Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » “Jáva Script” vagy “Dzsáva...

“Jáva Script” vagy “Dzsáva Script”, mi a helyes kiejtés?

Figyelt kérdés
Néha így, néha úgy hallom. Elfogadott magyarítva itthon? Vagy az utóbbit használjam?
2023. nov. 17. 11:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
Lyávaskrippt
2023. nov. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Komolyra fordítva a szót: általános jelenség, hogy az adott nyelvek mindig "honosítják" az idegen szakkifejezéseket. Ebben egyébként élen jár az angol, pl. az USA-ban fel sem merül a kérdés, hogy mit hogy kell kiejteni, mindent angolul olvasva mondanak ki. :)

De visszatérve a kérdés lényegére: a "Jáva" teljesen elfogadott kiejtés szakmai körökben.

2023. nov. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%

Hallgasd meg az első fél percet:

[link]


Szerintem használd azt a kiejtést, amelyiket az aktuális környezetben épp használnak.

2023. nov. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

Én pl szeretem ha rendes magyar neve van mindennek és mindenkinek, mint pl Erzsébet királynő, János herceg, Verne Gyula.

Nekem pl a js Szabó János.

2023. nov. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

A Wikipedia

[link]

szerint

ˈdʒɑːvəskrɪpt

ezzel:

[link]

felolvastathatod.


Szóval hivatalosan - leegyszerűsítve - "dzsávaszkript".

2023. nov. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
Igen, IPA átírás szerint kb. a "dzsávaszkript" lenne a helyes kiejtés, de idehaza én eddig mindenkitől csak "jávaszkriptet" hallottam.
2023. nov. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A "JAVA"-t korábban mindenki jávának mondta (a Java játékok fénykorában még a reklámban is j-vel mondták, magyarosan.)


Azóta is mindig így hallom, DZS-vel nagyon ritka.

2023. nov. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Lámaszkript.


Magyarul J-vel mondjuk, Jávaszkript. A Pythont is Pitonnak mondjuk, nem Pájthonnak. Csak a mesterkéltek mondják Dzsávának és Pájthonnak.


A Dzsáva az magyarul a buckalakók neve a Tatuinon.

2023. nov. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%

#8


A Pythont felénk mindenki pájtonnak ejti.

2023. nov. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

9. Én is észrevettem, hogy mostanában mindenki pájtonozik. Borzasztó. Tudom, hogy a nyelv neve nem a kígyóból, hanem a Monty Python repülő cirkuszából származik, de mégis a kígyó a logója stb. Tehát elég erős az asszociációja a kígyóval.


A kígyó neve pedig magyarul piton, és a Harry Potterben is Piton professzort mondjunk.

2023. nov. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!