Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el programozni?

Hogyan kezdjek el programozni?

Figyelt kérdés

Most lettem nyolcadikos, és el szeretnék kezdeni programozni, de nem tudom hogy mivel kezdjem.

Ha valaki tud egy jót egy kezdőnek, akkor megköszönném ha leírná. +-ba még annyit, hogy kb mennyi ideig tart megtanulni és hogy miket lehet vele csinálni.

Ha jó választ adsz, akkor kapsz zöldkezet :D


2011. szept. 1. 15:07
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Akkor biztos könnyen fog menni egyetem...
2011. szept. 1. 16:22
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

PHP-t énsem ajánlom. Azt mondják egyszerű érthető, viszont van egy hatalmas hátránya, mégpedig az, hogy nem "szigorú".


Én Action Script 3.0 -val (flash) -el kezdtem egy éve. Még mindig evvel foglalatoskodom. Már érezhetően fejlődtem. Már akár kisebb játékokat is megírok.


Azért ajánlom még ezt, mert a nyelvet sok helyen tudod alkalmazni (honlapfejlesztés, játékkészítés, androidos alkalmazás stb.).


Esetleg még Java...

2011. szept. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Fantasztikus. Akkor már van netes is :D
2011. szept. 1. 18:40
 14/37 anonim ***** válasza:
Amúgy a python azért is jó, mert elég elterjedten használják. Például a weboldalak hátterében futó programok írásához. Tehát ha azt megtanulod + a HTML-t és a CSS-t, akkor máris képes vagy profi weboldalakat készíteni.
2011. szept. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Nyolcadikosan? Jól hangzik.
2011. szept. 1. 18:51
 16/37 anonim ***** válasza:

Nem nyolcadikosan, mert mire olyan jó leszel már nem nyolcadikos leszel :) Amúgy tudok jó könyveket ajánlani :)


De egyébként amelyen mezőny ma Magyarországon van, némelyik "profinál" már jobb munkát készítek 18 évesen :)

2011. szept. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Ezt én csináltam: [link]
2011. szept. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
Adott nyelvet megtanulni nem sok idő, az algoritmikus gondolkodást elsajátítani már inkább. Ha megtanulod az adott "trükköket" akkor szinte akármilyen nyelvel elboldogulsz. Trükkök alatt a problémákra alkotott algoritmusokat értem (pl.: programozási tételek).
2011. szept. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
21:33 vagyok megint, én Pascal-t ajánlom, és mennyi idő megtanulni? 1-2 nap, mivel a Pascal nyelv nem tartalmaz sok parancsot, függvényt így egy könnyű nyelv kezdőknek. ELTÉn se nyelveket tanítanak inkább, hanem megtanítanak programozni "magyarul" vagyis csak az adott probléma algoritmusát nyelvfüggetlenül. Ha ezt tudod már csak le kell fordítani az adott nyelvre ami egyszerűbb mint ott kitalálni mit is kéne csinálni.
2011. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
21:29: a python-t ismered. A Pascal-nál már a PHP-t is százszor jobban ajánlom. A Pascal egy kín. Legfeljebb csak arra jó, hogy megtanít ragaszkodni a kikötésekhez akkor is ha idegesítenek :)
2011. szept. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!