Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szépségápolás kérdőív. Ha van...

Szépségápolás kérdőív. Ha van egy kis időd, válaszolsz?

Figyelt kérdés

Érdekelne mások mennyi időt/pénzt/energiát áldoznak a külsejükre, ezért kérlek, ha van kedved, töltsd ki :) Előre is köszönöm!


1.Korod,nemed


2.Hajápolás: milyen színű és hosszú a hajad? Milyen a fazonja? Fodrász készíti a hajad vagy otthoni készítésű? A színe természetes,festett vagy melírozott? Mit használsz rá?(hajpakolás,sampon,balzsam,spray,stb.) ha fodrászhoz jársz: milyen gyakran? Mennyi pénzt szoktál költeni rá? Milyen gyakran mosol hajat? Szoktál-e használni hajvasalót, kreppelőt, hajsütőt vagy valami mást? Milyen gyakran, milyen márkájút és mennyibe került?Vannak-e kiegészítőid? (hajgumi, csatt,hajráf,stb.) Milyen gyakran használod őket, mennyi van és mennyit költesz rájuk?


2.Arc-és bőrápolás


Szoktál-e sminkelni? Ha igen, mit használsz, milyen gyakran? Honnan szerzed be a kozmetikumokat, milyen gyakran és mennyit költesz rá? Használsz-e az arcodra valamit?(bőrradír,krém,stb) Honnan szerzed be és mennyiért? Jársz kozmetikushoz? Ha igen, mit csináltatsz és milyen gyakran? Szoláriumba jársz? Ha igen, milyen gyakran? Használsz-e testápolót,testpermetet vagy egyebet?Mivel végzed a bőrödön a szőrtelenítést?Mit használsz hozzá? (bőrnyugtató krém, zselé, stb)


3.Köröm Jársz-e manikűröshöz, és ha igen, milyen gyakran? Milyen körmöket szoktál csináltatni? Mivel ápolod a körmeidet és a kezedet?


Tudom, rengeteg kérdés, de köszönöm annak aki válaszol :)


2.Arc-és bőrápolás


2011. szept. 21. 19:19
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
72%

1.: 16/L


Hajápolás

Középhosszú, barna. Régen voltam fodrásznál, most egyébként is növesztem. Természetes a színe. :) Csalán sampont.

Kb. 3 havonta mentem fodrászhoz, amíg nem kezdtem el növeszteni, általában 2-3 ezer Ft-ot hagytam ott. Heti kétszer mosok hajat (szerdán és vasárnap). Semmit sem használok hajformázásra, mert semmilyen hullám nem hajlandó megmaradni benne. :D Van 4 darab hajgumim, és csak tesin kell... :D


Arc- és bőrápolás

Igen, általában minden nap, amikor kimegyek az utcára. Amit használok: szemceruza, szempilla spirál, ha kijön egy két csúnyaság, akkor korrektort és púdert. DM-ben vásárlok, szemceruzáért 600-700 Ft-ot adok ki, púdert 1700 Ft-ért vettem, a korrektor olyan 500 körül volt, a szempilla spirál ennél egy kicsit drágább. Sem kozmetikushoz, sem szoláriumba nem járok. Testáplóval kenem magam, és mivel sok az anyajegyem, borotválkozni szoktam.


3. Kézkrém. :) Nem használok körömlakkot és ilyesmiket Egy időben szokásom volt, de nagyon tönkretette a körmöm, azóta leszoktam minden ilyesmiről. :)


Szívesen. :D

2011. szept. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
72%

1. 27/n


2. hajápolás

Sötétbarna, majdnem a vállamig ér. Most már semmilyen, de hátul rövidebb és elől hosszabb volt, és olyan kleopátrásan megnyírva. Félévente elmegyek fodrászhoz, akkor megnyírja, majd kezdek vele valamit.Már szinte teljesen lenőtt, csak még kicsi melírcsík van benne.

Sampon: most vettük az Alverdének az olivás samponját, de van még Médea csalános, és 100-ftos tojássampon is itthon., mást nem használok, mert kevés és vékony szálú, és gyorsan is zsírosodik.

A fodrász az ismerősünk és ingyen nyírja. Hajat mosni 2-3naponta szoktam. van hajvasalóm de csak ritkán havonta 2szer 3szor használom. Tescós 2000ft-os de vettem hozzá hajvédő sprayt (balea) van pár kiegészítőm de nem nagyon tudom használni őket, és több éve nem vettem semmit, de egy hajráfot 300ft-ért.


Arc és bőrápolás

Igen, de nem túl gyakran. Korrektort használok szinte naponta, szempillaspirált hetente párszor, szemfestéket, ha alkalom van, vagy ki szeretném csípni magam. Ritkán veszek sminkcuccokat, akkor ha kifogy, vagy találok egy sok színből álló palettát, ezt 100-ftos boltban szoktam látni. arcomat szappannal (természetes alapanyagúak, bioboltból) mosom és ritkán radírozom,8avovnos) ha nagyon száraz krémezem (patikából 300ft)

Járok kozmetikushoz 3-4havonta. Arctisztítást, szemöldök és szempillafestést kérek (ő is ismerős). szoláriumba nem járok, mert most 2és fél nap alatt barnultam le szinte teljesen, így felesleges.

Testápolót szintén a patikából veszek, kevertet receptre a bőröm miatt. lábat tavasszal legyantázom, utána borotválom, más részeket is borotválom.Van Alverdés borotvahabom, és utána körömvirágkrémmel kenem be, ez így bevált.


Köröm:

Mindig rágom, most nagyon rövidre vágtam, hogy megint megnövesszem és befesthessem, de ezt otthon magamnak csinálom. szeretem az élénk színű lakkokat, és a körmeimet tompított végű kockára szoktam vágni. Kézkrémként szintén a testápolómat használom.

2011. szept. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
72%

15/L


Világosbarna, majdnem fenékig érő a hajam. Most volt oldalfrufrum, amit növesztek vissza, az alja egyenesre van vágva. Kiskoromban vágta fodrász, mert volt rendes frufrum, de kb. 9 éves koromtól anya vágta itthon. Áprilisban voltam fodrásznál 6 év után először, de mivel növesztem a frufrum, így nem valószínű, hogy meglátogatom. Természetes színű, WU2, Garnier, bojtorján vagy csalánsamponnal szoktam mosni, néha ELSEVE hajkifésülést segítővel befújom. 2-3 naponta mosok hajat, mert most sajnos abban a korban vagyok, amikor szükség van rá. Vasalni nem szoktam, mert szögegyenes, kreppelve, besütve évente egyszer-kétszer szokott lenni. Ilyen sok az egyben Babyliss hajformázóm van, 8-9 ezer Ft körül lehetett, mikor kaptam. (mielőtt valaki megjegyezné, hogy akkor inek kell ilyen drága formázó, ha alig használom: mert a hajam legjobb esetben is 2-3 óra után kirúg, kaptam a bérmálásomra a nővéremtől) Vannak kiegészítőim. Hajcsatt, hajgumik, kontytű, hajráf, hajpánt... Tesiken, táncpróbákon, itthon és akkor használom, ha már zsíros a hajam. Anya szokta venni ezeket, 2-3 havonta hoz hajgumit, kb. 300 Ft-ért veszi. A hullámcsatt és a kontytű fogyóeszköz, ezért azt gyakrabban be kell szerezni. Ez kb. 600Ft-ba fáj.


Iskolába, próbákra szempillaspirált (néha szemceruzát), alapozót használok, mert nagyon miteszeres vagyok, fellépésekre komplett színpadi smink kell: alapozó, púfer, pirosító, szemhéjpúder, tus, szempillaspirál, szemceruza, rúzs. Ezeket drogériában szerzem be. Alapozó több, mint egy évig bírja, az kb. 1000Ft, a többit még nem kellett cserélnem (másfél évesek). Az arcomat tonikkal, bőrradírral ápolom, valamint házi készítésű pakolásokkal. Ezt szintén drogériában szerzem 1000-1500 Ft-ért. Kozmetikushoz arctisztítás miatt félévente járok, szemöldökgyantázásra pedig 2 havonta megyek. Szoliba nem járok, pedig annyira világos a bőröm, hogy nem lehet rá alapozót, púdert találni. Tisztára úgy festek, mint egy hulla. Nivea testápolót, Rexona dezodort és Adidas testpermetet használok. Borotvával szőrtelenítek, de a közeljövőben szeretnék egy epilátorba beruházni. Tusfürdővel szőrtelenítek.


Nem járok körmöshöz. Mivel rágom a körmöm (már szoko le) Rimmel körömerősítővel lakkozom, ami tapasztalataim szerint használ.


Nagyon szívesen! :D Mielőtt valaki feltenné magának a kérdést, hogy ilyenkor miért nem iskolában vagyok, a válasz: betegen fekszek itthon és valahogy el kell ütni az időt. :(

2011. szept. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Hűű köszönöm a sok választ, igyekszem majd mindegyikhez írni. Eléggé meglepődtem egyébként, hogy szinte senki nem jár körmöshöz :) Bár én is tudnám otthon csinálni a körmeim,ügyesek vagytok lányok! A sampon ajánlást köszönöm(amelyikről még nem is hallottam), és sok más hasznos infót. Valaki írta, hogy gyantát szokott az arcára kenni száradás ellen. ez beválik?Nem ragadsz utána nagyon? milyen gyanta?
2011. szept. 22. 20:12
 35/38 anonim válasza:
72%

1. 17 éves lány vagyok


www.youtube.com/watch?v=RtczIm5XrNo


(a kék hátterű, kék felsős csajszi)

2. Olyan hajam van mint Melanie C-nek a Let Love Lead the wayben. Szőke, hátul az alja barna. Van egy barna lenövésnek kinéző a fejem közepén és abból jönnek le a szőke hajba barna melírcsíkok. Samponnal megmosom, és a formázásnál lakkozom. Apa felesége a fodrászom, azaz nem fizetek. Heti 3x mosok hajat kb. Reggelente hajszárítóval kiszárítom. Kiegészítőket nem használok soha.


3. Alapozót, szemceruzát, vagy ha kék ruhát veszek fel, akkor olyan mint amilyen a képen van Mel C-nek. Keveset, de szinte mindig mikor utcára kimegyek. (kivétel az edzések, rokonok meglátogatása...) Dm, Rossman. Nincs sok, kéthavonta 1000! Nem járok kozmetikushoz, se szolizni, Fa dezodort használok, meg olykor-olykor parfüm. Gyanta, vagy borotva.


3. Nem járok manikűröshoz, műkörmöshoz.Általában semmilyet, max kilakkozom. Télen kézkrémet szoktam használni,

xx

2011. szept. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

1. 22/N


2. Jelenleg ciklámen a felső rétege, az alatta lévő réteg fekete, lapockám aljáig érő, nagyjából egyenes haj, bal oldalra oldlafrufruval (egyébként a ciklámentől az égőpiroson át a narancssárgáig és a sima vörösig válogatott a hajszínem).

Kb. havonta költök 5000-et a fodrászra, 2-3 havonta 2000-et hajszínélénkítő hajhabra és fél évente 3000-et hajszínező bemosóra (főleg lenövésekre, de színélénkítésre is).

5-7 naponta mosok hajat, szerencsére nem igazán zsírosodik! :)

Sosem használok hajvasalót, hajsütőt vagy kreppelőt nagyon-nagyon alkalmanként (2-3 havonta). A kreppelő márkája babyliss vagy mi a fene, és ajándék volt, a hajsütőét nem tudom, de akciósan 2000 ft volt csak:).

Persze, van hajgumim (sima feketék), van az a fogas hajcsatom is, abból egy fekete, szép díszeset használok, és 3-4 hajcsat, abból a nagy, 15 centis fém fajtából (sajnos nem tudom a nevüket), díszes evőpálcikát is szoktam a hajamba tenni, csokornyakkendőmasnit, vagy rövidárus szaténszalagokat, virágot, fekete necces fátlyat, anyámkínját...

Csat szinte minden nap van a hajamban és hajgumi, egyéb dísz, hát, hetente 2-3x. Egy csomót né magam csináltam, így nem igazán került pénzbe, a csatok 500-1000 között mozognak, a szalagoknak 100-200 métere, a csokornyakkendők nem tudom mennyibe kerültek, azokat hímnemű egyedektől szoktam elkunyerálni :). Rengeteg van, nem tartom számon egyik fajtát sem.


3. Napi szinten: korrektor, szempillaspirál. Heti párszor: pirosító, rúzs. Bulikra, eseményekre: tus, alapozó/púder, szemhéjfesték (nem mind általában, csak előfordulhat). A legtöbb sminkterméket az avonból rendelem. Csak akkor költötök valamire, ha elfogy, vagy nagyon megtetszik egy új, 2-3 havi 1-2000-et adok ki rá. Az arcomra radírt és mitesszerekre való arctisztítót használok+tonikot. Szintén avon, pár havonta olyan 1500-200 ft. Nem járok kozmetikushoz, tinikoromban jártam, de már nem igazán vannak pattanásaim, a szemöldököm meg én is ki tudom szedni :). Nem szoliztam soha életemben, és nem is fogok. Borotválkozás/epilálás után szoktam csak testápolózni (valami E-vitaminos cuccot) és körömvirág krémmel is kenem. veetet is szoktam néha használni borotva vagy epilálás helyett, ahogy a kedvem tartja.


4. nem, sosem voltam manikűrösnél és nem is leszek. Télen szoktam kézkrémezni, ha kiszárad, de nem jellemző. Lakkozni szoktam a körmeim a ruházatomhoz illően.

2011. szept. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
72%
19:24 vagyok, a hajápolásnál kifelejtettem: sampon, balzsam természetesen, Angel professional termékeket használok, a fodrászomtól veszem, iszonyatosan jók. Hajpakolás szintén ebből a márkából. waxot is használok a hajamra néha, nem emlékszem, msts ilyen márkájú van. Lakk vagy zselé szinte soha.
2011. szept. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

14/L Remélem nem gond, h ilyen fiatalon válaszolok :)


1.Hajápolás:

szőke és félhosszú

hát lépcsőzetes, tépett, de hullámos és van oldalfrufrum ^^

otthoni, ritkán járok fodrászhoz

teljesen természetes a színe

BABA mandulaolajas sampont, és schauma balzsamot

2-3 havonta vágatni a végéből

ezt pontosan nem tudom megmondani

kb 2-3 naponta

van vasalóm (ami egyben hajsütő is), de ritkán használom

bellissima style creator-om van, de ritkán használom. az árát nem tudom mert ajándék volt :)

8 db masnin van , ugyanis az minden nap van a hajamban. Természetesen van hajgumim úszáshoz meg tesire. Valamint hajpántok ás ráfok is vannak ^^

A masnikat minden nap. Egy masnim kb 300 volt.


2.Arc-és bőrápolás

Csak ünnepekre, rendezvényekre sminkelek

hát spirál, szemhéjpúder, szájfény, szemceruza, de csak különleges eseményekre, meg szeretek itthon próbálkozni

főleg DM-be járok, de a Müller-ből is vannak cuccaim, van, hogy picit többet költök mint kellene, de próbálom visszafogni magam ^^

van bőrradírom, pattikrémem (2 fajta), labellom

Dm-ből, és nem túl drágán (mondjuk a radír az dougleses)

nem járok kozmetikushoz és szoliba se

használok testápolót, abból több is van. jelenleg Neutrogena Norvegian Formula-sat használok. Az nem a legolcsóbb. De van AVON-os testápolóm is, meg Gabi-s

főleg borotválom, de most kezdem a gyantát. Ahhoz nyugtatás képen babaolajat és hintőport használok ^^


3.Köröm

Nem járok manikűröshöz.

Csak simán ki szoktam festeni a körmeimet, de amúgy hatalmas körömlakk fanatikus vagyok ^^ Rengeteg lakkom van. Ezekre pedig sokat költök.

Neutrogena Norvegian Formulás kézkrémmel

2011. szept. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!