Milyen matematikai tudással kell rendelkeznie valakinek aki programozó szeretne lenni?
0
Programozasi nyelveknek alig van kozuk a matekhoz, max a boole algebra de az is ... fingnyire...
Ezt csak itt M.o-n eroltetik hogy fizika meg maxwell egyenletek meg Analizis 1 2 3 egyetemeken, holott zero koze van a programozasi nyelvekhez amiket hasznalnak napjainkban.
Ezt nehéz annak megmondani, aki nem profi programozó, és bizony nem a gyakorikérdéseken tengetik a szabadidejüket.
A fizikai ismeretek minimálisan hasznosak lehetnek a programozásban, például a kódolás során előfordulhatnak olyan problémák, mint a pontosság, a forgási műveletek, a mozgás vagy a térbeli orientáció, amelyek megértéséhez segítségül szolgálhat a fizikai tudás, de bizonyos esetekben használhatóak az Euler-féle ekuációk vagy az általános relativitáselmélet is. Összességében azonban a matematika ismerete fontosabb a programozás szempontjából
- Logika: a programozás logikájához szükséges a logikai gondolkodás, a predikátumkalkulus és a Boole-algebra ismerete.
- Számelmélet: az algoritmusok és adatstruktúrák megértése érdekében szükséges a számelmélet, ami a számok és matematikai műveleteik tudománya.
- Kombinatorika: a problémamegoldó képesség növeléséhez és az optimalizáláshoz szükséges a kombinatorika, amely egy matematikai ág, amely a lehetőségek kombinációját és permutációját vizsgálja.
- Lineáris algebra: a grafikus programozáshoz szükséges a lineáris algebra ismerete, amely az objektumok sorrendjével és arányával kapcsolatos matematikai alapokat tartalmaz.
- Számítógépelmélet: a programozóknak meg kell érteniük a számítógépek működését, a memória működésének alapelveit, valamint a hatékony algoritmusok és adatszerkezetek tervezésének módszereit.
#4 remek válasz, viszont az első három területtel nem értek egyet, mert valójában egy átlagos programozó csak ezeknek a területeknek egy nagyon nagyon nagyon picike szig szegletét fogja használni.
Logikából elég annyit tudni, hogy az AND, OR, XOR, NOT mit csinál és mi az az igazság tábla.
Számelméletből kb semmit nem kell értened azokhoz amit írtál, ha nem nyúlsz kriptográfiához, akkor felesleges megtanulnod (matek szakot is csináltam, imádom ezt a területet, de ettől még felesleges tudni általában).
Kombinatorikából kb csak a középsuliban tanultak kellenek, de azt jól tudni.
Matekból egy átlagos programozónak a "számítógépelmélet" kell nagyon és az absztrakt gondolkodás. Általában ezért mondják az átlagos programozók, hogy nem kell matek, mert ugye ezeket egy nap alatt megtanulja bárki, kivéve az absztrakt gondolkodást, de azt meg el lehet sajátítani programozás gyakorlása közben.
Viszont ebből jön egy nagyon érdekes dolog, hogy nem kell kimondottan matek tudás a programozóknak, viszont bármelyik medior+ programozó jó lehetne matekból, ha érdekelné és tanulná, mert az absztrakt gondolkodásuk kellően kialakult a felsőbb matek megértéséhez.
Na mindegy, nagyon elkalandoztam:D de arra próbálok célozni, hogy nem kell matematika olyan értelemben, hogy tudd a képleteket, definíciókat meg a tételeket, így csak nagyon kevés dolgot kell tudnod. De a matekos gondolkodás elengedhetetlen és ha az nincs meg, akkor nem leszel jó programozó, de talán programozó sem, mert elakadsz majd a tanulásban és feladod.
Szóval ne stresszelj rajta kedves kérdező, hogy milyen matek kell, mert a legtöbb programozó utálja tanulni, de látod mégis programozók lettünk:D a lényeg, hogy programozz és programozz és programozz, meg egyetemen alakíts ki egy erős tudást a számítógép működéséről meg az algoritmusokról és teljesen okés lesz minden!:)
Ha nem akarsz ezekkel foglalkozni, akkor nagy valószínűséggel egy közép matek érettségivel el fogsz boldogulni.
Fizikaalapú szimulációk
Számítógépes grafika
Mesterséges intelligencia és gépi tanulás(valszám)
Kriptográfia,tiktosítás, DLP.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!