Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy kövér...

Miért van az, hogy egy kövér ember kövérségére nem nagyon tesznek megjegyzést az emberek, nehogy megsértődjön, de a vékonyakat állandóan cikizik, hogy milyen sovány?

Figyelt kérdés
És általában a kövérek szokták. Nekik hogy esne, ha cseszegetnék őket, hogy hú de kövér vagy?
2010. júl. 15. 10:44
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ennek az lehet az oka, hogy aki kövér vagy túlsúlyos, annak vágyállapot az 50-60-70 kiló (magasságtól függően). Nyilván aki 100 kiló fölött van, és hölgy az illető szívesebben lenne min. 25-30 kilóval kevesebb, mind esztétikai, mind pedig egészségügyi szempontok miatt. Tehát ha találkoznak normális, esetleg vékonyabb testalkatú nőtársaikkal, akkor azt veszik észre, ami leginkább foglalkoztatja őket saját magukon: a tömeget. És ezt nem is hagyják megjegyzés nélkül. Tisztelet a kivételnek természetesen. Azt viszont meg kell hagyni, hogy több vékony nőnek jegyzik meg, hogy de vékony, mint amennyi kövérebb hölgynek azt, hogy meghízott. Az lenne az ideális, ha nem kerülne megjegyzésre senkinek sem a testalkata, pláne nem irigykedés vagy direkt piszkálódás miatt. Ha féltjük az illetőt és aggódunk az egészsége miatt lehet azt diszkréten is megemlíteni közönség nélkül is.

22L

2010. júl. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%
vannak nagyon igényes és szép telt emberek, és vannak iszonyat ronda vékony emberek is. a szépségnél a kisugárzás eléggé fontos, sokat tud javítani egy előnytelen alkaton!
2010. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
0%

elég felszínes lehetsz.. sajnálni tudlak érte, meg azokat is akik bedőlnek neked.

és attól h valaki túlsúlyos nem kéne mangalicázni. másrészt nem kell nekem egy csaj se mivel én is lány vagyok. mindenesetre a tiéd is egy nézőpont, csak számomra nehezen érthető

2010. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Itt a példa, hogy a mangalicázáson megsértődik az ember. Akkor talán joggal sértődünk meg mi vékony emberek, amikor minket illetnek különböző jelzőkkel.
2010. júl. 15. 14:53
 25/36 anonim ***** válasza:
0%

bocsika, de nem zabálok, és szoktam sportolni :) 170/53 szerintem nem vágósúly ;) csupán én sem hívtam gebe csontváznak a vékonyakat, ezért nem értem miért kell mangalicázni egy teltebb embert. ennyi! semmi sértődés ne mvotl. csak kiváncsi voltam mi sül ki belőle ha visszakérdezek.

16/L

2010. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
én ilyet nem mondtam. ott vágnék szájba egy kövér csajt ha nekem beszólna, nem erről van szó. csak hogy amíg ő nem tesz megjegyzéseket, én sem neki (megvan a magam véleménye, de próbálok elfogadó lenni) na mindegy, ezen nem kapunk össze
2010. júl. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%

Ízlések és pofonok....

Kinek mi a szép,ez egyéni.Az viszont,hogy ki hogyan nyilvánítja ki vagy hogyan nem,az már intelligencia kérdése.

Kinek a "mangalicák,vagy a gebe libák"tetszenek vagy nem tetszenek,másoknak meg az üres fejű primitív emberek jönnek be vagy nem.....hm,mindenki eldöntheti saját szákíze szerint mi tetszik.

2010. júl. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Én is az mondom, minek kell megjegyzéseket tenni az ember külsejére? Utálom, amikor odaáll elém egy 150 kilós nő, kajánál és beszól, hogy mit turkálsz, nem csoda, hogy így nézel ki. Miért hogy nézek ki? Jól nézek ki. Érdekes még egy férfi sem mondta, hogy milyen vékony vagyok.

Mindig a kövér nők mondják, meglehetősen sértőn. Mi ez, ha nem irigység.

2010. júl. 15. 15:24
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, szerintem is irigység. Egy vékony nem sértődhet meg azon, ha "legebézik". Ellenben egy kövér vérig sértődik, ha "ledagizzák", és sajnos az számít inkább modortalanságnak, ha egy kövérebb emberre teszünk megjegyzést. A vékonyabb embereknek való beszólogatás felett pedig a legtöbben elsiklanak. Rám is világéletemben a súlyosabb emberek tették a megjegyzéseiket. Teszik ezt a mai napig, de próbálok velük nem foglalkozni, hiszen én normálisan étkezem, sportolok, és egészségesen élek. Eleve nem kellene senkire megjegyzést tenni a testalkata miatt és sosem lenne ebből probléma.

L

2010. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Én is unom. Mindenki "jaaaaj, anorexiás, meg akkora, mint egy fogpiszkáló." persze semelyik "típust" sem illik bántani. Am ha észrevettétek, ott vannak a filmek, ahol mindig a vékony a gonosz :D meg h a vékonyak savanyúak. A facebook-on gyakran vok a legvidámabb embernek taggelve, és 44 kiló vagyok 159 centihez. Nem tudok mit csinálni, szeretem az alakom, és aki megszól, az tehet egy sízvességet...;)
2010. júl. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!