Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mikor mondhatom azt hogy...

Mikor mondhatom azt hogy megtanultam programozni?

Figyelt kérdés
Elkezdtem netről tanulni a programizást, és azt szeretném hogy később ez legyen a munkám. De fogalmam sincs hogy mennyi időbe tellik ezt mind megtanulni ha mondjuk napi 3-4 órát tanulok és Python nyelven.Valahol úgy hallottam hogy 3-4 évne is beletelhet mire eljutok arra a szintre hogy munkába álljak ezzel. Egy 4,5 órás videót nézek már pár napja. Úgy hogy sokat szünetelem a videót, jegyzetelek mellé meg sokszor átgyakorlom az adott anyagokat és hát eddig az első 2 óra a videóból hiba nélkül megy.Talán értem is a dolgokat, de nem vagyok biztos benne, lehet hogy csak bemagoltam néhányat. (angolul tanulom) De nem tudom hogy jól haladok e vagy sem. Nincs aki megmondja hogy megy e nekem ez vagy inkább hagyjam. Érdekel a dolog és szeretném megtanulni olyan szinten hogy utána ezzel a szakkal munkába állhassak. Elegem lett a fizikai munkákból és inkább tudással szeretnék pénzt szerezni mert akkor legalább az önbizalmam és a gondolkodásmódom is nő
2019. jún. 21. 23:40
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
A videóban úgy mondja hogy Boolean Values és az if, else, stb funkcióit mutatja be
2019. jún. 23. 16:40
 32/35 anonim ***** válasza:

Jó, hagyjuk inkább.

Remelem összejön a célod, sok sikert hozzá!

2019. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb webfejlesztői állásokhoz nem kell magas szintű bool algebra ismeret.
2019. jún. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Valóban nagyon-nagyon sokan kezdenek bele a programozás tanulásába.

Nekem is több ismerősöm, óvodapedagógus, MSc-t is végzett vegyészmérnök is. Nyelvszakon MA-t is végzett, totálhumán emberke, aki többször közölte, hogy őt totál nem érdekli a programozás - most Python-tanfolyamra jár, érdeklődésképp, tetszik neki.


Borzalmasan nehéz terület egyébként! Munka után, hétvégente ezzel kell foglalkozni több órát. Rengeteg a kudarcélmény is, a megingás. Sok dolgot borzalmasan nehéz megérteni.

Kezdőként, szakirányú diploma nélkül elhelyezkedni is borzalmasan nehéz, főleg ha nem a legmenőbb technológiákat tanulja az ember.

Engem például jelenleg nagyon nem érdekel a webfejlesztés, ellenben néhány más dolog igen. Van, amelyik valószínűleg ki is hullott, mert pont kell a kemény matek.


Ugyanakkor ezen az oldalon sok ember a másik végletet képviseli érzésem szerint.

Itt nagyon sokan úgy állnak a kezdőkhöz, hogy úgyse lesz belőlük semmi (úgyse valók programozónak), úgysincs kitartásuk.

A kérdéseknél pedig a legkisebb tájékozatlanságra, tévedésre is ugranak.

2019. jún. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Viszont, Kérdező, őszintén megmondom, meglepett az, hogy kijelented, hogy nem akarsz profi fejlesztő lenni!

Nekem, ha összejön az állás (és lesz lelkierőm addig folytatni), már most tervezem, hogy további technológiákat kellene tanulni stb.

2019. jún. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!