdemled a sok jót, ha így bántak veled régen...

öröm volt olvasni, amit írtál:)

köszönöm:)

2011. márc. 10. 20:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!