Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 18-25 év közötti lányok, nők!...

18-25 év közötti lányok, nők! Ti már nőnek érzitek magatokat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sok olyat látok, hogy amint valaki betölti a 18-at, máris kész nőnek érzi magát, holott a lelkében, a gondolkodásmódjában (sőt sokszor testileg sem) még nem az.

Én pl. nemrég töltöttem be a 19. életévemet. Mondhatnám magamra, hogy már kész nő vagyok - hiszen a külsőm is ezt mutatja, és a belső érettségem is. Viszont ennek ellenére sem mondom ezt; én inkább még egy kis lánynak érzem magamat. Még - a mostanában egyre jobban tükröződő érettségem ellenére is - szeretek bolondozni, viccelődni, úgymond gyereknek érezni magam. És ezen semmiféleképpen sem változtatnék csak azért, hogy a külvilágnak azt mutassam, NŐ vagyok.

Viszont az annyira idegesítő, amikor egy éretlen lány akarja magát nőnek mutatni. És ez sajnos már 18 év alatt is előfordul. S nem is az, hogy számomra idegesítő, hanem inkább már-már szánalmas, ahogy ezt bizonygatni próbálják.


Nektek mi a véleményetek erről?

Ti nőnek érzitek magatokat? Ha igen, ha nem, miért?


2010. dec. 25. 12:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én 18 éves vagyok és ha ez megnyugtat én se érzem egyáltalán felnőttnek magam.Nyilván ha a helyzet úgy kívánja tudok komolyan, "felnőtt módjára" viselkedni,de még úgy érzem nem léptem ki teljesen a tinédzser korszakból...

2010. dec. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 hónap múlva leszek 19 és még én sem érzem magam igazán nőnek/felnőttnek. Külsőre inkább az átmenetbe tartozom. Sokszor 16-17 évesnek gondolnak, de nem minden a külső. Ha elbeszélgetnek velem azt mondják, hogy a felnőttek gondolkodásmódjával felvehetném a versenyt. Én is imádok bolondozni. Szeretek nőiesen öltözködni. Néha kicsit még gyerekesen viselkedem, de majd kinövöm :) Egy kis gyermek még hadd legyen az énemben :)

Attól, hogy valaki betölti a 18. életévét, az nem jelenti feltétlen azt, hogy most onnantól kezdve ő felnőtt és éli a maga életét aszerint, ahogy ő akarja. És én is kicsit szánalmasnak tartom azt, hogy sok tini 18+ nak akar kinézni, mert az milyen jó, meg a fiúknak jobban bejönnek majd és egyéb tényezők. A külsőnk és a belsőnk között rengeteg lehet az eltérés.


18/L

2010. dec. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen még abszolút nem éreztem nőnek magam, de még 20 évesen sem. Nővé válni valami olyasmit jelent, ami egyfajta tartással, komolysággal, stabil jövőkép kialakításával jár együtt.

25 N:)

2010. dec. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 szamóca. ***** válasza:

én abszolút gyerek vagyok, az is maradok:D

de szerintem ez a kettő nem zárja ki egymást... nem attól lesz valaki nő hogy mindig konszolidáltan, "nőiesen" lép fel. persze benne avn, de egy igazi nő is bolondozhat.

rádásul nem tudom...nálam inkább korszakok kérdése ez. most lehet ez viccesen hangzik, de visszanézve az időben.. volt olyan hogy sokkal inkább nő voltam mint most. mert volt miért nőnek lennem :) most nem vagyok. nem érzem úgy magam. egy gyerek avgyok, aki játszani akar, meg akarja ismerni a világot, és sz*rik rá hogy mit kéne tennie egy nőnek a helyében. Nem álszentkedem hogy úú gyereket akarok meg férjet, mert egyelőre ez nagyon távol áll tőlem. majd egyzser, talán. ha beérek rá.

egyébként mindaddig nem lehet ezt a kérdést diplomatikusan megválaszolni amig nincs meg a "NŐ" alapvető definiciója. márpedig nincs.

2010. dec. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ja, egyébként kinézetre 18-nak szoktak nézni:) ezen jót mosolygok magamban.

Utolsó voltam

2010. dec. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
mármint a 12:51-es utolsó:)
2010. dec. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokszor gyereknek érzem magam, pedig már 23 vagyok.


Bár egyedül szoktam elintézni dolgokat, teljesen önálló vagyok, külsőre is nőiesnek mondanak, de valahol még tök kislány vagyok. Szeretem azokat a dolgokat csinálni, amit akár 10 évvel ezelőtt, sokszor álmodozom, igyekszem pozitív lenni, nem magamra venni az átlag felnőtt gondjait.


Amúgy szerintem az a fontos, hogy add önmagad, tényleg ne akarj másoknak megfelelni. Én remélem örökké gyerek maradok belül:)

2010. dec. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
42%
Nagy kulonbseg van egy 18 es egy 25 eves kozott! Kerdesed tul szelsoseges.
2010. dec. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
En 28eves vagyok es 24 evesen szultem meg a gyermekemet es feleseg is es ayuka is vagyok.Ettol fuggetlenul en is marhulok viccelodom es legbelul meg gyereknek erzem magam,ez nem jelenti hogy nem tudok felelosseggel gondoskodni a csaladomrol es nem vagyok nobol.Azt hiszem az a jo ha mindenki kicsit gyerek marad lelekben attol szep az elet:)
2010. dec. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Ez hülyeség. Egy felnőtt nem viccelődhet? Az én anyukám 38 éves, és még mindig úgy el szoktunk marháskodni együtt, mint a kistinik. A külsőségektől meg pláne nem függ. Nem vagyok fejlett testileg, mégis 18 éves vagyok, iskolába járok és egyedül élek, magam tartom el. Attól lesz valaki felnőtt, ha van elképzelése -és meg is tudja valósítani - arról, hogy mit szeretne csinálni a jövőben, a saját sorsát tudja alakítani, saját, kiforrott döntésekkel. Nem arra gondolok, amikor v.ki 17 évesen rájön, hogy fodrász akar lenni, aztán 19 éves korára megunja.
2010. dec. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!