Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes kezdőként Java program...

Érdemes kezdőként Java programozást tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék az IT szektorban elhelyezkedni és ara gondoltam, hogy elkezdek egy Java Backend tanfolyamot. Matekból kb. közepes volt középsuliban az átlagom. Viszont sokan mondják, hogy ha van affinitásom hozzá, akkor menni fog a képzés függetlenül attól, hogy mennyire ment a matek. A tapasztaltabbaktól kérdezem, hogy mi a véleményük? Előre is köszönöm a válaszokat!

2023. ápr. 19. 20:10
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi normális válszokat.
2023. ápr. 20. 05:48
 12/34 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem. Inkább Python, Javascript.
2023. ápr. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
69%

Minden nyelvnek meg van az előnye-hátránya, erőssége és gyengesége.


Alapvetően minden nyelv ugyanazt követi (kivéve az egzotikusok). Mindegyikben van ciklisok, változók és elágazások.


Hogy most Python, Java vagy Rust szerintem mindegy, mert ha megtanulod az egyiket, már pár hét a másikat.


Meg amúgyis: Bootcamp-ek inkább Java-val lezdenek és Springel folytatják, mert ez az egyik legkeresettebb nyelv.


Így a Python-t csak kitérőnek érzem, amit java-ba is bele ölhetnél. Amit sose értek, hogy miért gondolja azt sok ember, hogy Java-ban lassú a siker élmény? Nekem teljesen más tapasztalatom van.

2023. ápr. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
54%
Hamarabb fog Pythonnal munkát találni, mint Javaval. Új projektet eleve ritkán kezdenek Javaban, nagyrészt a legacy rendszerek istápolgatása folyik, azt pedig inkább medior/senior fejlesztőkre bízzák. Viszont a Python ismeret lassan annyira alap lesz, mint a gépelni tudás.
2023. ápr. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
71%

De a Pythont nem feltétlenül ugyan arra a célra használják, mint a Java-t.

A cél határozza meg az eszközt. A kettőt nem is lehet teljesen összehasonlítani.

2023. ápr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
59%

Én óva intenélek a Pythontól, mint legelső nyelvtől.


Olyan dolgokat szoksz meg szintaxis szintjén, ami után kb bármely más nyelv szokatlannak fog érződni és eleinte csak fogni fogod a fejed, hogy ez mi a f.sz.


Gondolok itt a változó típusok komplett hiányára, semicolon-t nem kötelező tenni a sorok végére, a bekezdéses, tabolós logikai elrendezésről meg nem is beszélve.

2023. ápr. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
57%

Ha maradunk a kezdőbarátabb, szintén keresettebb nyelveknél akkor én inkább mondanám a javascriptet. A szintaxisa fokkal már univerzálisabb, ott már megszokod valamennyire a változó típusok használatát.


Aztán ha ott elértél egy közepes szintre felveszed hozzá még a Typescriptet és akkor aztán végképp könnyen váltasz már bármilyen nyelvre.

2023. ápr. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
60%
De ha mindenképp Javazni akarsz akkor bátran ajánlom Sanfranciscoból jöttem ingyenes kurzusát youtube-on, könnyen emészthető és lényegretörő, sok fizetős kurzus elbújhat mögötte.
2023. ápr. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
51%

Na aztán a Javascript megint egy külön "állatfaj".

De igazából bármelyik nézed úgy is tanulni kell mindig ha választasz valami nyelvre.

Az alapok elsajátíttatáshoz kell egy olyan OOP-t támogató nyelv, ami azért nem olyan nehezen kezelhető ős kezdőbarát. Ezért írtam a Python-t, mert viszont az alapvető nyelvi elemek ugyan úgy megvannak(ciklusok, elágazások, objektumok, metódusok stb.), a C nyelvi szintaktist meg nem tart semeddig megszokni. A programozói logika a nehéz része az egésznek, a nyelvet nem nehéz megszokni.


Ami még problémát jelent az a technológia, de arra meg azt írtam teljesen mindegy hogy Java vagy C# a kezdet, a Spring mindenképpen szívás lesz, mert nehezen ellenőrizhetővé a hibák benne és nagyon érteni kell a web részét is. Szóval ott csak maga a Java nyelv tudása egy minimális %-t tesz ki. Szóval megint ott tartunk, alapokra ilyen szempontból majdnem mindegy hogy Java vagy Python, de az utóbbiban előbb lesz sikerélmény és könnyebben megérthetőek az alapok.

2023. ápr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
40%

Ha nincs legalább egy BSc diplomád, akkor teljesen felesleges Javát tanulnod, nem kellesz majd sehova. Annyira azért nem állunk rosszul Java programozókból, hogy kóklereket is fel kelljen venni.


Ha nincs diplomád, vagy irreleváns diplomád van, akkor a legtöbb esélyed a frontend fejlesztésben van. Ez ugyanis egy jól megközelíthető terület, tudsz referenciamunkákat mutatni, nagyon látványos és élvezetes is. Szóval a legjobb ötlet szerintem elkezdeni HTML-t, CSS-t, JavaScriptet, Reactet tanulni, erre pedig a legjobb forrás Maximillian Schwarzmueller a Udemy-n. Vagy Angela Yu, Colt Steele, tetszés szerint.

2023. ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!