Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne nézzek...

Mit tegyek, hogy ne nézzek így ki, hogy legyen önbizalmam?

Figyelt kérdés

a bőröm nagyon fehér,a szemeim alatt extrém,szürkés-lila,hatalmas karikák(+ állandó fáradság),a szempilláim meg rövidek,'ritkásak'és világosak,pedig barna a hajszínem.szinte olyan,mintha nem is lennének szempilláim.ronda vagyok.

a fehér bőrszín nem is zavarna,csak ezek így mind együtt nem passzolnak.sokat csúfolnak a suliban miatta.lécci lássatok el (ha lehet) pénz mentes vagy legalábbis olcsó tanácsokkal.előre is köszönöm a válaszokat.


2008. dec. 6. 22:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ne keseredj el,nem vészes,amiket leírtál.

1.ha nem érzékeny a bőröd,látogass el egy szoliba,ha nem bírod,akkor meg hordjál világos színű cuccokat + hajat is (ha lehet),ami nem hangsúlyozza ki a bőröd színét.

2.karikás szem ellen a legjobb a jégkocka vagy a krumplihéj (ez utóbbi érzékeny szeműeknek ajánlott)

3.A szempilláidat korrigáld szempillaspirállal-de ha nem szeretsz vacakolni,akkor festesd be tartósra egy kozmetikussal.

(ez utóbbi nem biztos,hogy olcsó,de hidd el,egy jobb minőségű spirál is sokba kerül,mert az olcsóbbakat 5 perc alatt lepislogod,elkened stb.)

Az osztálytársaiddal meg ne törődj,és örülj neki,hogy nem vagy pl.alacsony,szeplős,kövér és szemüveges.

2008. dec. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

megbántott ezzel az utolsó válaszadó.

az én bőröm is szeplős,de nem túlságosan.és mindenki dicséri,mondja,h. attól vagyok szép és passzol is.ami majd elmúlik.és nem vagyok az miatt csúnya

2008. dec. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Valóban bántó volt az első!!Én meg alacsony vagyok.

Egy spirállal fel tudod dobni a tekinteted.Vagy azokat hangsúlyozd magadon,amit pozitívnak tartasz,és akkor arra terelődik a tekintet.

Nem hinném,hogy ronda lennél,mindenkiben van valami szép."A szépség belülről fakad"-szokták mondani.Szerintem van benne valami,mert ha jó passzban vagyok,máshogy állnak hozzám az emberek.És engem is nagyon sokszor csúfoltak sajnos.Tudom milyen sz@r érzés.Próbálj nem foglalkozni vele.

2008. dec. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Igenis lehet tenni azért,hogy valaki jobban nézzen ki!Egyetértek az első válaszadóval, egy jól megválasztott hajszín, egy kis smink,sokat dob az embereken!És a kozmetikussal a szempillafestés pár 100 Ft!Szóval fel a fejjel!És irány a fodrász és a kozmetikus!Hidd el,nem bánod meg!
2008. dec. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok.

Először is, szerintem a kérdező még elég fiatal ahhoz, hogy fesse a haját. Legalábbis a szavaiból úgy vettem ki.


Szerintem a szemed alá használhatsz korrektort vagy világos alapozót. Kérd meg anyukádat, hogy vegyetek neked egyet. Próbáljátok ki az üzletben aztán menjetek ki természetes fénynél is nézzétek meg. Az a jó ha nem üt el a bőröd színétől, viszont elfedi a karikákat. Emiatt nem kell magad agyon sminkelni, egy kis alapozó amit jól eldolgozol halványítja a szem alatti karikákat. Esetleg jó lehet a színezett hidratáló krém is.

A szemedre használj vízálló szempillaspirált. Azért javaslom a vízállót, mert az kevésbé kenődik és a suliban ha pl. tesiórán izzadsz nem folyik le. És nem maszatolódik el a szemed alatt, kihangsúlyozva ezzel a szemed alatti foltokat. Javaslom a barnát, az természetes, és ha óvatosan kened fel nem tűnik fel hogy ki vagy festve, természetesnek hat. Ha túlságosan ritkák a szempilláid egy szintén vízálló szemceruzával (barna) kihúzhatod a szemed, tehetsz pici pöttyöket a szempilláid közé, hogy dúsabbnak hasson. (anyukád vagy egy barátnőd biztos segít, de amúgy sem nehéz) Ez szép keretet ad a szemeidnek. Először otthon próbálgasd hétvégén, amíg tökéletesre nem sikerül. DM-ben, Rossmannban mindent megvehetsz hozzá és nem annyira drága. Kérd meg anyukádat, hogy menjetek el megvenni mert te így nagyon nem érzed jól magad, gátlásos vagy. Magyarázd el neki, hogy nem akarod magad nagyon kifesteni, alig lehet majd észrevenni és elfogadható lesz iskolába is. Ha nem akarja megvenni kérd karácsonyra, nem drága. Fontos, hogy minden este mosd le. Ha egyszer rajtad marad nem gond, de tartósan ráncos lehetsz és eltörhetnek a szempilláid ha festékben alszol el.

Remélem segítettem. Ja és még annyit, hogy attól hogy szolizol ( amit nem ajánlok) még fognak látszódni a karikáid, sőt...

2008. dec. 7. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

A sokak által szidott 1.válaszadó vagyok,és senkit nem állt szándékomban megbántani,én az életben nem vettem volna magamra ilyet,arról nem is beszélve,hogy a negatív kritika nem mindig romboló jellegű,hanem ellenkezőleg.

A sértődékenység pedig az önbizalomhiányból fakad.Erről én nem tehetek.Egyébiránt a válaszokból ítélve az jött le hogy mindenkire jellemző valami a jelzős szerkezetemből,de nem minden!Mint ahogy nincs ember hiba nélkül!

De ha már itt tartunk:

1.aki szemüveges,az válthat kontaktlencsére,

2.aki alacsony járhat olyan ruhákba,amelyek ezt nem emelik ki és optikailag hosszíthatják,

3.aki született vörös,az meg általában egyéniség,más a genetikai kódjuk,és a beállítottságuk is,sokmindenen kell keresztülmenniük az életük során (nekem van egy barátnőm,aki pontosan az ilyen buktatók által lett határozott,szilárd jellem,pedig rá is jellemzők a fenti tulajdonságok)

4.Aki szeplős,az - ha nem akarja agyonszolizni magát,ami tényleg nagy mértékben ártalmas - az idővel eltüntetheti kozmetológiai beavatkozással (nem kozmetikai,nem ugyanaz!).

Nem kéne negatívnak és kishitűnek lenned!Csak ennyit akartam írni.

2008. dec. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó előtti vagyok :) Szerintem az utolsó, és egyben első válaszoló azt akarta írni ott az első rész utolsó mondatában ( istenem, de bonyolultan írtam le) hogy azt emelje ki ami szép rajta. És örüljön annak amilyen abból próbálja meg kihozni a legjobbat. És gondoljon bele hogy lehetne ennél rosszabb is akár. És hogy mindenre van valamiféle megoldás. vagy nem ezt akartad? :)
2008. dec. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

1.válaszoló:

Szerintem most már teljesen lényegtelen,hogy mit kartam mondani,nem jött át senkinek sem a lényeg,mert arra koncentrálnak a legtöbben,hogyan mondja,írja le az ember,nem arra,hogy mit.Olvastam nálam 100x inkább "ajtóstul rontok a házba"-stílusú választ,amivel az illetőnek tényleg az volt a célja,hogy szúrkálódjon..

Az önbizalom nem a szép külsőtől fog megjönni!

Aki attól várja,az ne sok jóra számítson.Illetve készüljön a csalódásokra!Ezt komolyan mondom,főleg,ha nő,főleg,ha akar valamit az élettől és még okos is mellé.

A nőtársaiddal kell majd megküzdened,mert minden nő örökké elégedetlen magával!

Csak egy jótanács.

Ja,és jó lenne,ha néha kiírná a Kedves Kérdező,hogy hány éves,mert mást válaszol az ember egy pubertáskorát taposó emberkének,mást egy felnőttnek.

Ha már egyszer semmibe se veszi a jótanácsot a reális kritikát pedig rögtön negatívvá alakítja át,ahelyett hogy levonná a következtetést.Megy a maga feje után,aztán csodálkozik,ha falakba ütközik.

Értsen ezalatt mindenki,amit akar!

2008. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát én egyetértek az első válaszolóval!:)
2008. dec. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


szerintem elég sértő lehetett az első válasz vége,azoknak,akikre bármelyik is igaz.én magamra nem veszem,mert NEM NAGYON igazak rám(de 1-2 azért mégis).akkor most te (1.válaszoló) ne vedd magadra,de én a szavaidból ítélve egy pláza cicának nézlek.

(PLÁZA CICA.jelentése:hisztis,mindenért siránkozó,akaratos,magas,fülsüketítő hangon beszélő "nőstény-hibrid",akinek összedől a világ,mikor letörik a már gusztustalanul hosszú műkörme,amivel naponta manikűrösnél jár és csoda hogy nem törik ki a gerince a sok seg' rázogatásban.)na,szerintem ez vagy te!ne legyél abban biztos,hogy aki szemüveges,szeplős,kövérebb az "átlagnál" vagy alacsony,az nem szép,mert mindenkinek meg van az ideálja és lehet hogy téged is leköröznének egy szépségversenyen!


(alig látszik azon amit írtam,hogy mennyire utálom a p.cicákat,és mielőtt bárki írna hasonlót,kijelentem,hogy nem irigykedem rájuk és azért utálom őket,mert semmi pénzért nem lennék a helyükben.)

2008. dec. 9. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!