Mik azok a területek/feladatok, ahol funkcionális
programnyelveket érdemes használni az OO és imperatív
nyelvekkel szemben? És miért?
Figyelt kérdés
2013. dec. 6. 11:47
1/8 anonim válasza:
azt hogy OO meg hogy imperatív, azt pont nem így raknám bele egy mondatba, mindegy..
ez a deklaratív cucc eléggé elvont, nem hinném, hogy nagy méretekben használják valahol, de ha igen, akkor az valami oktatási/kutatási cél, mondjuk matematikában, vagy ilyesmi
2013. dec. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 anonim válasza:
Példák:
Amikor függvényt kell paraméterként átadni, akkor jó, ha funkcionálisan gondolkozik a programozó.
Sablon metaprogramozással nagyon sok mindent el lehet érni, amit más módszerrel nem, vagy nagyon nehezen. Ez is egy funkcionális nyelv.
Kifejezett külön felhasználási terület nincs, bárhol lehet, hogy valamit funkcionális eszközökkel lehet egyszerűen megoldani.
2013. dec. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 iostream válasza:
Na most tisztán funkcionális nyelveket ritkán használunk, de funkcionális elemeket annál gyakrabban. A Python például erősen támaszkodik rá (map, reduce, zip, generátor kifejezések, lista kifejezések), a már említett template metaprogramming, de a C++ könyvtár is támogatja a deklaratív programozást.
A deklaratív meg a funkcionális két külön paradigma, nem szabad összekeverni őket.
2013. dec. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 iostream válasza:
A funkcionális programozás a deklaratív egy fajtája. Erre könnyen rájöhetsz magad is, ha végiggondolod: a funkcionális a függvényt a matematikai értelemben veszi. A matematika deklaratív nyelv.
Igazából konkrét feladatok/problémák érdekelnének, amiket FP-vel érdemes megoldani, mert a probléma domain-je közelebb esik hozzá, mint az imperatív nyelvekéhez. Mivel a lambda kalkulus és a turing gépek pont azonos problémák megoldására jók, egyik megközelítés sem "jobb", csak más. A kérdés az, mikor jobb az FP, mikor érdemes elgondolkodni egy feladat, vagy részfeladat megoldásán valamelyik funkcionális nyelven? Nyilván minden megoldható mindenben, a kérdés az, hogy mi az, ami egyszerűbben, elegánsabban, logikusabban, szebben oldható meg FP-vel.
2013. dec. 7. 11:36
8/8 iostream válasza:
A mesterséges intelligenciákat szokták deklaratív nyelvekkel közelíteni. Az Ericcsonnak van az Erlang nyelve, ők ugye telekom cég, nagy szekrényeket gyártanak amik a telefonhívásokhoz kapcsolódó mindenfélét bonyolítják, de az inkább hibridg, mint tisztán funkcionális nyelv.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!