Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A C++-t miért tartja nagyon...

A C++-t miért tartja nagyon sok programozó nehéz nyelvnek?

Figyelt kérdés

2014. nov. 13. 10:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%

Mert nehéz.

Nem a hello worldből kell kiindulni.

2014. nov. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Tengor ***** válasza:

Mert az.

egy hete egy relatíve egyszerű kötprogot írok benne (prioritási sor template, kétirányú iterátorral). Ez persze engem is minősít, de nah! Más kötprogokat napok alatt megcsinálok, és lényegesen több funkcióval, mint egy prioritási sor...

Már nem tudom hányadszor fogtam neki, hogy "most megtanulok c++-ban", de mindig elveszi a kedvemet.

Szép, hogy nagyon mélyen bele lehet túrni a programnyelv legaljába, ami már túlmutat a kezdő szinten. Viszont az az érzésem, hogy anélkül, hogy ezt megtennénk nem lehet elkezdeni benne programozni, így valahogy egyből középhaladó szinttől kell nekiállni.

2014. nov. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%
Dehogy nehéz, sok kész megoldást ad. Persze foglalkozni kell a memória-kezeléssel. Sokan megszokták a script nyelveket, amik meg borzasztó gyenge teljesítményűek. A C++ hatékony nyelv. Nem fedi el a gépet magas absztrakciókkal, mint pl. a Java.
2014. nov. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
15%
Manapság már nem annyira fontos a sebesség. A hatékony programozás sokkal fontosabb. Mert nem mindegy mennyi idő egy alkalmazás fejlesztése. Akik annyira dicsérik a c++ t, azoknak csak azt kell mondani. Csinálni kell egy versenyt, ki csinál előbb meg egy alkalmazást, aki Java ban tud programozni vagy aki c++ ban? Egyértelműen c++ -ban tovább tart a fejlesztés és nehezebb is. Jah és kevesebbet is keresnek jóval, mint pl egy Java fejlesztő.
2014. nov. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"Akik annyira dicsérik a c++ t, azoknak csak azt kell mondani. Csinálni kell egy versenyt, ki csinál előbb meg egy alkalmazást, aki Java ban tud programozni vagy aki c++ ban?"


Igen kiválasztjuk azt a területet ahol a Java egyszerűen nem működik és akkor kijön, hogy azon gyorsabb a feljesztés. Már az elején nyert. :D


A Java programozási tanácsok egy része defenzív programozás stb. Az inkompetencia beismerése, és erre én nem lennék büszke.

2014. nov. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%
A munkák 99% éka gyorsabban megvalósítható Java ban mint c++ ban. Igen valóban van olyan amit Java ban nem lehet csak c++ ban. De ez csak azt jelenti ha az előbb felvázolt versenyemet 99 szer én nyerném és csak 1 szer te. Persze a te programod gyorsabb lenne pár milliszekundummal. És pont ez az amit a megrendelőt egyáltalán nem érdekli. Az se véletlen egy c++ programozó keres max 300 at egy Javas pedig 1 milliót.
2014. nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Tengor ***** válasza:
100%

#6-ossal egyet tudok érteni. Amikor egy ügyviteli rendszert kell megírni, vagy egy webes alkalmazást, akkor ott kb mindegy, hogy 10-szer lassabb a java v. a C# vagy a PHP, ha sokkal hamarabb elkészül az alkalmazás.

Ma már a játékokat sem 100%-ban C++-ban írják. A játék motort, a nyers grafikus részeket megcsinálják C++-ban, de az AI, a környezet felépítés, mozgást, viselkedést valamilyen script nyelven oldják meg. Nem azért mert nem lehet C++-ban vagy nem azért mert lassú a C++, hanem mert sokkal tovább tartana lefejleszteni.

2014. nov. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

<off>

Naburus: Nem az volt a kérdés, hogy fontos, hasznos nyelv-e. Ennek ellenére vitázhatunk, mondok néhány érvet:

Igenis, manapság is fontos a sebesség. Csak nem az ügyviteli rendszereknél, táblázatkezelőknél, egyéb ráérő felhasználónak készülő programoknál. Cserébe fontos a beágyazott rendszereknél (Nagyot néznél ha a lélegeztetőgép a garbagecollector miatt kicsit fagyna, vagy az ABS, légzsák milliszekundumokat várakozna.) Ugyanígy fontos kutatásnál, hiszen nem egészen mindegy hogy hetekig vagy napokig fut egy szoftver. Vagy bitcoin-bányászt sem használnál Java-alapút. Esetleg webszervert, adatbázisszervert. Tudom, új algoritmusokat kipróbálnak magasszintű nyelvben és utánna fejlesztik le c++ra. De akkor is rossz példa a Java, inkább Matlab vagy Python. (Mellesleg nemkezdő C++-os kutatót szerintem jobban megfizetik 300nál, csak nem a banki szoftvereknél kell keresni.)

Szóval kihívlak egy ABS-fejlesztő versenyre... (Létezik Java-s mikrokontroller, nem esélytelen... de azért közel.)

</off>


Azért nehéz programnyelv, mert rendeteg a nyelvi elem és a lehetőség. Olyan átláthatatlan és borzalmas kódot lehet írni, amilyet csak akarsz. Persze ettől szép is, meg hatékony, de a fejlesztés nem könnyű.

2014. nov. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 iostream ***** válasza:
94%

Akinek a programozás magasiskolája, hogy KisJózsef Kft-nek hegeszt "ügyviteli rendszert", vagy nem lát túl az enterspájz űberátfogó megoldásokon, annak persze a Java az mindent visz. Szerencsére nem ilyen fekete-fehér a világ, nagyon sok területen egyszerűen nem engedhető meg a sebességvesztés, vagy egyszerűen nincs épkézláb JVM.


Amíg világ a világ, mindig lesznek olyan feladatok, amikhez a jelenleg kapható hardvert a lehető legjobban ki kell használni, mert nem ér rá várni a feladat tíz évet, hogy már magasabb szintű nyelveken is elégséges sebességgel fusson.


Az meg, hogy többet keresnének... ez színtiszta bullshit. Java programozót sokkal könnyebb képezni, tehát több is van belőle, tehát olcsóbb. Magas szinten meg minden programozó sokat keres, tehát ez nem döntő.

2014. nov. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Programozási nyelvek összehasonlítása:


[link]

2014. nov. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!