Programozást csak azoknak érdemes elkezdeni akik imádják csinálni?
Érdemes e ilyen esetben elkezdeni?
Negatívumok:
1.Nem imádom csinálni, de elvagyok vele
2.Ha választani kell akkor ezt választom, más szakma még ennyire sem érdekel.
3.Egyrészt a pénz motivál hogy csináljam, de nem csak az
4.Nincsenek saját projekt ötleteim,pedig az még jobban motiválna.
5.Néha felidegesít ha nem tudok egy problémát megoldani.
Pozitívumok:
1. Imádom a folyamatos sikerélményeket (ez motivál még a pénz mellett)
2. Ha belemélyedek akkor órákig le tud kötni, úgy hogy észre se veszem hogy letelt az idő.
3. Nem nyugszok meg amíg egy problémát meg nem oldok
4. Szeretek segíteni az embereknek (ha pl azt követelik hogy írjak meg nekik egy programot), vagy oldjak meg egy problémát, szívesen segítek és örömmel tölt el ha segíthettem
Már próbáltam a programozást, de nem volt elég motivációm hozzá, talán azért mert teljesen egyedül tanultam mindent. Ha elkezdem akkor az igaz hogy majd minden szabadidőmet a programozásnak kell szenteljem?
Nem otthonülős fajta vagyok, szeretem járni a várost és a barátaimmal csavarogni, így nem akarok lemondani ezekről.
Ez az álkérdés nem ide való.
A kutya nem kiváncsi a vinnyogásodra. Menj el pszichológushoz.
Ha érdekel : csináld.
Ha kevés a szabadidőd rá, akkor is csinálhatod.
DE ha nem értessz hozzá, ne vállalj ebben a munkakörben munkát.
Hobbiként is elkezdheted, ha megunod otthagyod később. Magadon múlik mennyi időt szánsz rá. Én most gitározni tanulok netről, csak akkor fogom a kezembe, ha épp eszembe jut, vagy nincs itthon senki és tudok gyakorolni, de attól még én igenis játszom rajta.
"Már próbáltam a programozást, de nem volt elég motivációm hozzá, talán azért mert teljesen egyedül tanultam mindent. Ha elkezdem akkor az igaz hogy majd minden szabadidőmet a programozásnak kell szenteljem?"
-Ezzel a hozzáállással én hagynám a fenébe. Nem tudod beosztani a saját idődet?
Amúgy meg hogy akarsz segíteni másokon, ha nem értessz hozzá?
Azt ne várd el, hogy valaki ,aki tud programozni majd mindig a seggedben lesz, és mondja mit csinálj.
#3 voltam
Rengetegen vannak, akik csak sima munkakent tekintenek ra, 4-kor felallnak, haza mennek es masnap reggelig elfelejtik a programozast.
Olyanok is vannak, akik szeretik, munkaidon kivul is csinaljak es megis hulladek fejlesztok, nem viszik semmire a szakmaban es noname cegeknel kodolnak par szazezer forintert.
Nem kell ahhoz "imádni", de ha valaki utálja, vagy csak nagy szenvedve csinálja, az nagyon tudja csökkenteni a produktivitást. Nem csak a programozásban, hanem általánosságban mindenben. Csak mondjuk míg egy rakodómunkás teljesítményében nem lesz markáns változás attól, hogy nem szereti a munkáját, a programozásban viszont gyakran nagyon komolyan bele kell mélyedni egy-egy feladatba, ami nem megy anélkül, ha nem érdekel, és nem szereted csinálni.
"Néha felidegesít ha nem tudok egy problémát megoldani."
Ezen lehet változtatni.
"Nincsenek saját projekt ötleteim"
Lehet, hogy kiábrándító leszek, de a programozók nagyobbik fele nem azt csinálja, amit ő maga kitalál, hanem amit a felettese kioszt neki.
"Egyrészt a pénz motivál"
Nem vagyok egy anyagias ember, de természetes, hogy a nagyobb fitzetés vonzó tud lenni.
Viszont!
Nagyon sokan elkövetik az ta hibát, hogy a motivációjuk túlnyomó része a pénzből fakad. Így keletkeznek azok, akik pár hónap próbálkozás után duzzogva és csalódottan hagyják ott a szakmát, mondván: "kamu az, hogy ezzel sokat lehet keresni, és kamu az is, hogy hiány lenne informatikusokból". Holott dehogy kamu! Csak a hiány a jó informatikusokból van, nem azokból, akik kegyelemkettessel elvégeztek egy OKJ-t... Ha nincs meg a megfelelő teljesítmény és tudás mögötte, akkor nem lesz belőle fényes karrier. Ráadásul a fizetéseket nem úgy kell elképzelni, hogy a zöldfülű újonc, aki életében magától két kódsort nem írt, majd 800 ezres álomfizut, meg szolgálati BMW-t kap.
"Már próbáltam a programozást, de nem volt elég motivációm hozzá"
És mi változik, amitől majd lesz?
"Ha elkezdem akkor az igaz hogy majd minden szabadidőmet a programozásnak kell szenteljem?"
Ha egy normális munkahelyed lesz, akkor nem.
Persze, tegyük hozzá, az IT-szektorban egészségtelenül sok helyen pocsék a munkaszervezés. Ami persze köszönhető annak is, hogy sokan a fizetésért cserébe belenyugszanak, hogy napi 12 órát dolgozzanak, meg 2 éven belül kiégjenek...
De nem minden hely ilyen. Ahol úgy kezdik az interjút, hogy alvárás a rendszeres túlóra, ott menten sarkon kell fordulni, mert ez csak azt mutatja, hogy ott pocsék a munkaszervezés.
Hogy a szabadidődben mennyit programozol? Nyilván ez is egyfajta hivatás, ha te a munkaidőd befejeztével még a tudatalattidból is kiúzöl mindent, ami a szakmához köthető, akkor nem vár rád fényes karrier. Az ellenkezője sem igaz, egyáltalán nem kötelező munka után még otthon is ájulásig programozni, de ha az egészséges szintű szakmai érdeklődésed megvan, úgyis lesznek olyan feladatok, problémák, amikhez késztetést érez az ember, hogy utánanézzen.
Meg aztán ha valaki a munka mellett hobbiként programoz, az ekkor meg tudja valósítani azokat a dolgokat, amiket a munkahelyén nem. Szabadidőmben ugyanis azt fejleszthetek, amit akarok. Akkor is, ha abból nem származik közvetlen bevétel, és nem is az a cél, hogy származzon. Hanem az, hogy az ember jól érezze magát.
Csak egy kérdés: ha egyébként érdekel az informatika, de a programozás távol áll tőled, nem lenne jobb inkább egy más szakterületen peóbálkoznod?
5:
Hol van az a programozói mumkahely, ahol 4-kor fel lehet állni? Érdekelne. Én szeretel programozni, de vinnék hobbi projekteket is, ezért jó lenne, ha hétköznap lenne szabadidőm.
#7 nekem pl. eddig mindegyik munkahelyem ilyen volt. Startupnal kezdtem, aztan Vodafone jott es most epp Evosoftnal vagyok.
Nem is dolgoznek olyan helyen, ahol nem en oszthatnam be az idomet.
Eleve ezert van sprint planning es story pointok, meg kapacitas tervezes, hogy siman beleferjen a munka a normal munkaidobe.
Te melyik cegnel dolgozol?
8:
Most egy kicsinél. A nagyok közül Morgan Stanleynél dolgoztam, ott eleve 9-18 volt a munkaidő, 1 órás ebédszünettel, de 18-kor nem mindig hagytuk ott a munkát. Dolgoztam az egyik kereskedelmi banknál is, ott közelebb állt a 8 óráshoz a munkaidő, csak ritkán maradtunk tovább, illetve ott csak fél óra volt az ebédidő.
Kb mintha magam hallanám :D
Szerintem ne add fel, a barátok, a család, és a kiskutyus, aki hétvégén az öledbe mászik, szerintem nem elhanyagolandó, azonban ha lassabban is, ezek (Az egyben fontosabb) dolgok mellett is fogsz haladni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!