Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes kezdőként Java program...

Érdemes kezdőként Java programozást tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék az IT szektorban elhelyezkedni és ara gondoltam, hogy elkezdek egy Java Backend tanfolyamot. Matekból kb. közepes volt középsuliban az átlagom. Viszont sokan mondják, hogy ha van affinitásom hozzá, akkor menni fog a képzés függetlenül attól, hogy mennyire ment a matek. A tapasztaltabbaktól kérdezem, hogy mi a véleményük? Előre is köszönöm a válaszokat!

2023. ápr. 19. 20:10
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
10%
Az én véleményem szine barna.
2023. ápr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
82%

Persze. Eléggé keresett nyelv. Ha jól kitanulod biztos találsz vele munkát.

Matek tudás jó ha van, de nem alapfeltétel, szóval szerintem igen, kezdd el bátran!

2023. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nem.

Programozás alapjait fixen Python-nal fektetném le, utána meg lehet menni valamelyik keretrendszerre.(.net core elég keresett például)

Udemy tele van kurzusokkal, előkövetelmény a tökéletes angol tudás.

Ja és még valami, 10 hónap alatt nem lehet megtanulni 0-ról állítsa bárki is.

Egy erős BSC alatt is 2 év mire eljutnak odáig a hallgatók, hogy full stack web app-t tudjanak csinálni, úgy hogy azért közölük tényleg csak a legjobbak jutnak el odáig ennyi idő alatt.

Szóval nagy szorgalom, időbefektetés kell.

2023. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
10%
#2.Igen a Spring keresett, de magában a Java-val sokra nem fog menni.
2023. ápr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
86%
#4 Backendhez Spring, de ahhoz először nyilván magát a Java-t kell megtanulnia.
2023. ápr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
70%

#5.Elég vacak tanulónyelvnek és sok minden érdekes van megoldva.

A Pyhton-ban előbb lesz sikerélménye.

Java-val kb. minden programozni tanuló meg fog szenvedni, ha már minden áron ágyút galambra kategória akkor C#, mert sokkal logikusabb/egyértelműbb maga a nyelv.

2023. ápr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Az angolom b2-es, a DT-nél (Deutsche Telekom) dolgozó Java-s ismerőseim szerint ez pont elég. Én is szeretnék majd náluk elhelyezkedni, ezért is ismerkedem a Java nyelvel.

Az ismerősöm Debrecenben jár infó karra, és nekik Java programozásból alig toltak valamit. Diploma után megy tanfolyamra backend.:(

2023. ápr. 19. 20:36
 8/34 anonim ***** válasza:
89%
#6 Ez szerintem teljes mértékben relatív, hogy melyik a vacak tanulónyelv, ahogyan az örökös C# és Java háború is, mindegyiknek megvan a maga helye. Én Pascallal kezdtem, aztán folytattam C++-al mégis lett sikerélményem, mert érdekel a téma.
2023. ápr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
0%

"Érdemes kezdőként Java programozást tanulni?"


Nem, majd ráérsz elkezdeni a tanulást miután szereztél 20 éves ipari tapasztalatot Java fejlesztőként...

2023. ápr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
31%

BME VIK Mérnökinformatikus képzésén az első félévben Java, Verilog és Assemblyvel programoznak. Persze ebből a C a domináns. Ahogy haladsz előre a tanulmányaiddal, úgy tanulsz olyan nyelveket, amik absztraktálják a legebbi nyelvek bizonyos részeit.


Például ha Javascripttel tanulsz meg elsőnek programozni, az lehet "egyszerűbb" érettségi szintű feladatokat megoldani, de abszolút fogalmad sem lesz a programozásról általánosságban és, hogy hogyan működik egy tipikus programozási nyelv.


Szerintem nem véletlenül tanítanak alulról felfele a BMEn.


A Java az középmezőnyben szerintem ha azt nézzük mennyire fed el fontos dolgokat, de ez egy jó kompromisszum lehet, mert hacsak nincs 3.5 éved és nem akarod magad kinyírni a C/C++ világgal, akkor a Java egy elég jó kezdő választás.


Később ezzel rengeteg lehetőséged lesz. Ha megnézel bármilyen salary guide-ot akkor azt látod, hogy a java fejlesztők keresnek a legtöbbet. Ha felmész bármelyik programozási munkákat is tartalmazó álláshirdető portálra, akkor ott biztos a legtöbb hirdetést java fejlesztőre találod.


Ha meg még sem a Java a te világod, akkor egy biztos alapot ad általánosságban megtanulni programozni.

2023. ápr. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!