Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvvel...

Melyik programozási nyelvvel kezdjek?

Figyelt kérdés

8.-os vagyok és érdekel a programozás/programkészítés

melyik nyelvet kezdjem el tanulgatni és miért?


2011. dec. 6. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:

És most valószínűleg jön 10+ hozzászólásnyi vita, hogy Pascal vagy C++ (néha idetéved egy Java-s vagy C#-os) :'D

Kezdem, azt mondom _C++_. Miért? Ténylegesen használható nyelv és rengeteg nyelv szintaxisa hajaz a C-re. Persze mondják majd, hogy ilyen nehéz meg bonyolult, ha nem ugrasz a mélyvízbe rögtön, akkor szépen lassan meg lehet tanulni :)

Ha kevésbé vagy türelmetlen, akkor _php_. C-szerű nyelv (hasonló a szintaxisa), viszont gyorsan, látványos eredményeket lehet vele elérni, a gond az, hogy ismerni kell hozzá html-t, adott esetben css-t vagy javascript-et.

2011. dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kevésbé vagy türelmetlen --> kevésbé vagy türelmes
2011. dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Java, C++, C#. Bár ebben a korban még igazából mindegy.
2011. dec. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

igen-igen jön a vita:D

8.-os vagy?

hát...én még mindig azt mondom h pascal. elég gagyi, de tény h ez a legegyszerűbb nyelv. C++ nehezebb. ha a pascal nem fog menni akk a C++ sem. pascalban jól bele lehet kóstolni a programozás logikájába, menetébe. ott rögtön kiderül h meg fogod e érteni később a többi nyelvet v sem. : )

2011. dec. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát, a C++ az én meglátásom szerint könnyebb, mint a pascal... :D

(Én undorodtam a sok plussz definíciótol, amikor csak egy tök egyszerű programot akartam.... :) )



+ NAGYON sok program tényleg C-s szintaxist használ, ezért mindenképpen előbb-utóbb meg kellene tanulni.

Nem nehéz ez.


Esetleg egy Python is hasznos lehet, az sem nehéz és sokat tud.

(Amúgy érdemes megnézni, hogy érettségizni miből lehet, ha érdekel az informatika, bőven van időd megtanulni egy nyelvet addig és lazán 5ös emelt érettségit lehet tenni!)

2011. dec. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jah +1 tipp: Code::Blocks-al érdemes a C-vel ismerkedni, "kicsit" kisebb, mint a Visual Studio.

(És a Mingw-s verziót kell leszedni, abban C fordító is van. -> Egy install és már megy is, lehet kódolni.)

2011. dec. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


népszerűségi lista:

1. Java,

2. C,

3. C++,


A szintaktikájuk elég hasonló. Ha az egyiket érted, a többit is érteni fogod. Szerintem kezdj C-vel, hogy az alapokkal tisztában legyél, utána át állhatsz Java-ra, ami egyszerű is, meg a legnépszerűbb is, meg fél milliós fizetéseket is össze lehet vele szedni Budapesten.:)

2011. dec. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 CactusClone ***** válasza:
100%

Persze, hogy vita kerekedik ebben, hiszen mindenki esküszik valamire. Valakinek ez nehéz, valakinek meg az.


Itt feltettem egy kérdést, hátha ez segít elindulni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..


Osztom azt a nézetet, hogy nem programnyelvet kell megtanulni, hanem az objektumorientált gondolkodásmódot. A nyelv már csak egy eszköze a programozásnak.

Baj az, hogy sokan úgy akarnak megtanulni programozni, hogy nekiesnek valamelyik programnyelvnek, de a 10-dik oldalnál már semmit sem értenek. Ez talán a rossz oktatás miatt is van.

2011. dec. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ejbenjaro ***** válasza:
Most őszintén? Semelyikkel. És ezt véresen komolyan mondom, mivel még a keresőt sem tudod használni, pedig csak ezen az oldalon legalább 50-en megkérdezték már ezt a kérdést...
2011. dec. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
en pascal parti vagyok, ha megtanulsz programozni azutan eleg hamar elsajatitod a kovetekzo nyelveket.
2011. dec. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!