Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A PHP mennyire nehéz nyelv?

A PHP mennyire nehéz nyelv?

Figyelt kérdés
Jelenlegi szakmámhoz szükséges, de én és a programozás hatalmas hadilábon állunk, C-t és turbo pascalt próbált meg nekem összesen 4 ember tanítani nekem összesen 4 éven át. Mindenki elbukott, soha nem tudtam megérteni, elképesztően távol áll tőle. A PHP mennyire nehéz ilyen téren?

2015. nov. 29. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hát,egyiket se fogod megérteni sajna. Viszont azért otthon is tanulni kell. Le kell ülni szépen és seggelni. az alapoktól, akár több forrásból.
2015. nov. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ezeknel nehezebb.
2015. nov. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Nekem csak egy-két kérdésem lenne.


1.: Hogy kaphatnak emberek olyan munkát, amihez nem értenek? :-) (protekció?)


2.: Ami nem megy azt miért erőltetik? :-) (én sem akarok megtanulni franciául, meg nem akarok agysebész sem lenni)

2015. nov. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

c-nél semmivel sem nehezebb, sőt. sokkal könnyebb.

viszont hatékonyan csak akkor tudsz dolgozni ha elsajátítod az objektum orientált szemléletet... na ha ez nem megy akkor kár belefogni, mert nem tudsz majd jó kódokat írni.

2015. nov. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kissé kapkodtam a kérdéssel. Nem profi szinten kell a php.

És a szakmát úgy értem, hogy még tanulom a szakmát. Rendszergazda. Szóval alap szinten, alap PHP oldalak összerakása szinten kellene tudnom. Szóval semmi professzionális weblap.

2015. nov. 29. 19:59
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha 4 év alatt nem sikerült elsajátítani a programozás alapjait, akkor ez nem fog menni. Egyik nyelvvel sem.
2015. nov. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De 4 év alatt nem is érdekelt. Legalábbis hiába figyeltem semmit nem érettem, aztán egy idő után már nem érdekelt. Mindenesetre majd próbálkozgatok vele mert mindenképp kellene egy totál alap szinten.
2015. nov. 29. 21:59
 8/14 anonim ***** válasza:
Halott ügy.
2015. nov. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Miután már 4 ember "bukott el" azzal, hogy megtanítson programozni, lassan szembe kéne nézni azzal a válasszal, hogy nem mindenki bukott el, hanem te egyedül. A PHP egyáltalán nem nehéz nyelv, de úgy látszik, neked nehéz maga a programozás. Ha nem tudtál megtanulni semmilyen autót vezetni, nem sok teteje van annak a kérdésnek, hogy az Opelt mennyire nehéz vezetni. Plusz kénytelen vagy azzal is szembenézni, hogy PHP-ben általában azért programoznak weboldalakat, hogy adatbázisból származó adatokat jelenítsenek meg rajtuk (máskülönben elég lenne statikus HTML-ben leírni őket, tehát még az SQL nyelvű adatbázis-kezelést is meg kell tanulnod, hogy a PHP-vel kezdeni tudjál valamit. Bocs.
2015. nov. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Drone007 ***** válasza:
100%

A PHP nem egy nehezen tanulható nyelv, alapszinten még egyszerűnek is mondanám, ezért is termelődik a sok webtáker, akik megragadnak a minimum szinten, és webfejlesztőnek hiszik magukat.

Viszont a PHP alapfeltétele, hogy haladó szinten ismerd a HTML leírónyelvet, aminek elsajátítása szinten nem nehéz, de szükséges hozzá.

És ha már weblap, akkor ismerni kell a css-t, és a javascriptet is minimálisan alkalmazásszinten.

A webfejlesztést az teszi bonyolulttá, hogy többféle összetevőből kell "összefőzni" a végeredményt.

Előnye viszont, hogy autodidakta módon is el lehet jutni egy alapszintre.

A helyedben itt próbálkoznék:

[link]


Azt azonban jó, ha tudod, hogy egyedül elsajátítani ezeket a nyelveket, eljárásokat még megfelelő fogékonysággal, elszántsággal, alapszinten is több hónapig tart.

2015. nov. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!