Mivel járnék jobban, ha elvégeznék egyetemen egy szoftverfejlesztő képzést, ha elvégeznek egy okj-s szoftverfejlesztőt, vagy ha ezeket a gyorstalpalós szoftverfejlesztőket választanám mint a codecool és a greenfox?
Az egyetemmel az a bajom, hogy 29 évesen már idősnek érzem magam, hogy 3 vagy 5 évet tanuljak és munka mellett nehéz is lenne. Az okj-ről azt hallottam hogy nem sokat ér. A greenfoxról és a codecoolról pedig azt olvastam hogy pesti cégeknél lehet velük inkább elhelyezkedni, én viszont veszprémben élek, itt is tervezek maradni.
Szerintetek melyik lenne érdemes választanom? Egyébként magamtól tanulgatom itthon a javát kb egy éve, egy alap szintre úgy érzem eljutottam. De álláshirdetésekre nem mernék még jelentkezni már csak azért sem mert hiába írják a greenfoxos marketingesek hogy nem nézik a papírt, én kb akárhol olvasom hogy keresnek programozót, ott van hogy elvárás felsőfokú végzettség...
A legjobb opció az egyetem annak, aki most érettségizett, de 29 évesen tényleg nem biztos, hogy az a legjobb választás.
Meg persze tudni kell, hogy milyen szinten akarsz a dologkkal foglalkozni milyen pozícióban.
Ha csak az a cél, hogy egy a mostanihoz képest jobban keress programozóként, akkor a bootcampek a legjobbak.
Egyik ismerősöm tanárként ment el egy ilyen bootcampre kb 35-40 évesen. Most lehet azt mondani rá, hogy "nem igazi programozó", de már pár hónap után többet keres mint tanárként és sok lehetősége és esélye van a fejlődésre...
Az ő szempontjából teljesen megérte.
Köszönöm a válaszokat. Másodiknak annyit még, hogy az ELTE-n elvileg van 4 féléves szoftverfejlesztő képzés és 6 féléves is. Nemrég néztem. Nem tudom mi a különbség a kettő között.
Utolsó én is igazából úgy vagyok vele, hogy csak azért akarnék váltani hogy jobban keressek nyilván nem leszek én már olyan komoly programozó mint aki 18 éves kora óta vagy még régebb óta ezzel foglalkozik.:)
A szoftverfejlesztés nem úgy működik, hogy minél többet csinálod, annál jobb vagy benne. Ismerek olyan nyugdíj előtt álló "fejlesztőt", aki sosem jutott túl a konzolon és a winforms-on.
Lépést kell tartani a technológiákkal, folyamatosan tanulni, azt pedig meg tudod csinálni 18 és 48 évesen is.
"az ELTE-n elvileg van 4 féléves szoftverfejlesztő képzés és 6 féléves is. Nemrég néztem. Nem tudom mi a különbség a kettő között."
Az egyik felsőfokú szakképesítést, a másik diplomát ad.
Neked a szakképzés megfelelne, ha nagyon akarnál spórolni az idővel, bár szerintem nem érdemes.
Nagyon drágák, ráadásul titkolóznak. Egy szerződést nem képesek eléd tenni, majd csak azután kapod meg a szerződést kinyomtatva/emailedre, ha átmentél a kb 15 órás jelentkezési procedúrán. És a gyere be elolvasni a szerződést, miközben valaki felügyel nagyon nem egyenlő azzal, hogy elviheted és átrághatod magad rajta , esetleg elviheted egy ügyvédhez, ugyanis garantálom, hogy ők is ügyvédek hadával írták. A neten több forrás azt állítja, hogy titoktartásit íratnak alá az oda szerződő emberekkel.
Kérdések velük kapcsolatban:
- Miért nem lehet a szerződést már az elején odaadni az érdeklődőnek? Mi van benne, amit nem akarnak, hogy már az elején lássunk?
- Ha 5 részre szétbontható a Greenfox képzése, miért kell egyben befizetni az egész összeget, úgy, mintha egyetemen elkérnék egészben az egész kurzus árát? Hol van itt az arányos kockázatvállalás? ( a Greenfox nem veszthet semmit a tanuló pedig elveszthet 1.4 milliót, plusz az előző jövedelmét, beszorozva annyi hónappal amennyi időt kimaradt a suli miatt!)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!