Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Aki magától tanult programozni...

Aki magától tanult programozni és nem járt egyetemre az, hogy tudott elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Most kell majd beadni a jelentkezést egyetemre, de azt mondják, hogy el lehet helyezkedni diploma nélkül is és programozni meglehet tanulni otthon is.


De aki otthon tanul, az hogy helyezkedik el?



2016. nov. 17. 20:04
 1/4 Dongaben ***** válasza:
Kis cégeknél lehet erre lehetőség, mert a "nagyok" végzettséghez kötik a jelentkezést.
2016. nov. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Dehogy kötik. Már nem kérnek azok sem papírt egy átlag programozáshoz. Lényegében beadod a jelentkezést egy munkahelyre, és felvesznek, ha egy kicsit is értesz hozzá. Sajnos ma már így megy, mert nagy az igény az emberekre, és kevesen képzettek valóban. Programozni meg lehet tanulni otthon, ez tény. De pár dolog a volt munkatársaim munkájából tanulva: volt tökéletes munkatárs, aki nem végezte el az egyetemet, mert nem bírta a matekot, de nagyon jól dolgoztunk együtt, viszont sajnos azon munkatársaim, akik "otthontanulós", vagy gyorsképzéses módszerrel jöttek a kozmetikustól kezdve a műszerészen át mindenféle szakmából, mert itt jó a fizetés, hát..azok helyett dolgoznak duplán azok, akik értenek is a szakmához. Nem is tudom hányszor kellett egy commitet kijavítani, egy patchet visszahívni, csak azért, mert cowboy coderek voltak a kollégák. Voltak.


Mielőtt jönne valaki azzal, hogy ez nem is így van, ez az én személyes tapasztalatom, ami az évek alatt összejött. Nem vonatkozik mindenkire, de ha már nem végzel el semmit, nem is akarsz elindulni ilyen irányba, és csak a pénz motivál, az a lehető legrosszabb hozzáállás, akármilyen munkáról is legyen szó. Ez pedig nem az a szakma ahol ez megengedett.

2016. nov. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Egyszer már csúnyán lehordtak, amiért ezt mertem mondani, de megismétlem itt is: Az egyetemi képzés kihagyható, sőt, bizonyos szempontokban hátráltató is lehet, bár tény, hogy más szempontokból megvannak az előnyei. A képlet egyszerű:

A munkáltató kezdőként gyakorlati tapasztalatot, konkrét technológiák ismeretét várja el leginkább. Az egyetem viszont elsősorban elméleti alapú oktatást nyújt, a gyakorlati ismeret, amit átad édeskevés. Ezért aki egyetemet végez, az az egyetemi anyag mellett még el kell sajátítson némi gyakorlati tapasztalatot, saját projektek, miegyebek megvalósításával. Ez persze kb az összes kezdő programozótól elvárt, csak aki otthontanulósban tolja, annak nem kell a saját fejlesztése mellett még az egyetem órájához is igazodnia. Ebbőla szempontból az, aki 3 év alatt egyetemet végez, az az első munkahelyén valószínűbb, hogy sokat fog pislogni, mint az, aki 3 évig otthon fejleszti magát. Viszont hosszú távon, ha valaki ezt hivatásszinten csinálja, és nem akar megmaradni tucatkóder szinten, annak az egyetemi oktatás, az ott átadott absztrakt gondolkodásforma, és az elméleti ismeretek sokkal jobb fejlődési potenciált adnak. Ennek az ára, hogy kezdetben a gyakorlati ismeretei hiányosabbak. Szóval döntsd el, mit szeretnél. Ha gyorsan bele akarsz rázódni a szakmába, arra nem feltétlenül az egyetem a legjobb mód. De ha hosszútávon akarod űzni az ipart, akkor jó hasznát veheted.

2016. nov. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem elhangzottakkal.


Bár az is igaz, hogy egy informatikai Bsc-t 3 év alatt elvégezni nehéz. Szórás is nagy. SZTE-re (infón) minden évben felvesznek 300-400 embert, és záróvizsgánként olyan ~30 fő hagyja el. Persze a végzettek legtöbbje se 3 év alatt végzett, és még csak a nappalisokról beszéltem.


Az is igaz, hogy az egyetem bevezet olyan témakörökbe, amivel te önálló "kóder"-ként nem nagyon mennél bele. (pl.: Formális nyelvek - automata tervesét) Vagy találkozhatsz olyan speciális kurzusokkal amiket más cégek tartanak. (Énnekem pl. "Szoftvertesztelés" c. spec kurzusom is van, ami nem kötelező. Itt nem TDD/BDD-re gondolok.)


Azzal is egyetértek, hogy valós környezetben az "CSAK" egyetemi tudással nem maradnál meg. Ahhoz valamiit le kell tenni az asztalra, hogy lássák tényleg használható human erőforrás vagy. Persze az ambíciódat meg nehéz kimutatni, hogy te TÉNYLEG akarod is ezt. Ahhoz valamit tényleg csinálni kell és mutogatni, hogy te TÉNYLEG szereted.

2016. nov. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!