Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire igaz ez a programozós...

Mennyire igaz ez a programozós MEME? Tényleg a leghülyébbekből is lehet programozó, akikből semmit nem néztek ki gyerekként?

Figyelt kérdés

[link]


Ha akarnám pontosítani, akkor milyen típusú ember lehet programozó?

Előfordulhat, hogy a tipikus "lusta/trehány gyerek vagy soha nem viszed semmire" (amúgy 140-es IQ-jú éleseszű) emberekre húzható rá ez a mém (ezáltal megint csak általánosítva a "bárkiből lehet programozó" már-már marketingszerű sztereotípiát erősítve vagy tényleg a legbutább, gyenge képességű emberekből is lehet jó programozó, ha elég sokat tanul és tesz érte?



2023. jan. 20. 20:15
A kérdező szavazást indított:
Tényleg lehet bárkiből programozó
Csak akkor lehet valakiből programozó, ha tényleg megvan hozzá az éles esze
26 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
5%

Megélhetési programozót nem sok helyen szeretik.

Meg idővel kihullik.

2023. jan. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ha megvan az önszorgalma valakinek simán lehet.

Ahogy minden más területre igaz.

A programozás nagy része nem a kódolásból áll, hanem hogy átlásd a komplex rendszert és megértsd, lehet az a rendszer bármi.(vállalatinformációs rendszer, pénzügyi-számviteli rendszer, raktár nyilvántartó rendszer stb.)

ezek mellett elengedhetetlen a jó kommunikációs készség, különben az interjún nem jutsz át.

Szóval azt kell mondjam, az hogy valaki okos az nem elég.

Szorgalmat és a jó EQ-t többre tartom ezen a területen is.

Bárkiből nyilván erős, de azt ráhúzni hogy 140 iq alatt nem lehet vinni sokra...

Steve Jobs sem volt a világ legokosabb embere, de jól tudod motiválni és értette az embereket, jó volt a beszélőkéje. Mégis az IT terület egyik legjelentősebb alakjáról van szó.

2023. jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
28%
Nem igaz.
2023. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%

Jellemző, hogy a zsenik, első néhány évükben kifejezetten butának tűnnek.

Ennek alapján nem lehet kizárni, hogy valakin csak később fognak megmutatkozni az alkalmasság jelei.

Nálunk általánosban volt egy kis béka, Matildnak hívták. Mindenki kerülte, olyan kis ronda volt, plusz még félénk, zárkózott is. Matild 17 éves korára igencsak kinőtte magát. Csorgott a nyálunk utána. Ugyanilyen metamorfózis bekövetkezhet szellemi síkon is.

2023. jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
40%
Ez a mém inkább a tanárok mentalitásáról szól, nem a programozókról.
2023. jan. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
79%

Volt olyan osztálytársam középiskolávan, aki tizedikben 5 tárgyból megbukott és évet ismételt, 1 évvel utánam leérettségizett, majd elvégezte a mérnökinfót, és ma programozóként dolgozik.


De egyébként eleve nem sok összefüggés volt a középiskolai jegyek és az intelligencia között.

2023. jan. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
23%

@6 "De egyébként eleve nem sok összefüggés volt a középiskolai jegyek és az intelligencia között."

Attól, mert akadnak kivételek, az összefüggés rendkívül erős.

2023. jan. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%

"gyenge képességű emberekből is lehet jó programozó, ha elég sokat tanul és tesz érte?"


Azért nem mindegy hogy mennyire gyenge képességű valaki és mennyit tesz érte.


Van azért egy bizonyos IQ szint ami alatt nem leszel programozó (pl. értelmi fogyatékosból nem lesz senior AI engineer sosem).


De az is igaz hogy nem kell született zseninek lenni hogy jó programozó legyél.


Összességében az IQ szint az nem minden, az egyetemi szaktársam aki éltanuló volt az egyetemen, szinte csak 4-5 kapott végig és az érettségi eredménye is valami embertelen volt asszem a matek emelt 98%, szóval így született és relatíve kevés tanulással vagy odafigyeléssel komoly eredményeket ért el. Viszont az volt vele a baj hogy elég nehezen nyílt meg és igen antiszociális jellem volt a hatalmas tudása ellenére, na ő BSc után bepróbálkozott egy multinál de nem sikerült beilleszkedni a csapatba végül folytatta a tanulmányait, most asszem doktorin van. Viszont az sem igaz hogy mindenféle analfabétából akinek középsuliban gondot okozott egy egyenlet megoldása vagy 15 szó megtanulása angolból egy röpdogához és a szülei könyörögték ki a ketteseket az elolvas egy index vagy HVG cikket hogy az informatikusok milliókat keresnek aztán elvégez egy 4 hónapos tanfolyamot és milliomos lesz. Na ez a másik végleg akikből sosem lesz JÓ informatikus.


Másfelől ha találkozol egy valódi* senior programozóval és általános témákról kezdesz el beszélni vele azért egy idő után rádöbbensz hogy nem csak a saját területéhez ért, hanem elég bölcs és igen jó gondolatai vannak, szóval általános értelemben szerintem az átlagnál okosabb emberek. (* valódi alatt azt értem hogy egy komolyabb cégnél a versenyszférában ténylegesen senior pozíciót tölt be, nem azt aki 30 éve pang az első munkahelyén az állami szférában vagy magyar KKV-nál, ugyanazt a feladatot megcsinálva 100-szor monoton mint egy gép)


Röviden egy jó programozóhoz aki komoly karriert futhat be szerintem ez a 3 dolog kell:

átlagon felüli IQ (de nem kell zseninek lenni) + szorgalom + jó kommunikációs készség

2023. jan. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

Én általánosban az osztályomban legrosszabb voltam matekból. Majdnem megbutattak. A magyar tanárom utált és konkrétan el mondta, hogy semmi nem leszek.


Végül BME Mérnökinós képzésre mentem és már a végén járok. Minden nehéz fizika/matek tantárgyat már letudtam, tehtát a jóslatok ellenére "mérnök" leszek aki sokkal többet fog náluk keresni vagyis *már keres szimpla diákmunkában.


Tudom ez nagyon csúnya, de van 1-2 tanár általános iskolában akik olyan csúnyán bántak velem, ok nélkül, hogy megérdemlik ezt a stílust.

2023. jan. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%

#8.

8-as kb. leírta amit én, csak kibontva.

2-es vagyok, én annyit tennék hozzá hogy az IQ csak egy szám, semmi több.

Ha valaki szorgalmas és tudja ezt kompenzálni azzal hogy jól tud kommunikálni ugyan úgy lehet jó szakember.

Azt meg tegyük hozzá, hogy aki okos és minden megvan benne abból sem biztos hogy programozó lesz, mert hidegen hagyja a dolog.

Annyi szép szakma van, gazdaság és jogi irányba is meg tudja állni a helyét.(és szerintem nagy is az átjárás ezek között, manapság inkább olyan embereket keresnek akik sok területen jártasak)

2023. jan. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!