Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 13 évesen milyen programozási...

13 évesen milyen programozási nyelvet ajánlottok kezdésnek?

Figyelt kérdés

A c++t szeretném megtanuoni, de kéne előtte egy olyan nyelv ami megalapozza a tudásom, hogy ne a teljes homályból kezdjem tanulni hanem legyen valamilyen programozási tudásom.Melyik nyelv jó erre?Ami nem olyan nehéz de sokféle lehetőség van benne.Sokan azt mondják hogy a pythonnal érdemes kezdeni.Erről mi a véleményetek?

A válaszokat előre is köszönöm!:)


2012. jan. 2. 21:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A Windowst Visual Basicben írták? Mindjárt dobok egy hátast...

Szvsz C, Pascal, C jó alapot ad sok nyelv szintaktikájához

2012. jan. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én is Visual Basic-ben kezdtem és nem bántam meg.


Most Python-ozok, ActionScriptezek és C++-zek.


A devcpp-t viszont nem ajánlom. Halott projekt, helyette inkább Code:Blocks-ot ajánlom IDE (fejlesztői környezet)-nek.


Ha egyszerűbb C++-programokat írok, akkor nem használok IDE-t. Notepad++-ban megírom a .cpp-fájlt és parancssorban compile-olom MinGW-fordítóval.

2012. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
13 évesen programozni?! csodagyerek volnál? nem jobb játszani? Nem marha videójátékokra gondolok, hanem amolyan szabadtéri gyerekek társaságában történő játékra.
2012. jan. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Minél hamarabb elkezdi, 20 éves korára (ha tényleg beleásta magát) annál többet fog tudni programozás szintjén. Aki 9 éves korában kezd el gitározni, az jobban játszik 20 éves korára, mint én, aki csak 15 évesen kezdett el vele foglalkozni.


Ez nem olyan, mint a 13 éves kislányoknál a pasizás. Most sikeresen lejárattad magad.

2012. jan. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ti olyan f*szok én is 10 évesen kezdtem,most c++ kóder vagyok.Kérdező,szerintem a Java-t tanuld meg.
2012. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Pythont ajánlom mert egyrészről remek kezdőnyelvnek, másrészről egyre növekszik iránta az igény, tehát ez nem olyan mint a pascal, ami azon kívül hogy meg tanulod az alapokat semmire nem lehet használni.
2012. jan. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Én 14 évesen php val kezdek.

Ajánlom a php 240óra alatt könyvet

2013. máj. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!