Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mikor azt mondják, hogy az...

Mikor azt mondják, hogy az egyetem nem fog téged megtanítani programozni, az alatt mit értenek?

Figyelt kérdés

1. hogy elavult és kevés a tudásanyag, amit adnak, hiába gyakorolja be az ember, és tudja alkalmazni az egész egyetemi anyagot, magának kell más technológiának utána nézni

2. vagy arra utalnak, hogy elégséges mennyiség a tananyag, csak otthon az embernek sokat kell önállóan gyakorolnia a leadott anyagot, mert különben nem lesz meg a készsége, képessége


2020. jan. 23. 16:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
42%

Olvasd el:


"Az itt töltött hat év után az orvostanhallgatók szakdolgozatuk megvédése és a záróvizsga sikeres letétele után megszerzik az okleveles orvosdoktor (angolul Doctor of Medicine) szakképesítést. Noha ez már feljogosít a doktori cím viselésére (rövidítése a kisbetűs dr. med.), ez a hat év még korántsem elegendő ahhoz, hogy valaki önálló orvosként praktizálhasson."


"Következő 3-6 év: szakképzés


orvosi szakképzésben résztvevőkAz orvosi diploma megszerzése után dönteni kell, hogy a végzett orvos milyen szakterületen szeretne elhelyezkedni. Magyarországon 45 különböző szakterület irányába lehet specializálódni, amelyek hosszúságukban is eltérnek egymástól, de a legtöbbjük 5 éven át tart. A legrövidebb a 3 éves háziorvostan, míg a leghosszabbak 6 évig is elhúzódnak."


"A szakképzés két részből áll. Az első 2 év a törzsképzés (más néven rezidensképzés), melynek során a tanulók különféle kórházi osztályokon gyakorlati tapasztalatokat szereznek az egyes orvosi szakterületeken. Az ez utáni időszak a speciális szakgyakorlat, amit a választott szakterületnek megfelelő kórházi osztályon kell eltölteni.


Ez egy átmeneti állapot, amikor a gyakornokok már dolgoznak, de még nem önállóan, hanem egy végzett szakorvos felügyelete alatt. A betegek szempontjából azonban ennek nincs különösebb jelentősége. Ha egy páciens egy rezidens vagy szakorvosjelölt keze alá kerül, az osztályon dolgozó szakorvos szemmel tartja a gyakornok döntéseit és utasításait, elbírálja azokat a kérdéseket, melyek szakorvosi kompetenciába tartoznak, részt vesz a viziteken, aláírásával hitelesíti a zárójelentést stb.


Ezeknek a gyakorlati éveknek a végeztével lehet letenni a szakvizsgát, ami után már önálló szakorvosnak számít az illető."

2020. febr. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
57%

Oke oke. Te csak utána olvastál, nekem meg tapasztalat is van.


Nos, testvérem Semmelweisnek van. Jelenleg 4.. éves, de 1 év passzívon van, mert kiment külföldre kórházba 1 évet gyakorlatra.


Már az első félévben vettek le vért ;).


Van rezidens ismerős, urológus. Már 1 év után műtött és saját betegei voltak, illetve ügyeletbe osztják be.


Nem tudsz te semmit, csak amit olvasgatsz a neten. Inkább maradj csöndbe.

2020. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!