Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez alapján az én tudásom egy...

Ez alapján az én tudásom egy nagy nulla lenne?

Figyelt kérdés

Régóta foglalkozom programozással, hobbi szinten (egyébként rendszergazda vagyok).

Általában PHP-vel, kliens Javascripttel és CSS-sel foglalkozom, de írtam már C-ben titkosító programot, Java-ban adatvizualizációs programot, Androidra Dart+Flutterrel egy egyszerű kis appot, ill. néhány egyszerűbb toolt.

Gondoltam, jelentkezek egyetemre, így megnéztem a kar szintefelmérő mintaanyagait. Az egyik feladat ez:


Készítsen egy JavaScript szervert az alábbi működéssel:

- a szerver a születési évszámának megfelelő kommunikációs porton figyelje a bejövő kéréseket ( pl. 2001)

- A szerver a http://localhost:{port}/ útvonalra érkező kérésre adja vissza válaszként a melléklet html állományt a weboldal tartalmaként, amit jelenítsen meg a böngészőben!


Egy másik feladat pedig így néz ki:


- Készítsen egy második szervert, ami a születési hónapja+napja alapján kialakított porton figyeli a bejövő kéréseket! (pl. január 2. születésnap esetén 0102 vagy 102)

- a szerver csak a http://localhost:{port}/ ervenyes címre érkező kéréseket szolgálja ki. Amennyiben erre a címre érkezik kérés, akkor jelenítse meg a weboldalon a következő szöveget h2-es címsorként formázva, ékezet helyesen:

„ A bejövő kérés helyes útvonalon érkezett a szerverre.” Amennyiben az útvonal nem a /ervenyes címre érkezik, úgy a válaszban a 404-es hibakódot adja vissza válaszként.

Segítség a megoldáshoz: nodeJs modulok használata, válaszban head visszaküldése is szükséges.


NodeJS-sel sosem foglalkoztam, csak amennyi kellett a Vue-hez (az meg nem sok). Ezen a feladaton én simán elbuknék (az más kérdés, hogy ki tudnám Googlizni kb. 20 perc alatt), annak ellenére, hogy használtam már router-t PHP alatt, írtam saját JWT libraryt, stb., de mivel ezt így most kapásból nem tudnám megoldani, a feladat kiértékelői azt hihetnék, hogy sosem csináltam ilyesmit, és hülye vagyok hozzá.


tegnap 13:00
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

#9


Te mindig hülyeségeket írkálsz, nem véletlenül van minden válaszod lepontozva. Most sem értetted meg a dilemmámat.


#10


Nem a feladat nehézségével van baj, nem nehéz...

tegnap 20:10
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!