Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van itt olyan aki nem egyeteme...

Van itt olyan aki nem egyetemen tanult meg programozni?

Figyelt kérdés

Elkezdett érdekelni kicsit ez a programozás dolog. Mondom utánna nézek esetleg nézek videókat és próbálkozom vele utánna. Károm nem származhat belőle szerintem

Na egyből jött egy ismerős, hogy minek bohóckodók ilyennel. Ilyet nem lehet megtanulni. Csak egyetemen lehet megtanulni programozni meg rohadt nagy matek kell hozzá, mert nézzem meg, hogy egy mérökinformatikus mit tanul.

Van olyan köztetek aki esetleg ért hozzá és nem feltétlenül egyetemen tanulta meg? Amúgy a C nyelv ami érdekel, ha esetleg ez segít


2022. febr. 4. 10:03
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/120 anonim ***** válasza:
68%
Egyetemen pont nem tanítottak sz_rt sem, legalábbis nekünk. Nagyon alap dolgokat meg 20 éves tananyagot, ami alapnak jó volt (OOP alapelvek és hasonlók), de azzal kitörölheti az ember a munkaerőpiacon.
2022. febr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/120 anonim ***** válasza:
0%

" meg 20 éves tananyagot,"


Mi volt az a 20 éves tananyag?

2022. febr. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/120 anonim ***** válasza:
81%
52: Mondjuk az IDE-k korában papíron programozás?
2022. febr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/120 anonim ***** válasza:
84%
52: De említhetnénk a java 1.3 alapú desktop alkalmazásokat is (javagui) a webalkalmazások korában :)
2022. febr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/120 anonim ***** válasza:
100%

A papiron programozassal mi a gond? COVID elott meg az osszes big tech onsite interjunak resze volt a whiteboard-on programozas.

Google telefonos interju feladatomat Google Docs-ban kellett irnom 2020-ban.

A Java 1.3 valoban eleg eros, ezt melyik egyetemen oktattak neked es mikor?

2022. febr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/120 anonim ***** válasza:
74%
55: Pár éve már végeztem, nem tudom , hogyan megy ma. De a lényeg, hogy valóban nem naprakész munkahelyeken használható tudást adnak az egyetemek, hanem egy alapot, hogy elsajátítsd "hogyan kell tanulni" magadtól, és az első munkahelyed feladata lesz, hogy felhozzanak egy használható szintre.
2022. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/120 anonim ***** válasza:
0%

"52: Mondjuk az IDE-k korában papíron programozás?"


OMG. És ez keserítette meg az életedet? Hány ilyet tudsz még mondani?

2022. febr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/120 anonim ***** válasza:
0%

Ezt nem én írtam, de tartalmát, eszenciáját tekintve már leírtam itt egy párszor, most csak mástól idézem:


"ELTE proginfós vagyok: Amit az egyetemen tanulsz, az az elmélet:


- Egyrészt matematika, sok-sok matematika, analízis, diszkrét matematika, valószínűségszámítás, algoritmusok, stb stb. Ennek létjogosultságát sok hallgató kérdőjelezi meg, különösen az analízist, de igazából érthető, miért tartják fontosnak a stabil matematikai hátteret.


- Másrészt, ami magához a programozáshoz kapcsolódik. Ez a gyakorlati kódolást viszonylagosan háttérbe szorítva szintén elméletibb síkon mozog. A különböző programozási nyelvek részletekbe menő elemzése, a különböző programozási szemléletek megismerése, objektumorientáltság, eseményvezéreltség, szakiránytól függően funkcionális nyelvek, adatbázis ismeretek, stb.


Elmondható, hogy nagyon sok mindent tanítanak az egyetemen, főleg olyan háttértudást, ami többé-kevésbé örök érvényű, és hasznos lesz számodra, bármerre specializálódsz. Ebből következik, hogy amit NEM tanítanak meg az egyetemen, azok a konkrét technológiák, amiket az iparban használni kell majd, ezek azok, amiket magadtól kell majd elsajátítani. Az egyetem ebben ne segít, viszont a képzés keretében passzívan és aktívan is fejleszti az algoritmizálási képességed, asszociációs készséged, megtanít a legfontosabb szemléletekre, segít 'átlátni a programkódon', és a mögöttes algoritmust látni, programozási nyelvtől függetlenül."


"Pécsről tudok nyilatkozni. Pontosabban: PTE-TTK-PTI


Nos itt is sok a matek. Nekem sosem ment nehezen az analízis, de a szaktársaimnak nehezen megy. A Khanacademy-n ha kiviszed a matekot akkor egyetemen sem lesz gond. Én az egyetem előtt kivittem és ötös is lettem. Az első félévben rengeteg a matek, utána alíg. Ekkor van matematikai logika, diszkrét matek, analízis ami már kalkulus, lineáris algebra.


Sokan kérdezik, hogy minek a sok matek. Nézz meg egy photoshopot. Gauss blur, perlin noise, bezier görbe stb. Ezekhez mind kell analízis.


Lineáris algebra azért hasznos, mert a big data világában ez alap. A párhuzamosításkor is hasznos és érdemes tudni, hogy a videókártyák mátrix műveleteked hajtanak végre mert simd architektúra. Viszont azzal, hogy így elmélyedünk a részletekben nem marad idő olyan dolgokra mint a csapatmunka, verziókezelési rendszerek stb. Szóval egy PTE-s nem tanul GIT-et. A verziókezelők elméletét viszont igen."


Végül megint én. Nagyon szomorú, hogy sok síkagyú azt követeli meg az egyetemtől, ami annak nem feladata. Az egyetemnek nem az a dolga, hogy illékony hülyeségekre pazarolja el a profok, hallgatók idejét, hanem az, hogy stabil, értékálló tudást biztosítson. Nem halat ad, hanem halászni tanit.

2022. febr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/120 anonim ***** válasza:
84%
58: Én még mindig azt hiányolom az egyetemi oktatásból, hogy oké adnak egy alapot, de az semmilyen szinten nem a konkrét álláspiaci helyzethez igazodik. Lehetsz te jó pascalban ha épp a typescript a menő (most csak mondtam valamit) "hogy illékony hülyeségekre pazarolja" ezt nem értem teljesen. Nekem az pont hasznos lenne, ha olyan tudást kaptam (volna) amivel fel is vesznek dolgozni. Ezért tartom hasznosabbnak azt, amikor konkrét cégek napi rutinnal rendelkező szakemberei az aktuális trendek szerint oktatnak. Nem munkafüzeti elképzelt példákon keresztül, hanem valós üzleti igények szerint.
2022. febr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/120 anonim ***** válasza:
37%

"Én még mindig azt hiányolom az egyetemi oktatásból, hogy oké adnak egy alapot, de az semmilyen szinten nem a konkrét álláspiaci helyzethez igazodik. "


Mert nem is akar. Már írtam, nem ez a feladata. Ha így tenne, az lenne bűn. Képzeld el, oktatnak ma php-t, ecmascriptet, Java-t.


Két év múlva meg megy a levesbe mindhárom.

De amúgy, is, az egyetemi oktatás nyelvtől független. Csakis azért vannak nyelvek, mert úgy jobban el lehet sajátítani a tanultakat.


Ezt mástól veszem: Az egyetemen nem tanítják meg a github használatát, de a verziókezelők miértjét, mikéntjét, hogyanját igen.


És ezzel kaptál egy egyetemes tudást, amit ha a github helyett valami más lesz, akkor annál is hasznosíthatsz.


A github csak egy pár parancs. Egy fél óra annak, aki már benne van a dologban. A javascript, a php, a C, lényegét tekintve mind ugyanaz, csak más a szintaxis.


"Nem munkafüzeti elképzelt példákon keresztül, hanem valós üzleti igények szerint."


Példákat vehetsz példatárakból, amennyi jólesik.


Azt fogjátok fel, hogy más területen is ugyanez van. A szakácsnak sem tanítják meg A-tól Z-ig az összes étel készítési módját, hanem olyan tudást kap, amivel bármilyen ételt meg tud majd főzni.

Tisztában lesz az alapanyagok természetével, így nem fog két olyat összeházasítani, együtt főzni, amelyekből az egyik szarrá fő, míg a másik még csak meg sem puhult.

A szakácsot nem pörkölt készítésére tanítják meg, hanem főzni. Lesz az oktatásban pörkölt főzés? Persze, hiszen a folyamatokat valamin be kell mutatni. Na pont ezért van az egyetemeken is C meg Java.

2022. febr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!