Ahhoz , hogy programozóként dolgozzak, kell hozzá az egyetemi végzettség?
A programozási nyelv csak egy eszköz, hogy az algoritmusodat átültethesd gyakorlatba, aki tud programozni, annak nem okoz problémát új nyelvek elsajátítása sem. Viszont a programozásban pont az a nehéz, hogy magát az algoritmust kell tudni megcsinálni, vagyis programozni.
Persze valamivel demonstrálni kell a tanultakat, de amikor programozni tanítanak valakit, akkor is az elmélet a lényeg, a programozási szerkezetek, a logika, stb. amit majd egy programozási nyelvben gyakorlatba is átültet a tanuló.
Ha tudsz programozni, akkor van esélyed hogy felvegyenek, de önmagában egy-egy programnyelv ismerete még nem fog téged programozóvá tenni.
Semmi szükség sincs diplomára ugyanis az egyetemeken múzeomokba való ősrégi anyagokat adnak le és kérnek számon.
Egy ilyen bootcamp sokkal több hasznos GYAKORLATI tudást ad mint bármelyik egyetem és még állásgarancia is van:
"Ahhoz , hogy programozóként dolgozzak, kell hozzá az egyetemi végzettség?
"
Nem egyetemi végzettség kell hozzá, hanem tudás. Ezt a tudást viszont az egyetem biztosítja.
Akik szakképesítés (diploma) nélkül programoznak, azok nem programozók, ahogy az sem orvos, aki orvosi diploma és szakvizsga nélkül vizsgál, "gyógyít" vagy műt beteg embereket.
A programozási nyelvek ismerete nagyon kevés. Majdnem semmi. Ahhoz, hogy a programozási nyelveket megfelelően, szakszerűen, hatékonyan tudja valaki használni, na, ahhoz kellenek az egyetemen megszerzett ismeretek.
Ha ezek nincsenek meg, akkor is lehet az elvárások szerint működő kódot alkotni, sőt, lehet hibamenteset is, de jót, hatékonyat, biztos, hogy nem.
- Ha egyetemi képzettség nélküli emberek írnák az audio/video lejátszók codec-jeit, akkor azok használhatatlanok lennének.
- Ha ilyenek írnák a navigációs szoftvereket, akkor azok is használhatatlanok lennének.
- Ha ilyenek írnák/terveznék a hálózati protokollokat, akkor ma nem lennének csak nagyon lassú, sokat hibázó hálózatok.
- Ha ilyenek írnák/terveznék az operációs rendszereket, akkor ma nem lennének operációs rendszerek.
- Ha ilyenek írnák/terveznék a 3D játékprogramok motorjait, akkor ma nem lennének 3D játék-motorok, de nem lennének hatékony programozási nyelvek, fordítók, virtuális gépek, emulátorok, szakértői rendszerek, CAD programok és nem lenne mesterséges intelligencia sem.
Az egyetemen azt tanítják meg a leendő programozóknak, hogy tudják, milyen eszközök állnak a rendelkezésükre és ezeket az eszközöket hogyan lehet használni.
A programozási nyelvek a programfejlesztési eszközöknek egy kisebb halmaza. Aki csak ezt a halmazt ismeri, az nem olyan autószerelő, aki csak a franciakulcsot ismeri, hanem még annál is rosszabb.
#13
Amit te említesz azzal nem foglalkozik az egyetemen végzettek nagyrésze sokkan mennek inkább frontendre,backendre,devopsra....
15, Amit itt hangsúlyozol, az minden diplomásra igaz. A barátnőm az előző munkahelyén, közgáz diplomával, olyan munkát végzett, amit egy másodikos gimnazista is simán meg tudott volna csinálni.
Az építészeknek sem mindegyike tervez operaházat, parlamentet meg nemzeti szinházat, de az egyetemen mindegyik ugyanabban a képzésben részesül.
Q: kell hozzá az egyetemi végzettség?
A: Nem.
Szívesen.
Be ne szopd a hülyék dumáját!
Még a szobafestő-mázoló foglalkozáshoz is kell bizonyítvány. Akkor, hogy ne kellene egy ilyen nehéz szakmához, mint a programfejlesztés?
Akik mást állítanak, azok csak megtűrt senkik, vagy wannabe senkik. Ehhez a foglalkozáshoz sok közük nincs, az biztos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!