Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes kezdőként Java program...

Érdemes kezdőként Java programozást tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék az IT szektorban elhelyezkedni és ara gondoltam, hogy elkezdek egy Java Backend tanfolyamot. Matekból kb. közepes volt középsuliban az átlagom. Viszont sokan mondják, hogy ha van affinitásom hozzá, akkor menni fog a képzés függetlenül attól, hogy mennyire ment a matek. A tapasztaltabbaktól kérdezem, hogy mi a véleményük? Előre is köszönöm a válaszokat!

2023. ápr. 19. 20:10
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
24%

A tökorrúak mindjárt lepöttyözték a 20-ast, pedig igaza van.

Na persze, éppen ezért nyomták le, az IQ gazdaságosok, mert igazat mondott.

Ne képzelegje már senki, hogy egy programnyelv ismeretével belőle értékes fejlesztő lesz. Mert nem lesz.

2023. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

20# igaz, hogy nem releváns a diplomám, de pont ezért érdeklődtem a cégeknél állásbörzén, hogy Java téren mi a kritérium hozzájuk? Szinte senkit nem érdekelt, hogy milyen diplomám van, csak annyi, hogy valóban értsek legalább juniorként a Java-hoz. Mivel még az elején vagyok a dolgoknak, az sem érdekel egyelőre, ha frontendes leszek, a célom egy magabiztos junior szint, amire építhetem majd a többit.

Az infos diplomát nem vitatom, de egy kozeli ismerosom most vegez info karon és hiába volt náluk Java tantárgy 2 félévben, diploma után mennek külön tanfolyamra... sajnos ők egy pocsék oktató miatt jártak így. Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat, jó olvasgatni őket és képben lenni a kezdő programozás pro és kontráival.

2023. ápr. 23. 08:17
 23/34 anonim ***** válasza:
88%

22. Nem tudom pontosan milyen diplomád van, de nem vagyok benne biztos, hogy pont a Java fejlesztő a számodra megfelelő karrier. A Java rendszerek többnyire nagy, bonyolult, corporate rendszerek, tényleg inkább informatikusoknak való ez a programozói karrier.


A webfejlesztés sokkal emészthetőbb és (ami szintén fontos) élvezhetőbb a nem informatikus végzettségűek számára, és szintén hatalmas igény van rá (TypeScript/React/Angular; TypeScript/node.js/valami back-end framework; Python/Django/Flask/FastAPI; PHP-t már nem kezdenék el 2023-ban de abban is rengeteg munka van még). A másik, a köztes területek, pl. business analyst, nem kifejezetten kell hozzá kódolni, de jól jönnek a gazasági vagy akár bölcsész skillek is.


Értem, hogy az infó karon nem lehet megtanulni Javában [sem] profi szinten, de nem is ott kell, hanem a Udemy-n, YouTube-on. De nem is ez a képzés lényege, hanem az algoritmusok, adatstruktúrák, tervezési minták, rendszertervezés stb.

2023. ápr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
39%

"Szinte senkit nem érdekelt, hogy milyen diplomám van, csak annyi, hogy valóban értsek legalább juniorként a Java-hoz"


Aha... majd ezt a kijelentésedet gondold át mégegyszer amikor belefektetsz időt és energiát a Java nyelvbe, elkezdesz jelentkezgetni az állásokra és azt tapasztalod hogy 1 év után még csak egy visszajelzést sem kapsz 1 helyről sem :)

2023. ápr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
54%

>Szinte senkit nem érdekelt, hogy milyen diplomám van, csak annyi, hogy valóban értsek legalább juniorként a Java-hoz.


Nagyon rosszul gondolod. Nem a javahoz kell érteni, hanem programozni kell tudni.

2023. ápr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
25 ok, asszem már értem. Ha a Javahoz ért valaki, attól még nem tud programozni.:)
2023. ápr. 23. 23:46
 27/34 anonim ***** válasza:
50%
Ez egy szarkasztikusnak szánt megjegyzés volt, de nem is tudod, mekkora igazságot írtál le. A győri AUDI gyárban tömegével vannak emberek, akik autót szerelnek, a maguk feladatát kiválóan elvégezve, mégsem autószerelők.
2023. ápr. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
27, ok szerinted mivel kellene kezdnem, ha nem Java-val?
2023. ápr. 24. 00:54
 29/34 anonim ***** válasza:
35%

"27, ok szerinted mivel kellene kezdnem, ha nem Java-val?"


Konstruktív jelleggel írom le, hogy neked teljesen felesleges elkezdeni és időt pazarolni a programozásra, mert képtelen vagy komplex gondolkozásmódra valamint képtelen vagy elkülöníteni a programozási készséget a programozási nyelvtől mint implementációs eszköztől. Cserébe arrogáns vagy, szarkasztikusan írsz olyan megjegyzéseket amin egy releváns szakember egy jót mosolyog, mert a rossz szándékú hozzászólással épp saját magadat sikerült beoltani. Teljesen mindegy mivel kezdesz, diplomázást követően olyan alapvető készségek hiányával küzdesz amit egy komolyabb cégnél egyből kizáró oknak tekintenek függetlenül attól hogy ismered a Java nyelv szintaxisát (amit épp megtanulni készülsz) vagy sem.

2023. ápr. 24. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
53%

De sok demotiváló ember van itt, aki a saját elképzelését erőlteti rá másikra, mert neki sz a szent meggyőződése... Tipik magyar hozzáállás, hogy "nekem szar, akkor másnak is legyen az".


Nyugodtan Java-z, ha ezt nézted ki. Ez is olyan, mint minden más, ha elkezded jobb leszel napról-napra, hónapról-hónapra.


Abban igazat adok a felettem szólóhoz, hogy csak a Java ismerete nem elég, de ez is a tanulás része. Mondhatjuk úgy is, hogy egy jó fejlesztönek a tudás halmaza, csak egy részét teszi ki a programozási nyelvek (többes számban).


De ez ne tántorítson el. Vhol el kell kezdeni. És legyél nálam is jobb! Csak nem fogom hagyni, hogy leköröz. ;)

2023. ápr. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!