Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek megbánom ha...

Szerintetek megbánom ha levágatom a hajam? Ti megbántátok?

Figyelt kérdés
Derékig érő hajam van, de már nagyon elegem van belőle. Elég vékony szálú, hamar töredezik, álladnóan kócos, ha este kifésülöm, reggelre tiszta kóc, pedig már kipróbáltam mindenféle balzsamot, sampont. Egyszer be volt festve szőkére, főleg azóta ment így tönkre. Az már lenőtt, kb a fele szőke csak, elég hülyén is néz így ki, de már nem akarom többet festeni. Arra gondoltam vágatok bubit. Ma estére vagyok bejelentkezve a fodrászhoz, de félek, hogy meg fogom bánni. Vagy 10 éve növesztem, mert baromi lassan nő, de túl sok a baj vele, nincs se időm, se türelmem, se kedvem ennyit bajlódni vele. Teljesen egyenes a hajam, a bubival nem sok bajom lenne. Szerintetek?
2011. ápr. 7. 12:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha amúgy is tönkre van menve, akkor előbb-utóbb le kellene vágatni. Esetleg válassz olyan fazont ami azért annyira nem rövid még, úgy kisebb az esélye a megbánásnak.:)
2011. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát én biztos megbánnám, de ez én vagyok. Nekem is kb hátközépig ér a hajam, és többször visszavágattam már áll alattira, de mindig megbántam. Nekem is eléggé törik, de most már úgy vagyok vele, hogy nem érdekel nem fogom megint levágatni. Szerintem előtte esetleg próbáld ki azt a progit, amivel csinálhatsz magadnak hajakat, pl taaz.com-on, és akkor legalább nagyjából látod magad, hogy fogsz kinézni.
2011. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Olyan vállig érő volt úgy 5 évvel ezelőtt, az jól állt és könnyű volt kezelni is. Csak most kipróbálnék valami újat és ez se lenne sokkal röviebb, ha nem is tetszik, hamar megnő úgy vállig és akkor marad úgy. A mostani hosszát félek, hogy megbánom, mert azért szép mikor rendbe van téve, de általában nem bajlódok, csak összefogom gyorsan.
2011. ápr. 7. 12:46
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
Megbánod. Én a helyedben lemondanám az időpontot. Nekem is derék alá érő hajam van,mindig rajtam volt a levágatom-mánia,de elhatároztam,hogy soha többé. A legdrasztikusabb az volt,amikor egyszer hátközépig érőre vágattam,mert megcsalt a barátom. Ez nekem elég nagy váltás volt,mert gyerekkoromtól kezdve fenék alá érő hajam volt,rá tudtam ülni. Nagyon megbántam,elvesztette a súlyát a hajam,a máskor dús copfomból egy maréknyi semmi lett,de gondoltam,hogy majd megnő hamar. Ezt még aznap elhatároztam,hogy megnövesztem,ahogy levágattam. Csakhogy nem így történt. Valamiért azóta se nőtt meg hosszabbra,mint ahogy most van,derék alatt ér pár centivel,hiába növesztem meg kenem. Sose fogok tudni már ráülni. Jól kitoltam magammal akkor. 25/L
2011. ápr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
igen, de neked szép hajad volt. Nekem sajnos nagyon csúnya, a fodrászom is mindig mondta, hogy jobb lenne valami rövidebb, hiába ragaszkodom én a hosszúhoz. Egyszerűen annyira semmilyen a hajam, és még ez a szőke is benne...
2011. ápr. 7. 13:00
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem mindig rövid hajam van-volt-lesz.

Gyerekkoromban anyám ragaszkodott ahhoz, hogy a kislánynak hosszú haja van.

Aztán jött a kamaszkor, és fokozatosan vágattam egyre rövidebbre. Tehát először lapockáig érőre, aztán vállig, fülig, amíg eljutottam a pixie frizuráig, és úgy éreztem, ezt kerestem!!

Azóta időnként jön, hogy húúú, most megnövesztem, fél évig növesztem, aztán rájövök, hogy nem tetszik, és szinte felszabadulok, mikor megint sünire vágatom.


A többség szerint jobban is áll. :)


Vágass belőle először egy keveset, aztán még vágathatsz, ha nem érzed úgy, hogy megbántad.

A hirtelen vágás lehet, hogy kifejezetten tetszeni is fog, kényelmes lesz, nem kell vele annyit vacakolni, de még mindig nőies és jól alakítható az a hajhossz, amit leírtál.

Amúgy: a haj kinő. :)))


Bár... ha tényleg ennyire kócolódik, tönkrement, felemás színű, szerintem a vágatás a legjobb döntés. :) Az egészséges haj sokkal szebb, mint a hosszú szálkás!!

2011. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
a sérült, töredezett végeket mindenképpen vágasd le, mert az nem túl szép látvány
2011. ápr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
sokszor vágattam a végéből, de ugyanolyan kócos, szanaszétálló maradt sajnos. Pedig nagyon szeretnék szép hosszú hajat, de ez minden már, cska nem szép. Látnátok most is hogy áll...
2011. ápr. 7. 13:11
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha utálod a hajad, vágasd. Hasonlóan voltam anno, mint te most, levágattam, és kb új amber lettem tőle.

Azóta most növesztem egy ideje, de egyre inkább szemezek valami egészen rövid fazonnal, olyanom még úgyse volt. :D

Amúgy valamelyik előző hozzászólónak, aki azt állítja, hogy a vágatás miatt lett rosszabb haja: sztem régen is ez volt a max hossza, csak kislánykorában nyilván jóval alacsonyabb volt. xD Na meg még 20éves korig, meg szülés után pl nagyon meg tud változni a haj szerkezete, de inkább a hormonoktól, mint a vágástól.

múgy ez tényleg csak haj. Megnő! Én durván 2,5-3 éve növesztem, lassan a derekamig ér, és vállig érő bubifrizum volt előtte.

2011. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez elég drasztikus változás, így elsőre. Először kevesebbet vágass belőle, pl. vállig érőre. Ha azt megszoktad és szereted, elgondolkozhatsz a bubin.


És ha nem vagy az a típus, aki sokat állítgatja a haját, nem annyira javaslom ezt a fazont...


De én mindenképpen levágatnék belőle.

Nekem is derékig érő hajam volt, nagyon ragaszkodtam hozzá, de kb. 1 hónapja vágattam belőle 10-20 centit. Igaz, ez nem olyan rengeteg, de azért van különbség. Sokkal jobban tetszik így, egészségesebb a hajam és nem csak úgy "lóg".

2011. ápr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!