Van itt olyan aki nem egyetemen tanult meg programozni?
Elkezdett érdekelni kicsit ez a programozás dolog. Mondom utánna nézek esetleg nézek videókat és próbálkozom vele utánna. Károm nem származhat belőle szerintem
Na egyből jött egy ismerős, hogy minek bohóckodók ilyennel. Ilyet nem lehet megtanulni. Csak egyetemen lehet megtanulni programozni meg rohadt nagy matek kell hozzá, mert nézzem meg, hogy egy mérökinformatikus mit tanul.
Van olyan köztetek aki esetleg ért hozzá és nem feltétlenül egyetemen tanulta meg? Amúgy a C nyelv ami érdekel, ha esetleg ez segít
Bill Gates is otthagyta az egyetemet, Steve Wozniak is otthagyta az egyetemet.
Gates be is szopta, amikor a BASIC-jében a lebegőpontos rutinokat kénytelen volt azzal megiratni, aki nem hagyta ott az egyetemet.
Steve Wozniak is beszopta, mert Ő sem tudta megírni ugyanezeket a rutinokat és kénytelen volt másnak, a Microsoftnak fizetni egy használható BASIC-ért.
Más az üzleti és megint más a programozói tudás. Aki az üzleti életben akar sikeres lenni, az ne menjen ELTE IK-ra. Aki programozói karriert szeretne, az meg ne is menjen máshova. De jobban teszi, ha mindjárt MSc-ben gondolkozik, mert az a PhD előfeltétele.
#9 Balogh Péter az NNG alapítója 1 félév után otthagyta az egyetemet , mert mondta, hogy nem tanulna olyat amit ne tudott volna otthon maszekba megtanulni. A 2 héttel ezelőtti FB live-jában beszélt erről
Erre nem lehet alapozni,hogy ő otthagyta.. Van akinek megy van akinek nem, kezd el, és ha azt mondod,hogy neked nem ad semmi pluszt az egyetem szíved joga otthagyni :) 7*válaszoló voltam
Balogh Petya:
- Hét éves korom óta programozok
- Otthagytam az egyetemet és egyszer sem bántam meg
- 19 évesen azt hittem, hogy vállalkozó lettem, utólag kiderült, hogy startupokat építettem, amik elbuktak
- Nokia WiFi termékek - 1999-2002 - részt vettem a vezetéknélküli hálózatok első generációinak fejlesztésében, szabványosításában. Pár ötletem a szabvány részeként százmilliók életét teszi könnyebbé, ami klassz érzés.
A programtervező informatikus
- Ismeri az informatikai szakterület tudásanyagát megalapozó általános és specifikus matematikai, számítástudományi elveket, tényeket, szabályokat, összefüggéseket, és eljárásokat. Az érintett területek: analízis (kalkulus), numerikus analízis, diszkrét matematika, lineáris algebra, operációkutatás, valószínűségszámítás és statisztika, logikai alapok, számításelmélet, algoritmusok tervezése és elemzése, automaták és formális nyelvek, mesterséges intelligencia alapjai.
- Ismeri és érti az informatikai szakterület legfontosabb általános elméleteit, összefüggéseit, tényanyagát és az ezekhez szükséges felépítő fogalomrendszert, különösen az alábbi területeken: a programozás módszertani alapjai, programozási nyelvek, fordítóprogramok, alkalmazások fejlesztése, programozási környezet; számítógép architektúrák, operációs rendszerek, számítógépes hálózatok, osztott rendszerek, az adatbázisok elméleti alapjai.
- Ismeri az informatikai szakterület tervezési, fejlesztési, működtetési és irányítási folyamatainak alapvető feladatmegoldási elveit, módszereit és eljárásait, különösen - választott specializációjának megfelelően - a következő területeken: programozási technológia, adatbázisok felépítése és menedzselése, vállalati információs rendszerek felépítése és menedzselése, internet eszközök és szolgáltatások fejlesztése, térinformatikai rendszerek fejlesztése, osztott rendszerek felépítése, menedzselése, információbiztonság, logika informatikai alkalmazásai.
- Alapvető ismeretekkel rendelkezik a rendszertervezés alapjai és a projektmenedzsment módszertanok területén.
- Rendelkezik az informatikai szakterület megfelelő szakspecifikus eszközeinek ismeretével az eszközök kiválasztásához és a feladatok elvégzéséhez, különösen - specializációjának megfelelően - az alábbi területeken: számítógépes grafika, szakértői rendszerek, multimédia alkalmazások, numerikus számítási rendszerek, térinformatika, információbiztonság, adatbázis kezelő rendszerek.
- Az angol nyelvtudása eléri a képzéshez, az angol nyelvű szakirodalom megismeréséhez, a szakszöveg megértéshez, feldolgozásához, és a szakképzettséggel ellátható szakmai feladatokhoz elvégzéséhez szükséges, valamint a folyamatos szakmai önképzéshez szükséges szintet.
Kedves #9-es, az internet korában, csak youtube-on több és jobb oktatóvideó van fent, mint amit az egyetemi előadásokból meg lehet tanulni. A szakirodalom sem csak az egyetem beavatott hallgatóinak érhető el. Igazán kifejthetnéd, mi az, amit csak egyetemen lehet elsajátítani programozásból.
Nem, nem vagyok egyetem ellenes, nekem is van diplomám, de őszintén azokon az előadásokon és gyakorlatokon a tudás 10-20 %-a sajátítható el, a többi mindenképp otthoni tanulás. És az egyetemi tananyag 30-40%-a felesleges, sok az elavult tananyag és fölösleges szívatás. Szóval, aki csak programozni akar megtanulni, annak nem a leghatékonyabb megoldás.
MIT egyetemi videókat lehet nézni a youtube-on és számtalan ingyenes és fizetős tartalom van
aki akar megtanul otthon is, aki nem, az egyetemen sem!
1. Nincs jobb oktató videó. Ez már hazugság. A legjobb és legnézettebb oktatóvideók egyetemi profok anyagai. Azonban ettől, ezekből még nem tanul meg senki programozni. Az egyetemen még tétje is van, mégis b@sznak megtanulni, akkor miről akarsz te engem meggyőzni?
Hogy pistike majd egyedül nekiáll a számítógép architektúráknak, az analízisnek, dimatnak, egyebeknek? Ne nevettesd már ki magad.
2. Az egyetemi tananyag folyamatosan átalakulóban van, DE: programozni meg lehet tanulni negyven éves anyag alapján is. A változó, a konstans, a függvény, a memória, a processzorok architektúrája pontosan ugyanaz, mint negyven évvel ezelőtt.
3. Ami neked felesleges szivatás, az másnak az extra fizetés záloga. Te megelégszel egy gyenge színvonallal, de az a helyzet, hogy az egyetemen nem elég az a szint. Semmi gond. Menj boocamp-re, az való neked, a te értelmi képességeidnek.
Bődületes hazugásg, hogy otthon meg lehet tanulni programozni. Nevetséges, álságos, vagy önámító duma.
Nem fog az ember lóf@szt sem megtanulni otthon. Én elég öreg vagyok már, sokat láttam. Az a menetrend, hogy aki azt képzeli, hogy ő elég jó, az hamar rájön, hogy a diploma megkerülhetetlen. Megy is mint a szél, és ha másutt nem, de GDF-en képesítést szerez.
Nem hogy nme fog megtanulni programozni, de még azzal is csak az idejét b@ssza majd el, hogy ráébred, valami tematika csak kéne, másképpen éppen az következik be, amit ti az egyetem szemére hánytok, hogy elb@ssza szépen az idejét és marad ugyanolyan hülye, mint volt.
Volt egy ismerősöm. Ő hobbiból programozgatott, TV szerelő volt egyébként. Számítógép használóként egy perfekt valaki volt. Gépeket rakott össze, szoftvereket installált, CD-t írt, mindent tudott ezen a területen. Készített is PC-be való, akkor még ISA buszos illesztésű kártyát, amivel a fröccsöntő és forgácsoló gépeit szerette volna vezérelni. Láttam, hogy mit csinál, pascalban vergődött, hosszú évekig. Szinte semmi előrelépés nem volt nála tapasztalható, még a kódjának a külalakja is hányadék volt.
A vállalkozása egyszer csak tönkrement, de mivel szakérettségije volt, hát kapott az alkalmon, hogy elvégezzen egy 14 hónapos rendszergazda képzőt, az állam pénzén. Amúgy az ELTE-n volt az oktatás, onnan is kapta a papírját végül, ELTE pecséttel. Elvégezte, ott tanult scriptelést, hálózatismeretet, programfejlesztést is. Akkor még perl volt a menő. Meg voltam döbbenve, szabályosan sokkolt, hogy mekkora szemléletbeli és hatékonysági változást élt át az az ember. Egyébként ma is rendsszergazdaként dolgozik.
Egy szó mint száz. Nem kell a szöveg, az emberek többsége lusta, nincs kitartás bennük. Ilyenek még egyetemen sem teljesítenek, ahol pedig tétje van. Hogy is teljesítenének egyedül, otthon? Sehogy. Ráadásul, az első nehézség, valamit meg nem értés után ki is rugják maguk alól a széket és vége. Majd fél év után eljátsszák ugyanezt, aztán megint és végül, évek alatt eljutnak egy libafos szintre, amiről csak ők érzik úgy, hogy elég, mindenki más kineveti őket.
Ezek a szerencsétlenek még azt sem tudják meg soha, hogy mit is kellene tudniuk.
19:
igen vannak ilyen öregek akik még ragaszkodnak ennyire a saját igazukhoz és nem képesek a technológiákkal sem lépést tartani, jó az ami 30 éves létre lett hozva hisz, ha akkor jó volt, még ma is jó
mit számít, hogy régen teljesen más volt minden, ma meg mennyi anyag megtanulható ingyenes netről, vagy akár azokból a 30 éves könyvekből
én játékfejlesztést tanulok hobbi szinten, mellette szoftverfejlesztőként dolgozom, de más területen
fura mód mégis tök sokat tudtam tanulni, mostanság pl mesh generálással foglalkozom és bakker képzeld diploma nélkül is lehet tanulni és meg is értem
váó mekkora csoda, lehet 300-as IQ-m van, erre csak én vagyok képes, sőt nem is ember vagyok, hanem ürlény!!!!!!!
azt, hogy hogyan verj be egy szöget a falba, vagy a vízmértéket hogyan használd szintén csak iskolában lehet tanulni, sőt nyelveket is csak iskolában lehet tanulni
mesélj még Andersen bácsi :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!