Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el programozni?

Hogyan kezdjek el programozni?

Figyelt kérdés

Most lettem nyolcadikos, és el szeretnék kezdeni programozni, de nem tudom hogy mivel kezdjem.

Ha valaki tud egy jót egy kezdőnek, akkor megköszönném ha leírná. +-ba még annyit, hogy kb mennyi ideig tart megtanulni és hogy miket lehet vele csinálni.

Ha jó választ adsz, akkor kapsz zöldkezet :D


2011. szept. 1. 15:07
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
A python-t én azért ajánlom, mert nagyon közel áll a programozás logikájához. A Pascal meg inkább a gépi kódhoz áll közelebb :) A python programozni tanít, a Pascal pedig a számítógép működését ismerteti.
2011. szept. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha hosszútávon akarsz programozni akkor szerintem C++. Nem ez a legegyszerűbb nyelv, de nem is biztos, hogy a legegyszerűbbel kell kezdened.


írtad, hogy az angol elég jól megy, úgyhogy itt egy NB1-es link (alapoktól a komoly dolgokig): www.learncpp.com

2011. szept. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Zsír
2011. szept. 2. 14:11
 24/37 A kérdező kommentje:
Ingyen zöldkéz mindenkinek.
2011. szept. 2. 14:11
 25/37 anonim ***** válasza:
89%
A C++ én a magam részéről csak akkor ajánlom, ha valaki már érti az objektumorientált programozást. Mivel a kérdező még a programozásról alig tud valamit, maximum a C javasolható, de inkább a python.
2011. szept. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javasolnám, hogy legelőször is próbálj meg valamennyire képbe kerülni azzal, hogyan is működik a számítógép hardvere.Pl. CPU hogy működik(mi az ALU, a regiszter, stb.), memória hogy működik, egy futtatható program hogyan tárolódik a memóriában(stack, heap, stb.) megszakítások, ilyesmik.

Aztán talán a legideálisabb egy kis assembly lenne :) Persze nem kell benne doom5-öt írni, csak pár kis egyszerű progit, hogy lásd, hogyan is működnek hardverszinten a dolgok: hogyan tudsz tetszőleges nagyságú számokkal egész aritmetikát csinálni, pl. 16 byte-os nagyságrenddel +, -, /, * :), mikor mit melyik regiszterbe tegyél, mikor mit rakjál a stack-be, mikor vedd ki, hogyan csináld a program vezérlését, stb.

Ezt persze majd sokan leugatják itt, pedig rendkívül hasznos tapasztalat lesz :)

Aztán ha már úgy érzed, hogy kb. belelátsz a számítógép lelkébe, akkor nekifoghatsz valami magas szintű nyelvnek, az kb. mind1 is, hogy micsoda. De ne PHP, meg hasonló sz*rok, mert az nem programozási nyelv, hanem egy rakás kaki :D

Én a C-t vagy Pascal-t javasolnám. Tanulásra mindkettő teljesen jó, viszont olyan megfontolásból jobban jársz a C-vel, hogy sokkal "piacképesebb" tudás(Pascal/Delphi programozót kb. senki se keres), + szintaktikában rengeteg más nyelvnek az alapja a C.

Aztán jöhetnek az objektum-orientált cuccok, itt már lehet akár C++, Java, C#, mindegyik nyelvvel sok álláslehetőség van.

2011. szept. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem legjobb valasztas elso nyelvnek a pascal. Magat a nyelvet megtanulni nem nagy feladat. Megtanulni szepen es jol algoritmusokat irni mar kicsit nehezebb lessz.


Azt viszont en is ajanlom az elottem szolokhoz hasonloan hogy elso probalkozasra erosen tipusos nyelvet valassz.


Ja es fontos ne add fel:)

2011. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

14:27 Mintha a Python nem lenne OO legalább annyira, mint a C++. A C++ és a Python sokkal közelebb állnak egymáshoz mint a C bármelyikhez.


A Python egy nagyon remek kezdőnyelv, mert nem kell sokmindennel szívni, nagyon magas szintű eszközei vannak a problémák megoldására, szépen lehet lekódolni az algoritmusokat. Erre a Pascal nem jó, mert csak csúnyán lehet az algoritmusokat kódolni, a C++ pedig nem jó, mert ahhoz nagyon pengének kell lenni, hogy szépen és jól kódolj, a Python viszont ideális, mert szinte rádkényszeríti a szép stílust (pont ahogy a Perl rádkényszeríti a gányolást).

2011. szept. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Fantasztikus. És a hardveres cucchoz van egy jó oldal? :D
2011. szept. 5. 14:32
 30/37 anonim ***** válasza:

Szerintem a hardveres ismeretek közül a legfontosabb a memória ismerete. Az pedig pofonegyszerű.

Tanuld meg a Brainfuck nyelvet(amin rendes programokat nagyon nehéz írni, de sok mindent segít megérteni). A Brainfuck nyelv megtanulása: kb 10 perc. :)

2011. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!