Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyiben áll helyt ez a...

Mennyiben áll helyt ez a megállapítás?

Figyelt kérdés
Tegnap és ma délután is MI fejlesztőkkel beszélgettem és az egyik azt állította, hogy a mesterséges intelligencia öntudatra fog ébredni. Amikor megkérdeztem tőle, ezt hogy gondolja, azt mondta, hogy egy programban az ember mindig tudja, hogy hol mit csinál a program, meg milyen számításokat végez, de a neuronhálózatokban egy szint fölött ez már nem igaz. Ott már megjósolni sem lehet, hogy mi fog történni a következő lépésben és ez szerinte nagyon veszélyes. Ez tényleg lehetséges, hogy a mesterséges intelligencia dönti el a következő lépést?
2023. okt. 19. 20:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
"öntudatra fog ébredni" - én ezt már láttam filmen.. 😀
2023. okt. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
11%

"Arra viszont remek példa, hogy nem kell hozzá sem MI, sem Internet, és hogy Matuska Szilveszternek volt annyi sütnivalója (tanítóként, feltalálóként, volt katonaként) -"


Ez tömény hülyeség. Matuskának volt legalább két (valószinűbb a négy) korábbi befuccsollt próbálkozása mire 39 (és nem 23!) évesen kirobbanó "sikert" könyvelhetett el. Mindemellett, Matuska mint gyáros és bányatulajdonos, vásárolhatott robbanóanyagot, készen (ezen is bukott le). Szóval, nem kellett neki magának kutyulnia. Ma próbálj már meg a sarki boltban semtex-et, dinamitot, c4-et, ekrazitot vagy TNT-t vásárolni.


Éppen az mutatja a dolog veszélyeit, hogy ma már komoly lépéseket hagyhat ki bárki, aki ilyesmire hajlamot, késztetést érez. Valóban hozzájuthat ilyen bombák elkészítésének howto-jához, és akár anélkül juthat el a kész pokolgépig, hogy magát és környezetét a kisérletezés során bármi veszélynek tenné ki. Nem úgy, mint például a Jós utcai bolond barom, aki addig vegyészkedett, míg miatta meg nem haltak mások is, a tetemes anyagi kárra és az elszenvedett traumára ki sem térek.


Az MI igenis komoly veszélyeket hordoz, amit az itt felsorakozó, nyeglén válaszolgatók fel sem tudnak fogni, mert a gondolkodásuk ilyen dimenziókig nem terjed ki. Felszínesek és azt hiszik, hogy elég csak kirántani a madzagot a konnektorból, azt' jóvan.


Azt is meghökkentő volt olvasni, hogy valamelyik még számon kéri a kérdezőt, hogy hol tud olyan MI-ről, ami úgy működne, hogy veszélyes lenne emberekre. Hát nagyon sok helyen van már ilyen, éles üzemben. Pl. a négyes Metró vonalán is üzemeltetnek hasonlót, de MI a repgépek robot pilótája is, igaz, ott legalább szépen behatárolt, jól specifikált feladatkörrel és az emberi beavatkozás azonnali lehetőségével.

Na és ez még csak az az MI amiről tudomásunk van, mert nyilván minden potensebb állam kormányának megvan a maga ezirányú, hét pecsétes fejlesztése. Komolyabb IT cégeknek meg, hajjaj ...


Az MI hatalmas veszélyeket rejt, ami, ismerve az emberi természetet, előbb utóbb be is fog "mutatkozni", véleményem szerint nem túl sok idő múlva.


Még csak most kezdődtek meg az ASIC-ek, a speciális, MI-re kifejlesztett áramkörök nagyobb léptékű fejlesztései (ezek gyenge elődje volt a cortex magos ARM család), ami azt jelenti, hogy 4-6 éven belül piacra kerülnek azok a lapkák, amik a jelenlegi csúcs MI-k teljesítményét jóval csekélyebb energiafogyasztás mellett is képesek lesznek megsokszorozni.

2023. okt. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
90%

Mesterséges intelligencia közel sincsen ott hogy csak úgy tudatára ébredjen.


Kicsit az inteligencia név is félrevezető mert a neuronhálókat gyakorlatilag hiba minimalizációval tanítják 1 specifikus dologra. Kicsit olyan ez mint egy kés, nagyon jól lehet vele vágni de mondjuk nem nagyon fogsz vele kalapálni.

A neuronhálók nagyrésze kb ennyiből áll.

A maradék kicsit tágabb de a háló szerkezete és tanításának nehézsége óriási limitáló faktor és igazán nagy neuronhálók tanításához szerverparkokra van szükség.


Egyébként biológus hátteremet kihasználva. Fertőző vírusokat 0 ról összerakni baromi nehéz. A RNS szerkesztése egy dolog arra vannak módszerek és nem egy nagy dolog. Viszont kitalálni hogy milyen szerkezete legyen az RNS nek ahhoz hogy fertőző is legyen és halálos is legyen nagyon nagyon nehéz mert ahhoz bizony emberen kell látnod sokszor a változtatások hatását és évtizedkbe kerül mire valaki ki tudna fejleszteni egy olyan vírust ami tényleges kárt tud okozni.


Robbanószereket pedig könnyű összerakni, de gyorsan elkapnak a rendőrök ha elkezdesz nagymenyiségben alapanyagokat venni meg készítési útmutatókat keresni.

2023. okt. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Te most mégis, miről beszélsz?
2023. okt. 21. 06:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!