Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak a hajammal?

Mit csináljak a hajammal?

Figyelt kérdés
A hajam elég iétlen. Satén (szőkés barnás ,sötétszőkés, még én sem tudom). Kb. a vállam alattig ér egy kicsit. Meg van szálkázva. Idétlen hullámok vannak benne ,amelyek minden hajmosás után másképp göndörödnek. Nem tul göndör csak helyenként elég enyhe hullámosság van benne, az a problémám,hogy ezen kívül 2 tincs rendesen göndör a homlokom két ,,sarkán,, ,amit a felette levő haj egyik felén eltakar de másik felén nem. Azt a hajam alatt hátra szoktam csattolni. Nem szeretné nagyok vasalni a hajam, mert vékony szálú és nem nagyon van tartása. Nem akarok még jobban rontani a helyzeten. Elég gyorsan zsírosodik és ha piszkálom a kezemmel akkor természetesen még gyakrabban, de a béna 2 göndör tincset folyton kell rendezgessem. Nem tudom mit kezdjek vele. Az arcom elég pufók, amit utálok és a homlokom is kicsit túl nagy de már nincs bretonom ,mert az is begöndörödött... Nem tudom , milyen frizurát végathatnék magamnak vagy ,hogy rendezzem a hajamat,hogy valahogy jó legyen. Most megyek gimibe , jó sok lesz a fiú és nem akarok olyan bénán kinézni... Kérlek segítsetek. Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 31. 15:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2013. szept. 1. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Valami más? Ez nagyok drága és kisvárosban élek, nem hiszem ,hogy lenne rá lehetőség is...
2013. szept. 1. 13:05
 3/17 anonim válasza:
Az én hajam is ilysmi csak nekem az első két tincs teljesen egyenes és túlságosan dús a hajam annyira hogy jóformán ki se tudom engedni csak copfba hordom állandóan és én is szeretnék már dobni kicsit a külsőmön de nem tudok pedig szép arcom van és szép a hajam kiengedve de csak a tükör előtt ha állandóan lapítgatom amugy egy perc után már olyan mint az oroszlánsörény.Nekem bejönne ha az első tincseim göndörek lennének, talán néha kösd copfba vagykontyba a lényeg hogy fogd hátra és hagyd kint a két göndi tincset esetleg lakkozd őket hogy cukik legyenek
2013. szept. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az a problémám a megkötéssel,hogy pufók arcom van és úgy az még jobban látszik. Utálom. Kiengedve szeretem.
2013. szept. 4. 13:09
 5/17 anonim válasza:
Értem amúgy ezen megpróbálhatsz kevés sminkkel javítani, úgy hogy a szemed alatti arccsontodat kipirosítózod egész a füledig de csak halványan.Persze igy se fogd hátra!
2013. szept. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Mármint a hajad ne fogd hátra.Ez kicsit hülyén jött ki.Bocs
2013. szept. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem sminkelem magam mert 14 éves vagyok.
2013. szept. 5. 15:40
 8/17 anonim válasza:
o.tényleg ti tizennégy évesen mentek gimi!!!Bocs csak nálunk nem így van és folyton elfelejtem hogy ezzel egyedül vagyunk amugy én is annyi vagyok de én s sminkelem magam csak a gimisek nálunk idősebbek.
2013. szept. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Akkor még valaki ezt válaszolta egy hasonló kérdésre:

"Nekem is ez a problémám. Alapvetően tipikus oroszlánsörényem van, ráadásul félig hullámos is a hajam. Képzelheted.. :D Mivel nagyon sok baj van vele, a fodrászom meg szokta ritkítani, de még így is olyan sok hajam van, hogy az ismerősök, akik ritkán látnak, mindig elcsodálkoznak, hogy milyen szép hajam van. Persze szép, csak ahhoz vasalni kell.


Egy ideje váltottam és félretettem a hajvasalót. A szokásos hajmosási rutinom után a törölközőszáraz hajamra balea glatt glanz intenzív szérumot teszek ( [link] Bár azt olvastam, hogy az egész hajra kell, én a hajtőre nem teszek, egyrészt ott nem is annyira gázos a helyzet, másrészt félek, hogy gyorsabban zsírosodna tőle az amúgy is zsírosodásra hajlamos hajam. Szóval ebből teszek a hajamra szépen egyenletesen egy keveset.

Majd 4 részre bontom a hajam és hideg levegővel szárítom meg úgy a hajam, hogy közben fésülöm. Ha sok időm és kedvem van, akkor körkefével, de az fárasztóbb és nehezebb. Ha sietek, akkor sima hajkefével fésülöm közben a hajam. Amikor már nagyjából száraz a hajam, akkor a végén teszek még egy kicsit ebből a baleás szérumból a hajamra.

Így nem teljesen lesz ugyan egyenes a hajam, de lényegesen jobb a helyzet ahhoz képest, amikor csak egyszerűen hagyom magától megszáradni a hajam.

Éjszakára pedig össze szoktam fogni a hajamat úgy, hogy vízszintesen leválasztok egy kis tincset, szilikongumival összefogom, aztán ezt a kis tincset belefogom a következőbe és így tovább. Az egész hajhosszat összefogom szilikongumikkal és úgy alszom. Így éjszaka nem is zavar a hajam és éjszaka kicsit 'összeesik' a hajam, így reggel simán vállalható. Nem szögegyenes a hajam, inkább olyan természetes hatású. Viszont mivel nem vasalom a hajam, és rendszeresen ápolom, sokkal puhább, élettel telibb a hajam. :)"

Többet nem hiszem hogy tudok ajánlani de keresgélek még mert teljesen átélem a problémát csakén nem gimibe megyek.De várjunk csak!!!!!Nálatok már elkezdődött a suli!!!ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!Bocs!Én tényleg akartam segíteni:'( de kifogytam az ötletekből.Sajnálom:(

2013. szept. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem. Még nem kezdődött el a gimi ,mert én erdélyi vagyok és itt 16-án kezdődik. Egyébként én nem tudok ennyit babrálni a hajammal,mert attól is zsírosodik. Alig nyúlok párszor hozzá és már meglatszik... Tudom. Katasztrófális hajam van.
2013. szept. 6. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!