Ahhoz , hogy programozóként dolgozzak, kell hozzá az egyetemi végzettség?
De, kell hozzá szakképesítés, ahogy ez bármely állami IT státusz esetében is elvárt, de a magánszféra a saját kockázatára alkalmazhat képesítés nélküli munkaerőt, legfeljebb a cég vezetőjét rugják tökön vagy pinán, ha olyan hülye volt, hogy felvállalta ennek kockázatát.
Azonban, mivel a cégek vezetői jobbára kockázatkerülők, ez jellemzően nem is divat. A kékgallérosokkal emiatt csak a reszlit, a meló szarabbik részét végeztetik el. De ettől még nem lesznek azok a tudatlanok programozók, ahogy a bútorgyári segéd- és betanított munkások sem válnak asztalossá, csak mert ők is bútorok összeállításában vesznek részt.
"de a magánszféra a saját kockázatára alkalmazhat képesítés nélküli munkaerőt"
Igy van, ellenben a maganszfera nem alkalmazhat pl. legalis keretek kozott gyogyszereszt, mert ahhoz szukseges a kepesites. Latod, erted te ezt, csak meg kell eroltetni kicsit azt az eloregedett agyat.
Delfi papa áruld már el miért ilyen nehéz elfogadnod, hogy az IT nem papíralapú szakma?
Igen segít a diploma mert ha az ember kihasználja az egyetem nyújtotta lehetőségeket(gyakornokoskodás vagy versenyeredmény) visszonlyag könnyen ki tud emelkedni a tömegből. De pusztán az egyetem elvégzése ami csak az elméleti alapokat adja meg önmagában nem segít túl sokat.
Szó nincs erről!
A magánszféra nem alkalmazhat és nem is alkalmaz képesítés nélküli embereket, mert tönkremenne.
A magánszféra autószerelői munkakörben sem alkalmazhat olyan embert, aki nem autószerelő, de ezt nem ellenőrzik, mert az ellenőrzés kb. lehetetlen lenne, ezért inkább akkor szankcionálnak, ha bekövetkezik valami baj. Ugyanez a helyzet a programfejlesztés területén is.
Ezer és egy bírósági itélet született már kontárkodás apropóján, köztük olyan is, amiben kontár módon megvalósított szoftver volt az ok.
Bár valóban kockázatot vállalnak a magánszektorban, azért a jelentkezők tudását próbálják felmérni, nem csak pofára veszik fel az embert. Előnyt élvez, az akinek több tapasztalata van, nagyobb tudást tud felmutatni az interjún, stb.
A papír azért nem lényeges a magánszektorban, mert önmagában nem bizonyít tudást. Állami szektorban fontos, hogy minden le legyen papírozva, de nézz meg például egy iskolai rendszergazdát és rájössz, hogy nem minden esetben van a papír mögött megfelelő tudás.
"A papír azért nem lényeges a magánszektorban, mert önmagában nem bizonyít tudást."
Ez megint a dolgok félreértelmezése.
Az nyilvánvaló, hogy nem csak burkolók meg kőművesek között vannak silány szakemberek, hanem diplomások között is. Ettől azonban nem értékelődik fel az az önképzett, aki ügyesebb néhány diplomásnál. Nem válik szakemberré sem. Az ilyeneket költség kímélés okán veszik fel és nem azért, mert annyira penge. Ahogy az autószerelő műhelybe is felvesznek embereket arra, hogy a javításra váró verdák motorjából leeresszék az olajat, hogy levegyék a kerekeket, megbontsák a fékművet, kiszereljék a féktárcsát, stb.
Ezek az emberek csak tehermentesítik a valóban drága, képzett munkaerőt, de attól, hogy Vili mikulás le tud szerelni négy kereket, meg ki tudja venni a fékpofát, fékdobot, féktárcsát, fékbetétet, netán le tudja kötni egy suzuki, opel, BMW, stb. motorját, még nem válik autószerelővé.
#37
A diplomások nagyrésze nem használja az egyetemi matekot(Nem hiába létezik az Üzemmérnök-informatikus Bprof képzés sem). Az egyetemi matek az absztrakciót és probléma megoldó készségét fejleszti. De a diplomások nagyrésze nem használ határérték számítást,deriválást/integrálást vagy valószínűségszámítást munka közben.
Üdv a 33.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!