Egyszer betépve keztem el ezen gondolkodni ugyhogy lehet hogy teljesen hülyeség?
Igen.
Itt pedig a világ összes tudása és könyve megtalálható: [link]
Megközelítőleg 9* 10^1806170 GB tárhely kellene, ha egy-egy képet 100KB-on le tudnál tárolni, (A miheztartás végett, 24 bites színmélységgel, tömörítés nélkül 750KB lenne egy kép).
Ez irdatlan sok :D
Persze legenerálni a képeket valós időben nem kerülne sok energiába.
A probléma hasonló ahhoz, mint amikor a lottó összes lehetséges sorozatát akarod előállítani:
http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..
Ennek tehát nincs akadálya, és garantáltan benne lesz minden valaha volt és leendő nyerő sorozat.
A te ötleted elméleti alapjai ennél semmivel sem bonyolultabbak. Sajna, az értelmetlen képek száma valamivel több lesz, mint a használhatóké, ezért a szortírozáshoz okvetlenül szerezz be egy Másodfajú Démont:
Elméletileg a látható világ egy része meg lesz a képeken.
De valójában hány árnyalata van egy színnek, hányat tud érzékelni (vagy megkülönböztetni) az emberi szem, és hányat gépes tárolni a számítógép?
Mi van az infravörös vagy pl. az ultraibolya sugárzással? (Tényleg, miért nincs infravörös színű pixel?). Mi van a blacklight fénnyel (olyan sugárzás, amit az ember nem lát, de bizonyos állatok, főleg hüllők, rovarok igen)?
Előfordulhat-e esetleg a távoli jövőben olyan, hogy valamiféle mutáció hatására az emberi szem több színt, vagy részben más színeket fog látni, mint most, és ezeket a gép nem ismeri, akkor a képeken sem lesznek rajta.
Szóval, ha számít az árnyalathelyesség, a színhűség, akkor nem lesz meg minden a képeken, hisz a gép korlátozza a lehetőségeid. De ha csak a látható dolgokat vesszük figyelembe, akkor végül is meg lesz minden azokon a képeken.
#5, #6:
A kétségtelen igazságotokat félretéve, szerintem nem a megjelenítés korlátai jelentik a legfőbb problémát, hanem a variációk elképzelhetetlenül nagy száma. A tökéletlen ábrázolás is ábrázolás, és éppenséggel hozzá vagyunk szokva, hogy a képeket adott esetben a számítógépes a valóságosnál jóval kisebb színskálán és felbontásban is elfogadjuk. De pl. egy Windows-ikon képfelületén egyetlen meghatározott színű képpont elhelyezésére 1024 lehetőséged van, és ezzel még nem tudsz előállítani semmiféle értelmes képet sem. Az én csekély képességeimet már meghaladja, hogy hányadik hatványon lehetne előállítani akár csak az összes lehetséges kétszínű képet még ebben a gyatra felbontásban is, de őszintén remélem, hogy valami elhivatottabb programozó kolléga megcsinálja ujjgyakorlatként. Ha nem is a világ minden képe, de legalább szmájlik, betűk, szabályos minták biztosan lennének a mérhetetlen mennyiségű szemét között, ami önmagában is érdekes móka -- kérdés persze, kinek lenne idege megkeresni őket.
Remélem, jól gondolkodok.
Ismétlés nélküli variáció.
True color (24 bit) RGB megjelenítéssel számolva.
16 777 216 színed van.
Egy 500x500-as kép 250 000 pixelt tartalmaz.
Az n elem k-ad osztályú ismétlés nélküli variációinak száma (Vnk):
Vnk = n!/(n-k)!
n = ahány elemünk van összesen (16 777 216).
k = ahány elemet kiválasztunk egy variációhoz (250 000).
Vnk = 16 777 216!(16 777 216 - 250 000)!
Számolja ki, aki akarja, nálam már a 16 777 216 faktoriárisnál "inf" hibát jelzett a számológép :D
De tényleg, az egy dolog, hogy legenerálsz ennyi képet, viszont a másik iszonyatosan nagy feladat kiválogatni azokat, amik értelmezhető információt tartalmaznak. Csak egyetlen dologról akár többmillió, néhány pixelben eltérő képed van.
Az AI is el lenne vele egy darabig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!