Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelvvel...

Milyen programozási nyelvvel kezdjek?

Figyelt kérdés
Tanulni szeretnék programozást, de eléggé kezdő vagyok. Arra gondoltam, kezdek Pascallal, átmegyek C-re, és egyre többet tanulok, később elkezdek gondolkozni, hogy mit is akarok csinálni.
2011. jún. 30. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem C-vel kezdj. (Bár én nem programozok csak egy kevés html-t ,de úgy hallottam azzal érdemes kezdeni) Azért várd meg a többi válaszoló véleményét is :)
2011. jún. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én FreePascallal kezdtem(suli miatt), ez addig jó míg nem vágysz nagyobb dolgokra. pl: nem rég írtam egy snake-t, minden nagyon jól megy, de már unom hogy karakterekből rakom ki a pályát a kigyót, szóval mindent, ezért kezdtem most el tanulni a C++-t,most pedig az OpenGL-t fogom elkezdeni.(tehát a grafikát)

A C++ az egy magas szintű programozási nyelv, őszintén szólva nem sok köze van egymáshoz a kettőnek.(C++ nehezebb,összetettebb, több dolgot el tudsz benne érni a későbbiekben, Pascal meg az ellentetje(Szerintem)

Tehát a Pascal arra jó hogy legyen sikerélményed, elsajátítsd a programozás logikáját. kb ennyit tudtam most írni, majd cáfoljátok meg amit írtam, nehogy hülyeséget írjak ide.(ezek csak személyes tapasztalatok) :)

2011. jún. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó mondatom nem teljesen helyes, C++-ban is lesz sikerélményed, csak sokkal több időt kell belefektetned mire azt megkapod amire vágytál.


Amúgy itt a linkem a játékomhoz(nem vírus, olyat nem tudok írni.): fantasymaps.atw.hu/Snake_b1.exe

2011. jún. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó kettő válasz elég jó. Igen, a C++ egy erős eszköz, pont emiatt nehéz a használata.

Ha semmi tapasztalatod nincs, akkor érdemes valami kezdőbarát nyelvet választani, és a Pascalt nem tartom ilyennek. Egyszerű, de vannak neki baromságai, és nem igazán támogatja a szép programozást.

Próbáld ki a Pythont, esetleg a C#-t vagy a VB-t, mindhárommal gyorsan lehet látványosabb programokat fejleszteni, mivel a könyvtáruk és Pythonnál maga a nyelv is nagyon támogatja a magasszintű dolgokat.

2011. júl. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!