Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek programozni?

Hogyan kezdjek programozni?

Figyelt kérdés
eldöntöttem hogy meg szeretnék tanulni programozni. hogyan kezdjek neki? esetleg van valami könyv ami a segítségemre lehet?
2011. jan. 5. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
sok könyv van, válassz egyet ami minél lejjebbről indul. (C-set)
2011. jan. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ha jó programozó akarsz lenni, és nem akarsz kudarc után kudarcba esni, akkor én nem ajánlom a C-ét...

Kezdj mondjuk Pascallal.Ehhez segítség: [link]

2011. jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi
2011. jan. 5. 21:07
 4/5 anonim ***** válasza:

A C túl bonyolult, a Pascal meg egy rakás fos, és sehol nem használják iskolán kívül.


Programozni úgy fogsz megtanulni, ha sok munkát beleteszel. Sok munkát úgy fogsz tudni beletenni, ha van motivációd csinálni. Azaz találj ki egy célt, amit el akarsz érni, mittudomén, egy karakteres számológép programot, mondjuk. Aztán azt érd el. A céltól függ, hogy milyen nyelvet érdemes választani, de kezdsének javaslom a Python-t, mert szép, egyszerű, nagyon magasszintű, interaktívan lehet használni a parancsértelmezőjét, és még használják is.

2011. jan. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én pedig éppen hogy a C-t javaslom kezdésnek. Én Pascal programozásával kezdtem, annyira megszoktam, hogy teljesen könnyedén, otthonosan gondolkoztam benne, ám amikor váltani kellett C-re, vagy bármilyen más, C-szintaxisra épülő nyelvre, nagyon-nagyon nehéz volt váltani.


Ha C-ben kezdesz, az eleje nehezebb lesz, de később jelentősen megkönnyíted a dolgod. Egy rakás nyelv épül a C-típusú szintaktikára (Java, Java script, PHP, Flash stb.), a Pascalra viszont a Delphit kivéve egyik sem.

2011. jan. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!