Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el programozni?

Hogyan kezdjek el programozni?

Figyelt kérdés

Most lettem nyolcadikos, és el szeretnék kezdeni programozni, de nem tudom hogy mivel kezdjem.

Ha valaki tud egy jót egy kezdőnek, akkor megköszönném ha leírná. +-ba még annyit, hogy kb mennyi ideig tart megtanulni és hogy miket lehet vele csinálni.

Ha jó választ adsz, akkor kapsz zöldkezet :D


2011. szept. 1. 15:07
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Ja, és angolból elég jó vagyok...
2011. szept. 1. 15:08
 2/37 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem kezd a PHP-vel, ha van valami kis pénzed, akkor vegyél egy könyvet. Javaslom a PHP5 - Bevezetés a PHP5 programozásába című könyvet. Nekem is megvan, nagyon hasznos és érthető. Aztán jön magától minden. Sok sikert.
2011. szept. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
79%

python programozási nyelvvel kezd.

Ez már kezdő szinttől remekül használható, de nagyon sokáig tudsz fejlődni. Csak ezzel a nyelvel elég foglalkozni évekig. Szerintem még a HTML-t és a CSS-t érdemes közben tanulni, bár ezek nem programozási nyelvek de sokat segítenek, illetve a megszerzett tudást együttesen jól fogod tudni használni.


Megtanulni: mindig van hová fejlődni. Képességektől függ, de szerintem az alapelvek elsajátítása 1-2 hét, onnantól meg a gyakorlat, algoritmusok ismerete, stb életed végéig fejleszthető :) De szerintem működő programod lesz 10 percen belül :)

2011. szept. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Zsír. Jöhetnek még :D megnézem mindet.
2011. szept. 1. 15:13
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne a PHP-vel kezd szerinte. Egyszerű nyelv, de csak tapasztalt programozóknak.

Ja és itt vannak nagyon jó matekpéldák, amelyek megoldásához valamilyen programozási nyelvet kell használnod:

[link]

Persze sokukhoz középiskolás matektudás kell, de vannak egyszerűbbek is, illetve ha kedved/időd van, egyidőben a matekot is tanulhatod vele :)

2011. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
*szerintem
2011. szept. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Ja... az jól jönne. Idén is lesz matekverseny... Legalább már tudom hogy ki fog nyerni.
2011. szept. 1. 15:27
 8/37 A kérdező kommentje:
Akkor php-t majd másodiknak :D
2011. szept. 1. 15:28
 9/37 A kérdező kommentje:
Szerintetek mennyit lehet megtanulni 5-6 év alatt, és milyen szinten?
2011. szept. 1. 16:07
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Tehetségtől függ :) Ha már elég jó szinten megy a programozás, nem lesz gond akármelyik új programozási nyelvet megtanulni. (Akár néhány hét alatt meg lehet szokni egy újabb nyelv használatát.)
2011. szept. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!