Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mikor mondhatom azt hogy...

Mikor mondhatom azt hogy megtanultam programozni?

Figyelt kérdés
Elkezdtem netről tanulni a programizást, és azt szeretném hogy később ez legyen a munkám. De fogalmam sincs hogy mennyi időbe tellik ezt mind megtanulni ha mondjuk napi 3-4 órát tanulok és Python nyelven.Valahol úgy hallottam hogy 3-4 évne is beletelhet mire eljutok arra a szintre hogy munkába álljak ezzel. Egy 4,5 órás videót nézek már pár napja. Úgy hogy sokat szünetelem a videót, jegyzetelek mellé meg sokszor átgyakorlom az adott anyagokat és hát eddig az első 2 óra a videóból hiba nélkül megy.Talán értem is a dolgokat, de nem vagyok biztos benne, lehet hogy csak bemagoltam néhányat. (angolul tanulom) De nem tudom hogy jól haladok e vagy sem. Nincs aki megmondja hogy megy e nekem ez vagy inkább hagyjam. Érdekel a dolog és szeretném megtanulni olyan szinten hogy utána ezzel a szakkal munkába állhassak. Elegem lett a fizikai munkákból és inkább tudással szeretnék pénzt szerezni mert akkor legalább az önbizalmam és a gondolkodásmódom is nő
2019. jún. 21. 23:40
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
És igen, olyanokat is olvastam erről a szakról hogy a programozás mellett nincs időd bulizni. Én bulizós típus vagyok és minden hétvégén (péntek szombat) bulizni járok kivétel nélkül. Ha nem is bulizni, de de akkor sem ülök itthon hanem haverokkal csavargok. Tehát ez nem tudom mekkora akadály ehhez a szakhoz. De nem vagyok biztos benne hogy ezen tudnék változtatni. Mert én minden hétvégén, kivétel nélkül bulizok.
2019. jún. 21. 23:48
 2/35 anonim ***** válasza:
57%

Kevered a dolgokat.


Most egy mérnök-infó szakra, vagy programtervező informatikus képzésre gondolsz? Vagy a szakmára. Nem mindegy.


Programozni sok feladat, probléma megoldása alatt lehet megtanulni.


Ezt sem értem teljesen... mit teljesítesz helyesen? Mit magolsz be?


Úgy lehetne elkezdeni a dolgot, hogy elmész gyakornoknak egy céghez szkriptelni. Ha már mennek az alapok. Pl Nokiához 800 Ft/óráért. Ha felvesznek tapasztalat/egyetem nélkül.

2019. jún. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
0%

Egyébkén ez nagy hülyeség, hogy nincs időd bulizni. :D


Programozóként pont blokkszerű a munka és jól keresel. Nem kell feltétlen hazavinni hétvégente.


Amire te gondolsz a mérnökinfó szak...

2019. jún. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Akkor, ha majd tudsz programozni.
2019. jún. 22. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Programozni, kódolni, beírni parancsokat, megmondani a gépnek hogy mit csináljon. Programot létrehozni, esetleg játékot. Ez a programozás nem? Python prpgramozást nézek a youtuben kezdőknek. Alap parancsokat mutat be és hogy miket lehet csinálni vele. Pl egy egyszerű számológép. Most hogy ezzel később milyen komolyabb dolgokat lehet csinálni, nem tudom. Annyira még nem mélyedtem bele. Az alapoknál tartok
2019. jún. 22. 06:24
 6/35 anonim ***** válasza:
Nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy mikortól kezdve tudsz programozni. Ha megírsz egy hello worldöt, akkor is tudsz már valamilyen szinten, de azt azért nem tekinti senki használható tudásnak. Nekem az eddigi karrierem során többször volt már, hogy rájöttem, hogy nem tudok programozni, vagy eddig nem tudtam. Most úgy érzem, hogy tudok, de még simán lehet ilyen.
2019. jún. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Mikor tekinthető olyan szintű tudásnak hogy felvegyenek dolgozni ebben a szakban?
2019. jún. 22. 09:03
 8/35 anonim ***** válasza:
Amikor pl. ossze tudsz dobni egy GYK szinvonalu oldalt.
2019. jún. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
33%
De ha te tenyleg csak fizikai munkakat vegeztel eddig, ne fuzz tul sok remenyt a fejlesztoi karrierhez! ;)
2019. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
29%
Az viszont egy fontos információ lenne, hogy hány éves a delikvens. Negyven évesen már ne akarjon profi eladható szintű programozóvá válni. Erre azt szoktam mondani, hogyha sosem zenéltél, de felnőtt korodban nekiállsz, mert szórakoztat, csinálhatsz a barátaid bulijára, vagy egy falunapra haknizenét, vagy a lehetsz egy eldugott vidéki templomban a kántor, de sose leszel már egy Varnus Xavér, vagy egy Edvin Marton szintű művész. Fusizgatni talán el fogsz tudni, de normális cég közelébe nem biztos, hogy eljuthatsz.
2019. jún. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!