Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy kövér...

Miért van az, hogy egy kövér ember kövérségére nem nagyon tesznek megjegyzést az emberek, nehogy megsértődjön, de a vékonyakat állandóan cikizik, hogy milyen sovány?

Figyelt kérdés
És általában a kövérek szokták. Nekik hogy esne, ha cseszegetnék őket, hogy hú de kövér vagy?
2010. júl. 15. 10:44
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
56%
Én megértelek, és engem is nagyon idegesít. Nyílt utcán lehet húú de soványozni, húú de kövérezni viszont már illetlenség. Gondolj arra, még mindig inkább vékony, mint dagadt :)
2010. júl. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Pont ezt mondom, mindenki előtt leégetnek ezzel a fúj, de sovány vagy szöveggel, nem zavarja őket, hogy ég az ember képe.
2010. júl. 15. 10:52
 3/36 anonim ***** válasza:
85%

Miért kellene bárkit is kritizálni a kinézete miatt?

Vagyis a súlya miatt.Ápolt és tiszta legyen az a lényeg.

Esztétikailag pedig ugyan úgy nem szép látvány egy elhízott ember,mint egy sovány vézna sem.Egészségügyi szempontból sem jó egyik véglet sem.Nem vagyunk egyformák,ezt kellene elsősorban elfogadni.

2010. júl. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
81%

Ezt a kérdést már én is sokszor feltettem magamban:)

Tényleg furcsa, hogy egy vékony/sovány lánynak bármikor mondhatják, hogy "juj de sovány vagy"; " húúú de lefogytál" vagy rosszabb esetben "micsoda gebe", de egy kövér, testesebb lánynak ha azt merészelnénk mondani, hogy "ne haragudj, de szörnyen meghíztál mostanság" akkor biztos, hogy egy életen át haragudni fog.

Én is vékony vagyok, és hetente megkapom, hogy " asztaa de vékony vagy".. és kezd az idegeimre menni, minek ezt mondogatni? De egy kövér ember kövérsége TABU.

Szóval én is nagyon kíváncsi vagyok a válaszokra:)

22L

2010. júl. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
44%
Én nem tudom, hogy hol élsz, erre kövérezni divat... A soványra meg azt mondani, hogy "csinos, modell alkat". A f*szt. Az is a test/hozzáállás egy elváltozása.
2010. júl. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Válaszoljon egy-két húsosabb ember is, aki megjegyzést tesz a vékonyakra. Hogy mégis miért teszi?
2010. júl. 15. 10:55
 7/36 anonim ***** válasza:
79%
Itt meg a kövéreket szólják meg! de minek kell leszólni aki kövér sovány senki sem tökéletes. mindenki először magára nézzen.!
2010. júl. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
71%

Ha nagyobb darab emberek vágnak pofán az jobban tud fájni....


Viccen kívül. A kövéreket nem akarjuk megsérteni, a soványakra meg sokan azt hiszik, hogy divatból olyanok. Én ismerem a helyzetet, mert nővérem sem tudott hízni egészen 30 éves koráig, így nem szólom le a vékonyakat sem, mert tudom, hogy nekik is nehéz, de azt be kell látni, hogy az elhízástól többen szenvednek.

2010. júl. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:
69%

Szia!

Elég relatív h kinek mi a kövér és kinek mi a sovány. Az én anyukám alkatilag sovány. Már majdnem úgy néz ki mint anorexiás, pedig ha látnák h többet eszik mint én... 160 cm-hez 44 kg. Túl van 3 gyereken és 48-nál feljebb sosem megy a súlya.

Én még csak 20 vagyok, 170 cm-hez 70 kg. Engem anyukám mellett lekövéreznek, de ha odaállok egy ugyanolyan súlyú ember mellé akkor engem néznek vékonyabbnak.

Nem mindegy az sem h mi van az emberen. Izom vagy háj.


Am megértem a problémád, igen kellemetlen tud lenni mikor kérdezik anyukámat is h anorexiás-e. Vagy éppen engem állítanak meg az utcán h nincs-e vmi baj h ilyen sovány.

2010. júl. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
81%

10:53:


Akkor miért anorexiásoznak itt agyba főbe (sok szegény buta ember nem tudja a jelentését), normális testalkatú lányokat?

Nekem is volt már, hogy a képembe mondták, hogy "jajj, te fogytááál" (pedig akkor pár kilóval több is voltam). Kifejezetten csak rosszindulatból jegyezte meg az illető. Én sosem merném a másik képébe vágni, hogy "csak nem felszedtél pár kilót? Lóg rajtad a háj!"

2010. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!