Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 13 évesen milyen programozási...

13 évesen milyen programozási nyelvet ajánlottok kezdésnek?

Figyelt kérdés

A c++t szeretném megtanuoni, de kéne előtte egy olyan nyelv ami megalapozza a tudásom, hogy ne a teljes homályból kezdjem tanulni hanem legyen valamilyen programozási tudásom.Melyik nyelv jó erre?Ami nem olyan nehéz de sokféle lehetőség van benne.Sokan azt mondják hogy a pythonnal érdemes kezdeni.Erről mi a véleményetek?

A válaszokat előre is köszönöm!:)


2012. jan. 2. 21:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A PASCAL egy remek nyelv kezdő programozóknak.

Ha szükséged van hozzá fejlesztőkörnyezetre, akkor itt találod:

[link]


PASCAL leckéket pl az ebookz.hu -n is találsz, hogy csak egyet mondjak.


Ha majd a C++ -t kezded tanulni, fejlesztőkörnyezetnek ajánlom a Dev-C++ -t.

[link]


A python szintén jó lehet, de kissé más megközelítés a C-hez képest.

[link]


Sok sikert!

2012. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Pászkált
2012. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Pascal, Python tényleg jó. Esetleg Ruby?
2012. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Erről nagyon sokat lehet vitázni.


Amikor én voltam ilyen helyzetben mint te, tehát el kellett döntenem, hogy milyen nyelvel fogok kezdeni, akkor millió fórumot részletesen átolvastam, és RENGETEGET segített.


Ide hiába tetted fel a kérdést, nem fogsz kapni "megfelelő" választ. Hidd el.

2012. jan. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mineenki válaszát!

Utolsó:és mivel kezdtél?:)

2012. jan. 2. 22:22
 6/17 anonim ***** válasza:

Hát igazából én is csak most kezdtem, de ez attól függ, hogy mit szeretnél programozni. Nagyon sokat segítenek/segítettek ezek a fórumok.


Először nézz utána az egész lényegének, ismerd meg őket egy kicsit. Majd csak azután mond, hogy foglalkozni szeretnél ezzel, ha egy csöppet belekóstoltál.

2012. jan. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2012. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Utolsó:

A PASCAL valóban nem egy erős nyelv, azonban a programozás mikéntjeit el lehet vele sajátítani. Kissé nehéz egyből C++ -al kezdeni.

2012. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát valóban nem a legjobb nyelv a Pascal, sőt, nem fogsz vele nagyon beilleszkedni sehol sem. Arra jó, hogy megtanuld az alapokat, és ha már elsajátítottál egy könnyebb nyelvet, akkor utána belecsaphatsz a lecsóba.


De nem hiszem, hogy 13 évesen, nagyobb számítógépes tudás nélkül el akarod kezdeni a C-t vagy a C++-t. Nagyon nehéz nyelvek, és a megtanulásuk sem 1-2 hónap, hanem itt évekről van szó.


A programozás egy nyelv, amit ha megtanulsz, akkor tudsz kommunikálni a programmal, hasonlóan az emberi kommunikációhoz használt nyelvekhez.


Én azt mondom, először nézd meg amit hallasz, és utána sokkal könnyebb eldönteni mit akarsz, ha már egy kicsit belekóstoltál, hiszen ha nem lesz nagy sikerélményed a nehézség miatt, akkor könnyen fel tudod adni.


De ha az elején belelátsz a dolog mélyébe, hogy milyen is valójában, akkor már könnyebb lesz dönteni, és egyszerűbbnek látod az egyszerűbb nyelvek megtanulását. :)

2012. jan. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Visual Basicet ajánlom. K*rvaegyszerű, ugyanakkor szép grafikus felületet tudsz adni neki. Szinte bármi megvalósítható benne, hiszen magát a Windows-t is ezen a nyelven írták. Csak Windows-ban működő programokat tudsz vele írni.

A Pascal tényleg jó lenne kezdésnek, de semmi értelme. Ma már nem tudod felhasználni, ráadásul már elavult a nyelv, ezen felül szerintem nem is a legegyszerűbb.

A C a leghasznosabb nyelv, de az meg nehéz, tehát ebben meg ez a bukta.

A Python is egy nagyonhasznos nyelv, és viszonylag egyszerű.


Én Visual Basic-el kezdtem, utánna jött a Python, végül a C, C# és a C++ is. Most meg szeretném tanulni a Javát, de az egy kínszenvedés, már előre látom :D

Sok sikert!

2012. jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!