Milyen esetekben választanátok php-t egy weboldalhoz?
Na jöhet a mínusz áradat, de megkérdezném:
Mi ez a fenenagy utálat a PHP iránt? Mai napig népszerű és fejlődő nyelv. A korábbi kritikák (miszerint "túl megengedő", performanciális problémák, stb..) sokat javult a 7.0+ -tól.
Szóval én továbbra is azt mondom, hogy megvan a maga szelete a piacon. Nyilván felhasználási módtól függ, de symfony-ban vagy laravelben a mai napig lehet normális webalkalmazásokat létrehozni és rengeteg helyen használják.
"Pl ha apache szerver fut. Akkor nem tudsz mást. :)."
Ez hülyeség, Apache szerverre tudsz statikus html oldalt is csinálni.
#6 Tudsz. De minek? :D
2020-ban statikus oldal? Értem én hogy 99%-ban frontendre pakolsz mindent (pl react/angular akármi..) de ott is szükséges egy backend ami a rest api-t kiszolgálja. Azt persze lehet 88 féle módon és nyelven megvalósítani (az más téma már)....
"Pl ha apache szerver fut. Akkor nem tudsz mást. :)."
Dehogynem.
Hahó!! A szavazatok látom megjöttek. :)
Szuper. Most már csak az érveket várom! Tényleg kíváncsi vagyok mióta örvend közutálatnak és miért?!
#5-ös voltam.
#5 most tuti lepontoznak, de ez csak személyes tapasztalat. Nem sokat PHP-ztam, mert már az elején megutáltam azt a rengeteg ->, $this, $myVariable, $$ezMarValamiMas, __construct, parent::, Enosztalyom::$valamicsoda, ... stb társait, és akkor még a szokásos PHP-s camel_case-es konvenciókról és a mögöttes logikáról nem is beszéltem.
Egész egyszerűen nem esik a kezemre miután C# main pályára álltam. Félreértés ne essék nincs bajom egyik nyelvvel sem. Java-ban kezdtem, ami tetszett akkor, aztán belekóstoltam a PHP-ba is, amit akkoriban még nem tudtam hova tenni teljesen, de összedobtam pár PHP5-ös oldalt is. Nem volt nagy szám egyik sem, de dolgoztam benne. Aztán jött a C#. Valóságos megváltás volt ez a nyelv, annyira leegyszerűsítette a Java-s szintaktikai megoldásokat, hogy nagyon megszerettem. És végül PHP7-be is bele kellett nyúlnom, amit akkor már pár év C#-ozás után nagyon-nagyon nem tudtam megemészteni. Egyszerűen nem tudom elfogadni ezt a sok "felesleges" karaktert és kínlódást egy ilyen magas szintű nyelvnél, amíg a C# ezekre a megoldásokra egyszerűbb megoldásokat kínál.
Nagyon nehéz volt továbbá azt a logikát is megemészteni C#-os fejjel, ami mögötte van. Ezért átestem azon az időszakon és többé már nem vágytam rá. Most inkább egy kicsit a C++ felé húzok még (ami inkább hobby lenne), de főként maradnék a C# és Java közelében.
Még egyszer leírnám, hogy ez személyes tapasztalat. Egyszerűen nehéz volt egy jól megszokott, működő és szerintem hatásos C# szintaxis után megszokni a PHP-t. De mivel nem is kellett nagyon használnom még, ezért önként nem is kezdenék bele, ergo kerülöm is a PHP-s munkákat amennyire lehet.
ui.: Swiftbe is belekóstoltam, amit ugyancsak megszerettem a maga módján, de mire hozzányúltam, addigra már nagyon C#-os vonalon álltam, szóval ezért maradtam is itt egyelőre. Ezt csak azért említeném meg, hogy ne azt lehessen következtetni, hogy én a MS világát istenítem, mert nem, egyszerűen csak erre sodort az élet, és ez tetszett meg. Megjegyzem nagyon sok ismerősöm is valamiért ezekbe az irányokba (Java, C#, esetleg C++) mozdult el. Nem tudom miért. Akik Linuxban is jártasak, azok között előfordul PHP-s is, de mint ahogy a Linux felhasználó is ritkább, így talán a PHP fejlesztő is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!