Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el programozni?

Hogyan kezdjek el programozni?

Figyelt kérdés

Most lettem nyolcadikos, és el szeretnék kezdeni programozni, de nem tudom hogy mivel kezdjem.

Ha valaki tud egy jót egy kezdőnek, akkor megköszönném ha leírná. +-ba még annyit, hogy kb mennyi ideig tart megtanulni és hogy miket lehet vele csinálni.

Ha jó választ adsz, akkor kapsz zöldkezet :D


2011. szept. 1. 15:07
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
És a hardveres cuccokat meddig tart megtanulni?
2011. szept. 5. 16:24
 32/37 anonim ***** válasza:

Ez nem úgy megy, hogy megtanulom ezt, aztán megtanulom azt. Egyszerre tanulod az egészet, olyan arányban, amilyen területen kódolsz. Kezdj el valami hardverközeli nyelvet használni (C, FORTRAN, horribile dictu: assembly), és nagyon hamar meg fogod érteni a hardver működését. Persze csak párhuzamosan a programozási elvekkel, mert ha programozni akarsz, akkor nem lehet csak egy dologhoz érteni.


Hogy az egyik eredeti kérdésedre is válaszoljak:

"kb mennyi ideig tart megtanulni és hogy miket lehet vele csinálni."

Mint minden szakmát, ezt is egy életen át tanulod, és BÁRMIT, amire a számítógéped képes, ezzel érték el, tehát azokat lehet vele csinálni.

2011. szept. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Zsír. Zöldkéz.
2011. szept. 5. 18:27
 34/37 A kérdező kommentje:
Amúgy a pythonhoz van egy oldal ahova le vannak írva a parancsok? (lusta vagyok megnézni gugliban (+ingyen zöldkéz!))
2011. szept. 5. 20:51
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha lusta vagy megnézni gugliban, akkor sokra nem fogod vinni. A programozás nagyon nagy része guglizás.

2. A Pythonban (meg úgy általában a legtöbb programozási nyelvben) elég kevés parancs van, többnyire kifejezések vannak.

3. Miért alakult ki az emberekben ez a hülyeség, hogy a zöld kéz az ér valamit? Nagyon sok kérdező kezdi úgy, hogy megy a zöld kéz. Kit érdekel? Ez csak egy százalék egy idióta oldalon, de komolyan, még csak nem is egy netes játék amiben valamiféle skillt lehet összehasonlítani...

2011. szept. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

Jó tudni.

Akkor el kell kezdeni guglizni...

2011. szept. 6. 14:28
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

xD Mennyit ember írt ide. Akkor már én is :D

Szal. Ívben kerüld el a Pascal-t. Hogy mért? MERT MINDEN VERZIÓJA TELE VAN HIBÁKKAL! Még azok is amikre már ki van írva hogy béta utáni javított verzió meg egyebek. Én is most kezdtem a programozást, és egyidős vagyok veled. Hidd el, gyűlölöm. Förtelmes színek, semmi értelme. Én is inkább c++ t fogok tanulni, mert pesten például ilyen 850 ft/óra bérben nyomatják rá a munkát iskola MELLETT, szal megkeresed a "lakásravalót". Na meg az ájfón 6-7-re vagy kitudja xD Én is ezt akarom. Tesóm meg ilyen gépekkel tolja majd, aztán én programozok. :D Te is válassz valami ilyesmit. Amúgy ha béna vagy matekból mint én :'( Akkor sincs gáz szerintem, mert meg lehet tanulni... Remélem... :D

2011. szept. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!