Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megtanulni programozni?

Megtanulni programozni?

Figyelt kérdés

Halasztanom kell 1 évet sajnos, felvettek egy egyetemre, de komoly akadályokba ütköztem az elején.

A továbbtanulási szándékom is erősen megváltozott.


Programozni szeretnék megtanulni. Olyan szakra szeretnék menni, ahol ezt megtanulhatom, és később jól kereshetek vele. Mivel tudom hogy ez nehéz, baromi nehéz dolog, és éles ész kell hozzá, szeretném a segítségeteket, tanácsotokat kérni, hogy mit tudnék kezdeni 1 év alatt, ami segít abban, hogy bírjam az egyetemet, illetve nagyon lehetetlen-e nekem, kellő elszántsággal, de 0 programozói előismerettel, gyenge matektudással(nyolcadikig kitűnő, utána 5, 4, 2, majd 3-mas voltam, nagy szerepe volt a tanárnak is de le is szrtam sajna). Van 1 évem, szeretném hasznosan tölteni. Köszönök minden tanácsot, hozzászólást.



2017. aug. 28. 23:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Válassz egy szimpatikus nyelvet, ha C, akkor C, van rá egy éved, menni fog az is. De kezdenek Javával, C++-szal vagy akár Adával is, attól függően, hová jelentkezel.

Matekozz is, mert az egyetemen erős a matek.

2017. aug. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.


A programozás alapjainak megértéséhez nagyon sok kedvem van, és lelkes vagyok, viszont nem tudom, hogyan kéne matekra készülnöm. Egyrészt újra szeretnék érettségizni belőle, de gondolom azon felül sem ártana képeznem magam, de ötletem sincs hogyan.

2017. aug. 29. 08:31
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Általában C nyelvekkel szoktak kezdeni egyetemeken.

C, C++ majd C# illetve Java esetleg.


Ajánlom az alábbi videókat megnézésre.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtDjsSoFT1A70hLB2r5qJ..


https://www.youtube.com/playlist?list=PLd5MvFV1xur5yyJ-hTmuE..


https://www.youtube.com/playlist?list=PL224F3AA87C7A48C9



Ha a középsulis matek már gyengébben ment, nézegesd a Zanza tévét.

Az lefedi az érettségi anyagot nagyjából.


Egyetemen diszkrét matekkal kezdenek.

Ha végeztél a középsulis matekkal ebbe fogj bele.

Nézegesd át a témaköröket.

2017. aug. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Matekhoz:

[link]

2017. aug. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, igazán rendesek vagytok.


Még egy kérdés, kérés. A személyes véleményeteket kérem, hogy a leírtak alapján, mennyire szenvednék ezzel az egésszel pl.egyetemen? A logikám fejleszthető, vagy "ilyen" maradok? 19 évesen még lehetek élesebb eszű? Mert nem érzem most túl okosnak magam.. Ellustult az agyam a gimiben.

2017. aug. 29. 11:02
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha elszoksz a tanulástól, nagyon nehéz újra rávenned magad.

A programozás egy nagyon különleges dolog.

Szükség van elméleti ismeretekre is, ami nyelvtől független.

De egy program megvalósításának csak az elméd szab határt, hogyan oldasz meg egy feladatot.


Hogy mennyire fogsz szenvedni vele, sok mindentől függ. Főleg Tőled, de akár az egyetemtől is.


Ha megnézed az összes videót, amit linkeltem közel 2 félévnyi programozás anyagot elsajátítasz, bár nem olyan részletességgel.

Utána nyilván könnyebben fog menni.


Matek szintén.

2017. aug. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom neked a Sololearn-t és a W3school.com-ot ha jól megy az angol

Ha a webprogramozás érdekel akkor József Cserkó videóit ajánlom,

Más programozási nyelveket szeretnél akkor a San Franciscoból jöttem weboldalát illetve a Thehuntutorials videóit ajánlom

2017. aug. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Angollal hogy állsz? Mert ha az nem megy, akkor bele se kezdj a programozásba, először angolul tanulj meg legalább annyira, hogy olvasni tudj.
2017. aug. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem elég nagyon alap dolgokat tudni angolból a programozáshoz.

Nem kell hozzá nyelvvizsga, hogy az alapokat el tudja sajátítani.

2017. aug. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A külföldi fórumok és a szakkönyvek megértéséhez azért nem csak az alap kell.
2017. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!