Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Elég tapasztalatom lehet már...

Elég tapasztalatom lehet már programozói munka vállaláshoz? *LEÍRÁS*

Figyelt kérdés
1 évit jártam matek szakra, most passzív féléven vagyok. Ott tanultunk bash-t stb, pythont, annak főleg matematikai részét. Magamtól tanulok pythont udemyn, egy 28 meg egy 60 órás képzést már elvégeztem, kezdek majd egy R-ről szólót is, és utána egy data science-ről és machine learningről szóló 50 órásat. Szeptemberben üzemmérnök-informatikus szakon tanulok tovább. Szerintetek elég lesz ez ahhoz, hogy programozói munkát találjak esetleg az 50 órás kurzus elvégzése végén? Ha szükséges, SQL-t is meg tudom tanulni. Szeretem nagyon, igazából nem dől össze a világ ha nem tudok, majd egyetem alatt találok gyakornokit.

2023. jan. 18. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Majd kiderül, ha jelentkezel
2023. jan. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

BME Üzemmérnöki szakon (tudom, nem csak a BME létezik, de ezt ismerem) azt hiszem 3 félévet kint vagy gyakorlaton egy cégnél. Tehát a végére simán.


Egyetem első félévénél (tudom egy egy fokkal alacsonyabb képzési forma) senki sem áll veled szóba. Realisztikusan majd akkor fogsz tudni elhelyezkedni, amikor jönnének a kötelező gyakorlataid.

2023. jan. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég volt. Én is egy év matekszak után kezdtem.
2023. jan. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy.
2023. jan. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne tanulj r-t, ha tudsz pythont. Nagyon kevés helyen használják és általában amit tud az R, azt tudja a Python is. Ha szükséged lesz rá, könnyen megtanulod, mivel a legtöbb python elemzői könyvtár r-ben is ugyanaz, de most ne húzd ezzel az időd.


Helyette inkább SQL, C++.

2023. jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg matlab
2023. jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
Esetleg max tesztelőit, ez Data Sciencehez / Data Engineerhez édeskevés
2023. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Elemzői pozira már elég lehet.


Amilyen retek melókat hívnak ma már data sciencenek, némelyikre szintén. Jóformán 10/7 állás nem is igazi data scientist pozi, ahol ténylegesen programozói tudást várnak statisztikai ismeretekkel és gépi tanulási ismeretekkel, hanem excelbaszás.

2023. jan. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak úgy tudhatod meg, ha gyakornoki pozikra jelentkezel.
2023. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!