Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire igaz ez a programozós...

Mennyire igaz ez a programozós MEME? Tényleg a leghülyébbekből is lehet programozó, akikből semmit nem néztek ki gyerekként?

Figyelt kérdés

[link]


Ha akarnám pontosítani, akkor milyen típusú ember lehet programozó?

Előfordulhat, hogy a tipikus "lusta/trehány gyerek vagy soha nem viszed semmire" (amúgy 140-es IQ-jú éleseszű) emberekre húzható rá ez a mém (ezáltal megint csak általánosítva a "bárkiből lehet programozó" már-már marketingszerű sztereotípiát erősítve vagy tényleg a legbutább, gyenge képességű emberekből is lehet jó programozó, ha elég sokat tanul és tesz érte?



2023. jan. 20. 20:15
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Akkor hol húznátok meg a határt a lehet belőle normális programozó és inkább felejtse el a szakmát?

Nekem 104-es az IQ-m, de gazdaságinformatika diplomát szereztem és programozást is tanultam szóval van rálátásom. Akkor nekem sincs semmi keresnivalóm a szoftverfejlesztés világában? Mi az az IQ amire már azt lehet mondani, hogy okés, nyugodtan vágjon bele?

2023. jan. 26. 19:40
 22/26 anonim ***** válasza:

IQ az csak egy szám, életemben nem mértem, sőt szerintem rengetegen sem, mégis azt a szakmát választják ami(többnyire) a képességüknek megfelelő.

Az abszolút sznobizmus hogy valaki csak 150+-os mensa tesztel ér el valamit, nem mellesleg láttam már ilyet kibukni a mérnöki karról szóval erről ennyit.(és valami random vidéki egyetem volt)


Szóval szerintem ebbe és az összes többi szellemi munkába úgy vágjon bele valaki hogy szereti csinálni, a többi a mellékes. Akkor fog rá időt és energiát szánni és nem fog kiégni pár év múlva.(ez ami gyakori és lehet mutatni a rengeteg IQ-t)


Bár szerintem ezeket leírtuk, szóval nem akarom ismételni a dolgokat.(nem mellesleg ott vagy te is 104-es IQ-val, és beletettél munkát és energiát, lehet szorgalmas vagy, jó kommunikációs készséget van, munkatapasztalatod is lehet, olyankor nem fognak mensa teszteteket kérni állásinterjún hanem a megfelelő személyt fogják felvenni és lehet te leszel az a 150IQ-sal szemben)

2023. jan. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Statisztika szerint 115-120 iq elegendő egy mérnöki diploma megszerzéséhez.

Ha 120+ az iq-d elvileg a legokosabb 5 százalékba, ha 130+ a legokosabb 2.2 százalékba tartozol. De szerintem ez kamu mert hivatalos céges mensa mérés után én 132-es iq-val csak a harmadik lettem a rangsorban...

2023. jan. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

#23.De amúgy az IQ-t nem korhoz mérik eleve?

Így ezek a számok mennyire reprezentatívak ill. mit támasztanak alá?

2023. jan. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Azt hogy az intelligenciahányadosod alapján lebontva az emberiség hány százalékánál vagy okosabb vagy butább. De gyakorlatilag semmit sem jelent.
2023. jan. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Na egyet azért tisztázzunk, 1-2 hozzászólást illetően! Egyet le kell szögezni! Valóban, sajnos rengeteg(pl. az internet honlapjainak végtelenjében) a "hereverő" vagy uncsi munkát végző informatikus, esetleg programozó! Egy oldal, ha úgy működik, ahogy van, nem kell állandóan erőltetni ezt a folyamatos megújítást, változtatást, megújulást, ami nagyon sok esetben csak az oldal esztétikáján változat, és ráadásul SZÁMTALAN példa van rá, hogy minél többet fejlesztik, annál feleslegesen túlvariáltabb lesz az egész, sőt vacakabb, amit a felhasználóknak(akikért elvileg a szoftver, vagy weboldal van)kell elszenvedniük... Semmirekellő, unalmas munka, kockaagyú munka, csináltam! Nem kell követni a sablonagyú infós, programozó gondolkodást, miszerint, hú hát fő a fejlődés... Ja, észnélkül meg fölöslegesen?
2023. okt. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!