Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megtanulni programozni?

Megtanulni programozni?

Figyelt kérdés

Halasztanom kell 1 évet sajnos, felvettek egy egyetemre, de komoly akadályokba ütköztem az elején.

A továbbtanulási szándékom is erősen megváltozott.


Programozni szeretnék megtanulni. Olyan szakra szeretnék menni, ahol ezt megtanulhatom, és később jól kereshetek vele. Mivel tudom hogy ez nehéz, baromi nehéz dolog, és éles ész kell hozzá, szeretném a segítségeteket, tanácsotokat kérni, hogy mit tudnék kezdeni 1 év alatt, ami segít abban, hogy bírjam az egyetemet, illetve nagyon lehetetlen-e nekem, kellő elszántsággal, de 0 programozói előismerettel, gyenge matektudással(nyolcadikig kitűnő, utána 5, 4, 2, majd 3-mas voltam, nagy szerepe volt a tanárnak is de le is szrtam sajna). Van 1 évem, szeretném hasznosan tölteni. Köszönök minden tanácsot, hozzászólást.



2017. aug. 28. 23:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Van 1 középfokúm, ami igaz nem sok segítség, de nincs gondom az angollal hálistennek.

Ami miatt jobban aggódok az a logikám. Fejleszthető?

2017. aug. 29. 22:13
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem fejleszthető a logika is.

Igazából, ha megvan a programozói gondolkodásmódod, akkor könnyen fog menni.

Ha nincs, akkor nehezen.


Eleve a programozás nem hasonlítható máshoz, egy teljesen más szemléletmód szükséges hozzá.


De az alapokat bárki elsajátíthatja természetesen, az nem bonyolult.



Angol nyelv:

Az alapokhoz bőven elég egy középfokú.

Szakmai fórumokat is csak ezután érdemes felkeresni, ha már ilyen szinten vagy.

A Microsoft Docs tökéletesen érthető ilyen szinttel is.


Elsőre nem egy OOP programot kell fejleszteni grafikus felülettel.

2017. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Csxeba ***** válasza:

Én Pythonnal kezdtem, nagyon jó nyelv a programozás alapjaihoz. Utána belevetheted magad a lecsóba (C, C++).

Tanítottam már prog alapra srácokat és tényleg Pythonnal volt a legjobb kezdeni.

Jó könyvek:


A Gérard Swinnen-könyv jó, ingyenes, de eléggé elavult már (Tanuljunk meg programozni Python nyelven)


A Koós-könyv jobb, érettségi szintre készít fel, de nem ingyenes (830 Ft, Python a gépben).

2017. aug. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Magas szintű programozási nyelvet szeretnél tanulni, ami dicséretes, azonban főiskolán/egyetemen nem csak azt tanítanak. Nálunk első félévben gépi kódú programozás ürügyén szórták ki az évfolyam felét. Azóta sem használtam soha az assembly-t.
2017. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Mit kéne tennem egy év alatt, hogy ha felvesznek, ne bukjak ki, illetve eljussak a diplomáig?
2017. szept. 1. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!